po 23.11.2009 | Michal Luňák, Martin Voltr

Bylo to nervózní utkání, shodují se oba trenéři

Diváci kteří přišli v pondělním podvečeru do hradeckého ČEZ stadionu se rozhodně nenudili a navíc odcházel do svých domovů s vítězným pocitem. Hradečtí hokejisté si totiž poradil z hosty z Benátek 5:2 a upevnili si tak čtvrté místo v prvoligové tabulce. ,,Utkání jsme zvládli, i když se naše výhra rozhodně nerodila lehce,“ nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Jiří Mička. Zejména ve třetí třetině bylo k vidění několik nervózních momentů na ledové ploše, ke kterým svým výkonem přispěl nepřesný rozhodčí Kubičík. ,,Ten zápas, tak jak se hrál, byl velice nervózní a on na tom má jednoznačný podíl,“ zaznělo z úst trenéra Benátek Milana Černého. První liga nyní pokračuje již tradičně ve středu a Hradec zajíždí do Havířova.

Jiří Mička: Dnešní výhra se rozhodně nerodila lehce

Vítězství Východočechů se rozhodně nerodilo tak lehce, jak by mohl konečný výsledek naznačovat. ,,No to se rozhodně lehce nerodilo. Je to těžké, když se hraje takhle rychle za sebou a navíc přijede mančaft, který nehraje hokej. Pro nás bylo strašně důležité, že se nám podařilo Šejnohou odpovědět na ten jejich rychlý gól a to nás vrátilo do hry. Kdyby se Benátkám podařilo odskočit na dvě branky, těžko by se nám to otáčelo. Měli jsme pak i štěstí při té jejich tyčce na začátku druhé třetiny, ale pak se nám podařilo vstřelit dva slepené góly a to udalo ráz tomu utkání. V té třetí třetině se to nějak dohrálo, ale ani tato třetina nebyla jednoduchá,“ hodnotil hradecký trenér Jiří Mička.

Třetí třetina jistě jednoduchá nebyla a hlavně byla strašně nervózní. ,,Hrála se přesně tak, jak to Benátky hrají. Navíc když to pak nezvládá ten, kdo to tam má na starosti a tím teď nemyslím jejich trenéry, tak se to vymkne a my z toho máme dva zraněné hráče. Uvidíme jak na tom hráči budou. U Jirky Kadlece to vypadá lépe, má sice oteklou tvář, ale nemělo by to být vážné a u Ríši Rapáče budeme vědět po vyšetření kolene. My jsme se dneska opět přesvědčili, že nám Benátky nesedí. Oni hrají takový hokej, nechci je urazit a ani nevím jak to říct. Prostě snad ani hokej nehrají,“ jen těžko hledal hradecký trenér slova pro popis hry Benátek, které včas rozpoznaly, že hokejově to na domácí nepůjde a začaly to lidově řečeno řádně brousit.

Rozhodující pro utkání byla tedy druhá třetina? ,,Nám tam spadlo nahození Martina Táborského a pak hned Martin Koudelka zvyšoval na 3:1. To bylo důležité, že jsme odskočili na dvě branky, ale pořád bylo do konce daleko a zápas byl otevřený.“

V posledních zápasech se vaše sestava ustálila a na hře to bylo znát. Nyní však přicházejí zdravotní problémy Jiřího Kadlece a Richarda Rapáče. ,,Je to tak a mrzí nás to. Bylo to již nějak ustálené, měli jsme přesně dvacet borců a moc se s tím nehýbalo. Uvidíme jak to bude vypadat v Havířově. Věřím, že Jirka Kadlec bude k dispozici. Celkově nás to stálo strašně moc sil a nějak si nedovedu představit, jak to ve středu bude vypadat. Musíme dobře zregenerovat, v čem by nám měl pomoci pocit ze zisku tří bodů.“

Jak již bylo zmíněno, tým čeká dlouhá cesta do Havířova. ,,Je to nejdelší cesta za soupeřem, ale musíme se s tím vypořádat. Uvidíme jak dáme dohromady sestavu. Každé utkání začíná za stavu 0:0 a když dobře začneme, tak nějaký bod domů povezeme,“ uzavřel hradecký trenér Jiří Mička.

Milan Černý: Utkání bylo zajímavé, ale se špatným koncem

Na hradeckém ČEZ Stadionu byl k vidění zajímavý zápas. Jak ho viděl trenér Benátek nad Jizerou Milan Černý? „Zajímavý určitě byl, ale se špatným koncem pro nás. Góly, které jsme dostali, byly po chybách. A aniž bych viděl video, tak si myslím, že do toho zápasu za vyrovnaného stavu vstoupil rozhodčí. Ten zápas, tak jak se hrál, byl velice nervózní a na tom má jednoznačný podíl. Ale u těch gólů svoje chyby vidíme.“

Právě za stavu 1:1 se udál sporný moment při vstřelení rozdílové branky domácího týmu. „Nevím, jestli byl ten puk tečovaný rukavicí, musím se na to podívat na videu. Ale vidím tam třeba i naše chyby, jaktože tam ten hráč vůbec mohl být. Ale když ze čtyř lidí na ledě čtyři reagují tak, že ten gól byl rukou a o přestávce to potvrdí lidi, co stojí za bránou, tak ten gól pravděpodobně rukou byl. A jestli byl, tak je to ta největší chyba, co rozhodčí může udělat. Není tam na to jeden, jsou na to tři, protože tam se klidně může stát že to jeden nevidí, když stojí v úhlu, kde to vidět nemůže. Pak tam bylo ještě jedno vyloučení, kdy jsme měli už hráče na střídačce oběma nohama a čárový pískal hru v šesti. To je druhá chyba, která ten zápas ovlivnila.“

Chyby trojice sudích podle Černého ovlivnily i další hru, kde byly k vidění ostřejší zákroky na obou stranách. „Ono je těžké zůstat v klidu. Co se nás týče, myslím, že jsme nereagovali nějak že bychom dostávali vyšší tresty za nesportovní chování, že jsme to celkem unesli. Ale to, že se prohrálo s tolika vyloučenými, a že tam byly zbytečné zákroky, na tom má podíl rozhodčí a kdo ten hokej hrál, tak to ví. Navíc byl schopný komunikovat jenom s jednou střídačkou. Takže já k němu mám hodně výhrad, ale znova opakuju, s tím se musíme vypořádat. Jestli to tak dělal schválně, nebo z neumění, to je úplně jedno. Ty góly, které jsme dostali, byly po chybách.“

I hosté ale měli několik náznaků šancí. „Těch pár šancí, které jsme měli, jsme neproměnili. Špatně jsme řešili situace dva jednoho a podobně. Že z těch šancí nedáváme snadno góly, to nás provází delší dobu. Ani to využívání přesilovek není takové, jaké bychom chtěli. Na ten gól se dost napracujeme. Je to taky o tom, že tady nemáme tolik střelců,“ zakončil Milan Černý rozpačité hodnocení ponělního bojovného utkání.