Preview k zápasu
pá 16.12.2005 | Daniel Višňák

Energetiky čeká další těžké utkání, do Hradce Králové přijede v sobotu Dukla Jihlava

Dalším, tentokrát už třiatřicátým kolem pokračuje první hokejová liga v sobotu. Hradečtí hokejisté po vítězství v Ostravě přivítají na vlastním ledě Duklu Jihlava, pátý tým druhé nejvyšší soutěže u nás. Jihlava v minulém kole doma zvítězila s do té doby s druhým Havířovem 4:3 a posunula se v tabulce na pátou příčku, hned za Olomouc a sedmou Mladou Boleslav, osmý je nově Hradec Králové, který dokázal zvítězit v přímé bitvě o poslední postupové místo do play-off v Ostravě 4:3.

Hradecký obrat posunul Energetiky na osmé místo
Dlouho to ale vypadalo, že Energetici po dobrém startu do druhé poloviny soutěže prohrají i napotřetí v řadě, Ostrava vedla 1:0 a 2:1, hosté tedy neustále dotahovali jednobrankové manko. Ve třetí třetině Východočeši valili na ostravskou branku jeden útok za druhým, v koncovce jim však chybělo více štěstí. Toho se ale přeci jen dočkali. V 54. minutě vyrovnal po krásné individuální akci Tomáš Kolafa a za další čtyři minuty Energetici během 33 vteřin vývoj utkání dokonale otočili. Nejprve je poslal do vedení Petr Domin a z následného protiútoku zvýšil na 4:2 Partik Fořt. Sareza se z tohoto šoku rychle otřepala, věděla moc dobře co je ve hře, v posledním minutě při drtivém finiši ještě snížila, ale na vyrovnání už nedosáhla a tak si Hradec Králové připsal do tabulky nejen „teprve“ třetí výhru na kluzištích soupeře, ale také hlavně veledůležité tři body, díky nimž se posunul po dlouhé době zase na osmé místo.

Jihlava zatím Hradec pokaždé porazila
Jihlavská Dukla, další z těžkých soupeřů hradeckých hokejistů podává letos venku hodně dobré výkony, při porovnání všech prvoligových mužstev venku je dokonce na čtvrtém místě. Domů přivezla 4 výhry, jednu navíc ještě v prodloužení a jednou na hřišti soupeře remizovala. Poslední měření sil obou týmů skončilo vítězně pro Jihlavu, ta začátkem listopadu vedla nad hradeckými po první třetině už 5:0, hosté se ale dokázal do zápasu neuvěřitelným obratem vrátit, když na začátku třetí třetiny svítil na ukazateli stav 5:4, šťastnější byla ale nakonec zkušená Jihlava, která přidala šestý definitivně vítězný gól a Hradec porazila tedy 6:4. I v prvním vzájemném utkání hraném na východě Čech vyhráli ještě loni extraligoví hráči Jihlavy 1:3, podaří se tedy zvítězit Jihlavě s Energetiky i napotřetí?

Pokud se chtějí Energetici udržet na osmém místě, musí nejlépe vyhrát
V sobotním utkání, které začíná v 17:00, bude domácímu týmu chybět s největší pravděpodobností Martin Kašík, ten si z Ostravy odvezl nepříjemně naražený bok, naopak by se do sestavy hradeckých měl vrátit po měsíčním hostování v Berouně Petr Přeučil, otázka visí nad startem Jana Blanára a Ondřeje Potůčka. Pro domácí to bude utkání velmi důležité ze dvou pohledů. Jednak musí sbírat důležité body, to je jasné, ale v případě, že nechtějí před pondělním utkáním v Chomutově opustit osmou příčku, musí Jihlavu nejlépe porazit, protože Ostrava přivítá doma Kometu Brno a v případě, že by vyhrála, by se mohla dostat zase před Energetiky.