ne 4.2.2018 | Lukáš Foff

Zápas Jaroslava Bednáře! Završil třístovku, vstřelil hattrick a popravil Zlín

Hradečtí diváci si poslední domácí zápas před dlouhou olympijskou přestávkou náležitě vychutnali. Radost jim udělal nejen kompletní tým výhrou nad nepříjemným Zlínem, ale také Jaroslav Bednář, kterému patřil večer. Ve druhé třetině nejprve svým 300. gólem v extralize srovnal skóre a následně dalšími dvěma přesnými trefami popohnal fanoušky k tomu, aby na ledovou plochu vhodili své čepice. Zápas plný gólů nakonec skončil 6:3.

Z marodky Hradce se do sestavy vrátil kapitán Jaroslav Bednář a do brány Patrik Rybár. Trenéři trošku pozměnili útoky a vrátili k sobě například lajnu, která v průběhu sezóny dobře šlapala: Köhler – Dragoun – Šimánek. Z výběru hráčů pro zápas vypadl Tomáš Zigo.

Hradec zaspal začátek a pak už se k ničemu nedostal

Začátek zápasu si asi všichni hradečtí fanoušci představovali úplně jinak. V 54. vteřině totiž Hradec neuvěřitelně propadl ve svém obranném pásmu na buly a Roberts Bukarts bekhendem trefil přesně pod horní tyčku – 0:1. Andris Džerinš o dvě minuty později přehnal agresivitu v souboji po odpískání a rozhodčí jej poslali na dvě minuty, takže Ševci mohli pokračovat ve své hře. V následné přesilovce se Bukarts opět dožadoval gólu, ale rozhodčí po konzultaci s videem usoudil, že šlo o tyč.

Přesilovku si zahrál v 8. minutě i Mountfield, ale dlouho se nemohl dostat do pásma. Došlo tak pouze ke střele Jaroslava Bednáře od modré čáry. Hradec působil ospale a unaveně a proti dobře bránícím Beranům se vůbec nemohl prosadit. Naopak na druhé straně střílel nebezpečně od modré čáry Tomáš Valenta, ale Patrika Rybára v bráně nepřekvapil.

Utkání pokračovalo v podobném duchu. Východočeši neměli na důslednou obranu Zlína recept a ten naopak sám hrozil z brejků. Ralfs Freibergs ale nadvakrát branku také nedal. Aukro nevyužilo ani přesilovku po faulu Jiřího Šimánka a ještě jednu si přeneslo do druhé třetiny. Ještě před ní měl ojedinělou šanci domácích Dominik Graňák, ale jeho střelu zápěstím zlikvidoval hbitou lapačkou Libor Kašík.

Lvům vyšly přesilovky a dostali se do vedení

Zlín málem využil svojí početní výhodu, když Zdeněk Okál bekhendem netrefil úplně prázdnou bránu. Na druhé straně měli pro změnu tutovky domácí, ale Koukal a Zámorský selhali. Pak ale srovnání přišlo, a to v přesilové hře Hradce. Na ledě v tu chvíli ještě ležel zraněný Ondřej Veselý, takže šlo prakticky o přesilovku dvojnásobnou. Z brankoviště pro sebe typickým způsobem dostrkal puk do brány Bedřich Köhler.

O chvíli později se do dobré příležitosti dostal Antonín Honejsek a nedal, takže přišel trest na druhé straně. V čase 29:04 Jaroslav Bednář přesnou střelou na dlouhou tyč vstřelil svůj 300. extraligový gól a poslal Hradec do vedení. To si Východočeši užili šest minut, neboť ve 36. minutě se kotouč odrazil k Antonínu Honejskovi, který tentokrát už nezaváhal a opět srovnal vyrovnané utkání.

Konec prostřední dvacetiminutovky patřil jednoznačně domácím, kteří se za znovunabytím vedení hnali více. Obrovské tutovky měl Michal Dragoun, který byl úplně osamocen před Liborem Kašíkem a nakonec neproměnil i kvůli faulu Tomáše Žižky. Mountfield měl tedy přesilovou hru a tu zužitkoval tři vteřiny před koncem druhé třetiny opět Jaroslav Bednář a přidal tak gól s pořadovým číslem 301 a třetí bod v utkání.

Čepice na led, Jaroslav Bednář dovršil hattrick

Kdo přišel pozdě z přestávkové svačiny, hodně prohloupil. Neviděl totiž to, jak se Jaroslav Bednář vřítil do třetiny a nekompromisní dělovkou na bližší tyč dovršil hattrick! Hradečtí tlačili dál, Koukal po přihrávce Rudolfa Červeného hodně protáhl Libora Kašíka. Ve 45. minutě zvýšil na 5:2 Michal Dragoun, který jednoruč našel skulinku u tyče zlínského gólmana.

Berani se ale odmítali vzdát, takže po 66 vteřinách opět snížili. Krásně do jízdy dostal kotouč Roberts Bukarts a lotyšský forvard krásnou bombou vstřelil svojí druhou branku v zápase – 5:3. Necelých pět tisícovek fanoušků sledovalo pěkný zápas a hodně šancí, ale Lotyši se na obou stranách na konci třetí třetiny už neprosadili. I přesto, že nejprve byl v šanci Andris Džerinš a chvíli po něm útočil na hattrick také Roberts Bukarts.

Uklidňující gól Hradce Králové ale přesto přišel, a to pět a půl minuty před koncem. Rudolf Červený prokázal velký důraz a dobrou orientaci a dotlačil puk za brankovou čáru pošesté. Ševci ještě měli možnost dvojité přesilovky, a to více než minutu dlouhé, ale nevyužili ji a Hradec tak mohl slavit další důležité tři body. Na vedoucí Plzeň už jich ztrácel pouze šest.

Pavel Hynek (Mountfield HK):
Děkuju klukům za vítězství a za body. Neodehráli jsme dobrou první třetinu, inkasovali jsme hned v první minutě. Nemohli jsme se do toho dostat, soupeř byl lepší v pohybu a první třetina patřila jemu. Ve druhé jsme to zvedli a zlomovým momentem byl konec druhé třetiny a začátek třetí. Výsledek je pro hosty docela krutý, protože tady odehráli dobrý zápas. Na body jsme se hodně nadřeli.

Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín):
Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se rychle do vedení. Pak jsme měli další šance, které se nám nepodařilo využít. Zlomovým okamžikem byl konec druhé třetiny, kdy jsme dostali třetí gól do šatny tři vteřiny před koncem, a začátek třetí. To pro nás nebylo dobré. Přestože jsme nic nebalili, pak už si to domácí pohlídali a už jsme neměli dostatek sil, abychom se zápasem něco udělali. Mrzí nás to, protože půlka zápasu od nás vůbec nebyla špatná a mohli jsme si třeba bodíček odvézt.