Akademie ČH
st 29.12.2004 | Lukáš Souček

Dorostenci neztratili na vánočním turnaji v Třebíči ani jeden bod

Vynikající výkon předvedli hradečtí dorostenci na vánočním turnaji v Třebíči. Bez ztráty jediného bodu získali první místo a mohli se radovat z putovního poháru. Ve velmi vyrovnaném turnaji nenašli přemožitele a to ani mezi extraligovými mužstvy, která se turnaje rovněž zúčastnila. Na druhé pozici se umístil trochu zklamaný tým Třebíče. Domácí rozhodně chtěli putovní pohár obhájit již potřetí za sebou. Napínavé utkání mezi Východočechy a právě pořadatelským týmem turnaje nakonec rozhodlo o celkovém vítězi.

Hradec Kr. 5:2 E 8:2 9:8 6:4 28:16 8 1.
Havl. Brod 1:11 2:8 B 2:18 2:9 7:46 0 5.
Přerov 4:4 8:9 18:2 Í 4:5 34:20 3 3.
Třebíč 7:2 4:6 9:2 5:4 Č 25:14 6 2.

Průběh turnaje:

Třebíč vs. Hradec Králové 4:6 (2:0 - 1:2 - 1:4)
Do úvodního zápasu turnaje nevstoupili hradečtí dorostenci příliš šťastně. Hned v páté minutě totiž inkasovali první branku a o chvíli později prohrávali už 2:0. Na začátku druhé dvacetiminutovky se Třebíč dostala do tříbrankového vedení a s Energetiky to nevypadlo příliš dobře. Naštěstí pro ně však ve 24. minutě zakončil Ondřej Fiedler krásnou kombinaci Ondřeje Kohouta a Milana Vosyky. Těsně před koncem druhé třetiny Milan Vosyka zužitkoval přihrávku Jaromíra Marka a Hradec snížil na rozdíl jediné branky. V poslední třetině měli Východočeši více ze hry a z postupného tlaku dokázali vstřelit vyrovnávací branku, o kterou se postaral kapitán mužstva Vojtěch Šandera. O 20 vteřin později poslal Lukáš Souček přihrávku přes celé střední pásmo na Davida Hrčku, který bombou z mezikruží prostřelil gólmana domácích a poslal hradecké poprvé v utkání do vedení. Třebíč ještě stačila ve 48. minutě vyrovnat, ale během dalších tří minut rozhodli hradečtí hokejisté o svém prvním vítězství. Do vedení se hosté dostali zásluhou Petra Milforta a konečnou podobu dal výsledku Ondřej Kohout.

Hradec Králové vs. Přerov 9:8 (4:3 - 2:3 - 3:2)
Velmi pěknou podívanou přinesl druhý zápas hradeckých hokejistů. Gólová přestřelka nakonec přinesla dva body domácím, kteří šli do vedení jako první zásluhou Jakuba Kozáka. V osmé minutě se Přerov dostal do jednobrankového vedení, ale střelec prvního hradeckého gólu se postaral i o vyrovnání. Dvě minuty před koncem se hosté znovu radovali. Na třetí branku Přerova však bleskově odpověděl Ondřej Kohout a po uplynutí několika vteřin vrátil Hradci vedení Jaromír Marek. Tým hostů se ale nevzdal a na začátku druhé dvacetiminutovky se během jedné minuty dostal opět do vedení. V polovině zápasu srovnal na 5:5 Ondřej Fiedler, jenže na jeho vyrovnávací branku odpověděli hosté ve 33. minutě a znovu byli ve vedení. Naštěstí se Ondřeji Fiedlerovi podařilo vstřelit svou druhou branku a podruhé tak srovnal stav zápasu. Za stavu 6:6 začínala poslední třetina vyrovnaného a především krásného utkání. Přerovu se podařilo znovu ze začátku třetiny zaskočit hradecké dvěma brankami, díky nimž se dostal do vedení 6:8. Ondřej Kohout vzal vyrovnání na sebe a dvěma góly opět usadil fanoušky Přerova do sedaček. Navíc to byl jeho třetí gól v utkání, takže mohl oslavovat hattrick. Ten ho ale zdaleka nepotěšil tak jako výhra, kterou zajistil svým třetím gólem zápasu Jakub Kozák. Do konce utkání zbývalo něco málo přes minutu, jenže tuto výzvu Přerov odmítl a předčasně odešel do šaten, zjevně nespokojen s uznáním deváté branky Energetiků.

Havlíčkův Brod vs. Hradec Králové 2:8 (2:2 - 0:3 - 0:3)
Druhý den ráno se Východočeši utkali s Havlíčkovým Brodem. Do vedení se dostali zásluhou Lukáše Součka a o minutu později přidal druhou branku Milan Vosyka. Hostům ale výrazně ubylo sil a Havlíčkův Brod dvěma slepenými góly vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu skončila první dvacetiminutovka. V polovině zápasu se ale královéhradečtí rychle vzpamatovali. Nejprve vrátil Hradci vedení svým druhým gólem Milan Vosyka a Lukáš Souček zvýšil na 2:4 rovněž svým druhým gólem v utkání. O čtyři minuty později vedl Hradec již o tři branky zásluhou Davida Hrčky. V poslední třetině se hattricku dočkal Milan Vosyka a Ondřej Fiedler zakončil třetí zápas na turnaji dvěma brankami. To pro Energetiky znamenalo výhru 2:8 a především další dva důležité body.

Hradec Králové vs. Jihlava 5:2 (1:2 - 2:0 - 2:0)
Poslední zápas na turnaji byl pro Energetiky asi nejtěžší. Sice jim stačila remíza, jenže Jihlava hrála teprve třetí zápas a rozdíl byl v průběhu celého utkání velmi znát. Domácí ale přece jen jako první vstřelili branku. Hned ve třetí minutě se o ní zasloužil Petr Burdych. Jihlava měla po zbytek třetiny hodně navrch. Hradec se dokázal bránit až do 19. minuty. Nejen že přišel o své vedení, ale přesně dvě vteřiny před koncem první dvacetiminutovky se Dukla radovala z druhé branky. Východočeši měli co dělat, aby se vrátili zpět do zápasu, ale naštěstí se jim to podařilo. Ondřej Fiedler vstřelil vyrovnávací gól a vzápětí se Energetici dostali do vedení nádhernou střelou Milana Vosyky. Do konce druhé třetiny zbývalo ještě deset minut, ve kterých Jihlava hrála většinou v početní výhodě. V tuto chvíli ale prokázal své schopnosti brankář Jan Balážik a celé mužstvo velmi podržel. V 50. minutě protlačil Ondřej Kohout puk za záda jihlavského brankáře a zajistil tak Hradci dvoubrankové vedení. Jihlava musela zápas vyhrát, a tak odvolala brankáře dvě a půl minuty před koncem utkání. Ani to jí ale ovoce nepřineslo. Definitivní tečku za utkáním totiž udělal svou druhou brankou v zápase Petr Burdych, který se přes půl hřiště trefil do prázdné branky Dukly.