Rozhovory
pá 14.11.2014 | Lukáš Štěrovský

Byl jsem malinko dojatý, směje se jubilant Jiří Šimánek po dvoustém gólu

Hradeckému kapitánovi se páteční večer určitě vryje do paměti. Vždyť svým přispěním otevřel a poté také uzavřel skóre zápasu. Nejprve za stavu 0:1 anuloval náskok Plzně, když v poslední vteřině úvodní třetiny proměnil sólový únik. Poté ve 45. minutě nadvakrát dorazil kotouč za Machovského záda, čímž se počet vstřelených extraligových branek východočeského kanonýra uzavřel na prozatímní dvoustovce.

Plzeň nastoupila oproti poslednímu vzájemnému utkání pod jiným trenérem, Milana Razýma nahradil Michal Straka. Změnil se hodně její styl a pojetí hry?
Nijak radikálně určitě ne. Zbylí dva trenéři zůstali stejní, takže velká změna to nebyla.

Celý zápas rozhodla vaše první formace. Říkali vám ostatní kluci v kabině něco, děkovali vám?
Ne (směje se). Jsme tam od toho, abychom nějaký ten gól dali. Máme hodně času na ledě, takže týmu musíme takhle pomoct.

Zařídil jste po takřka samostatném úniku vyrovnávací branku doslova v posledním možném momentu první třetiny. Věděl jste, kolik času do jejího konce zbývá?
Viděl jsem, že bylo nějakých sedm vteřin do konce, když jsme střídali. Pak jsme otočili hru dopředu, přišla dlouhá nahrávka, ale nevěděl jsem, jestli to byl gól, nebo ne. Aspoň jsem se mohl radovat dvakrát (směje se).

Byl to asi zásadní moment zápasu, že? Od této chvíle jste už Plzeň nepustili do vedení.
Důležitý byl celkový výstup z třetiny a to, že jsme do druhé části šli za stavu 1:1. Druhá půlka první třetiny od nás nebyla dobrá. Koledovali jsme si o gól. Bylo dobře, že jsme šli do šaten za vyrovnaného stavu.

Jak moc bylo důležité, vzhledem ke zbytku utkání, ubránit přesilovou hru, kterou si hosté za stavu 3:2 přenesli do poslední části?
Určitě to bylo klíčové, protože ke konci prostřední části jsme hloupě dostali gól do šatny právě na 3:2. Bylo podstatné, že jsme začátek další třetiny uhráli bez inkasování. Když jsme přidali čtvrtý gól, bylo to už dobré.

Pro vás osobně byl poslední gól zápasu na 4:2 dvoustou extraligovou trefou. Je vítězství nad Plzní o to sladší?
Ale jo, byl jsem malinko dojatý (usmívá se). Už předtím jsem říkal Kudrnkovi (Jaroslavu Kudrnovi), ať mi vezme puk, že příští branka je dvoustá. Jsem rád, že to bylo takhle brzy.

Kolik vás bude dvoustá branka stát? Už se ozvaly nějaké narážky?
Samozřejmě bude svačina. Nejdřív Slovy (Tomáš Slovák), protože jsme porazili Plzeň, pak asi přijdu na řadu já.