Žáci
po 25.2.2008 | Jan Divíšek

Druháci přivezli zlato!

Poslední víkend v únoru 2008 se hradečtí druháci zúčastnili velmi dobře obsazeného turnaje v minihokeji, který se konal přímo pod patronací ČSLH. Východočechům se v něm dařilo nadmíru úspěšně, když získali zlaté medaile za absolutní prvenství. Asi nejnapínavější utkání sehráli hráči HC VCES v samotném závěru turnaje proti Meteroru Třemošná, nakonec se radovali ale z vítězství 4:1, kterým jen podtrhli své zlaté tažení celým turnajem.

Turnaj pro mladé hradecké naděje začal utkáním s Kadaní, která vydržela odolávat do 13. minuty, kdy otevřel skóre Miky Matouš po přihrávce Jirky Kadlece. O minutu později vstřelil důležitý gól David Bastl. Ve druhé třetině přidali po gólu Miky Matouš, Jirka Kadlec a Michal Munzar po přihrávce Patrika Macha. Ani ve třetí třetině Východočeši soupeře k ničemu nepustili a ve 40. minutě uzavřel účet utkání Kryšpín Hanousek na konečných 6:0
Branky a nahrávky: 13. Matouš (Kadlec) 14. Bastl, 19. Matouš, 21. Kadec, 27. Munzar (Mach), 40. Hanousek.

Ve druhém zápase hradečtí kluci narazili na tým z Českých Budějovic a dlouho se jim nedařilo vstřelit branku. To se povedlo až ve 14. minutě Patriku Machovi z trestného nájezdu. Ve druhé části hry hradečtí rozhodli zápas ve svůj prospěch, když se postupně navýšili skóre Matěj Divíšek, Miky Matouš (po přihrávce Páti Macha) a Jirka Kadlec. Soupeř už stačil pouze korigovat výsledek trefou ve 40. minutě na konečných 4:1 .
Branky a nahrávky: 14. Mach TS, 20. Divíšek, 28. Matouš (Mach), 30. Kadlec.

V posledním třetím zápase naši mladí hokejisté nastoupili proti silnému celku Meteoru Třemošná. V první třetině bylo mnoho šancí na obou stranách, ale gól padl až 30 vteřin před sirénou, kdy otevřel skóre utkání Matěj Divíšek po chytré přihrávce Mikuláše Matouše. Ve druhém dějství drama pokračovalo do 24. minuty, kdy si soupeř vykoledoval hrubým faulem trestný nájezd a hradecký neomylný exekutor Páťa Mach z něj zvýšil na 2:0. Tři minuty před koncem druhé třetiny přidal Miky Matouš gól po pěkné přihrávce Páti Macha a Hradec byl na koni. Do třetí třetiny nastupovali hradečtí s tříbrankovým vedením. Ve třetí minutě posledního dějství soupeř snížil na 3:1, ale vítězství si už hráči HC VCES vzít nenechali. Ve 40. minutě zápasu zakončil zlaté tažení hradeckých hokejistů Jirka Kadlec gólem na konečných 4:1. Velký podíl na celkovém vítězství měl brankář Daniel Dvořák, který za celý turnaj dostal pouze dvě branky a v těžkém zápase s Třemošnou likvidoval dva trestné nájezdy.
Branky a nahrávky: 15. Divíšek (Matouš), 25. Mach TS, 27. Matouš (Mach), 40. Kadlec.

Sestava Hradce na turnaji: Daniel Dvořák - brankář, Balada Matěj, Bastl David, Borovec David, Divíšek Matěj, Hanousek Kryšpín, Holub Antonín, Chvojka Martin, Kadlec Jiří, Kadleček Kristián, Mach Patrik, Matouš Mikuláš, Munzar Michal