Akademie ČH
st 27.3.2013 | Martin Voltr

Druhý víkend baráže: Ústí se vzdálilo zachráně, PZ Kladno ještě žije

Barážové soutěže často nabízí dramatický průběh, že jim ho série play-off mohou závidět. Rozhoduje každý zápas a každý bod, situace se mezi soupeři přelévá z minuty na minutu. Přesně tak vypadá i probíhající boj o extraligu juniorů. Před týdnem vládlo tabulce Ústí a poslední bylo bez bodu PZ Kladno, nyní jsou na tom oba týmy stejně, i díky tomu, že Ústí ztratilo v obou venkovních zápasech vedení. Nejblíže k postupu má momentálně Vsetín, ale šanci drží ještě všichni účastníci. Připomeňme si dění prostředního víkendu baráže.

PZ Kladno – Vsetín 6:5 pp. (0:3, 3:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Novák (Butor), 33. Vodička (Butor, Novák), 34. Butor (Vodička), 44. Vodička (Butor, Novák), 46. Butor (Vodička), 61. Vodička (Voráček) – 3. Daněk (Kývala, Štrbík), 10. Zvonek (Šiafutdinov), 12. Hradil (Šiafutdinov, Kajaba), 28. Kajaba (Šiafutdinov), 55. Kývala.
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4, 5:5, 6:5p.

Vsetín mířil do Kladna jako favorit a první třetina tento předpoklad potvrdila, Valaši vedli 3:0. Jenže nadějné vedení se jim rozsypalo mezi prsty!

Až poté, co Kladno předvedlo velkolepý obrat, přišel nejzajímavější okamžik utkání. V padesáté minutě nebyl Vsetínu uznán gól, neboť jeho autor Michal Ondra, který shodou okolností loni působil v Hradci, nebyl uveden v zápise! Hosté pak ale přece jen zvládli vyrovnat, což jim v konečném zúčtování stačilo na bod.

Hradec Králové – Ústí nad Labem 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Brida (Bartoň, Čáp), 31. Voženílek (Kastner, Pravda), 48. Štědrý (Nedvídek), 51. Voženílek (Červený, Pravda) – 13. Faigl (Pavlík, Hanzl), 16. Faigl (Vegner, Hanzl), 40. Dostálek (Matai, Kubáč).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Hradečtí zahájili svou domácí porci barážových střetnutí tříbodovou výhrou nad extraligovým soupeřem. Rychle nabytý náskok sice ztratili a když už se do zápasu vrátili, před druhou sirénou je srazil gól do šatny. V závěrečné dvacetiminutovce ale dvakrát udeřili a silné Ústí položili na lopatky.

Hradec Králové – PZ Kladno 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Čáp (Štědrý, Pravda), 49. Nedvídek (Pravda, Červený) – 11. Novák (Butor, Vodička), 17. Hovsepyan (Raclavský), 27. Butor (Vodička), 39. Hovsepyan (Kadlec), 52. Kadlec (Hovsepyan).
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Pod Bílou věž vzápětí přijel papírově nejméně silný protivník. PZ Kladno si ale dvěma góly vybojovalo náskok, který i přes hradecký tlak uhlídalo až do konce. Středočeši předvedli smrtící protiútoky, v nich totiž vstřelili čtyři góly z pěti, a zároveň poprvé ukázali, že nejen formace tahouna Butora umí dávat branky.

Vsetín – Ústí nad Labem 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Štrbík (Daněk, Žák), 17. Kajaba (Žák, Šiafotdinov), 35. Daněk (Hryciow, Žák), 45. Žák (Báchor, Tobola), 52. Tobola (Zvonek, Uchin), 60. Štrbík (Báchor) – 8. Pavlík (Hanzl), 13. Kuchynka (Hanzl), 25. Kuchynka (Hanzl), 31. Matai.
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 6:4.

Hokejisté Vsetína nastupovali do nedělního utkání s nožem na krku, po porážce na Kladně nutně potřebovali vyhrát. Podruhé o víkendu jejich příznivci prožili infarktovou podívanou. Domácí sice jako první vedli, jenže v polovině zápasu bylo všechno jinak, když Ústí v pětiminutové přesilovce zvyšovalo na 4:2 ze svého pohledu.

Jenže konec zápasu byl ještě daleko. Valašský tým brzy snížil a ve třetí třetině předvedl dvanácti stovkám diváků vítězný obrat. Ústečtí Lvi tak znovu ztratili body v závěrečné části, čímž jejich naděje na udržení extraligy povážlivě klesly.