Žáci
st 13.5.2009 | Lukáš Souček

Hokejbalové finále se stěhuje do Hradce

Hradečtí hokejbalisté prohrávají s Kladnem ve finálové sérii 2:0 na zápasy. Obě utkání na půdě soupeře prohráli a jejich šance na mistrovský titul se tak podstatně snížily. Stále ale není nic ztraceno. Kladno vede po výhře 4:3 po prodloužení a po výhře 6:2 a k zisku titulu mu chybí poslední vítězství. Hradečtí ovšem před sebou mají dvě utkání, která odehrají na domácí půdě. Třetí finálový zápas se hraje v sobotu od 10:30 a zároveň bude vysílán na ČT4 Sport. V případě hradeckého vítězství se bude hrát v neděli ve stejný čas, zápas bude rovněž vysílán v přímém přenosu na ČT4 Sport. Na oba domácí zápasy jste všichni srdečně zváni!

Průběžný stav finálové série: HBC KEB Kladno – Autosklo H.A.K. Hradec Králové 2:0 na zápasy

1. zápas: HBC KEB Kladno - HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové 4:3 pp

Do vedení se sice v 9. minutě dostali zásluhou Pittnera domácí, ale Hradec pak ukázal, že se mu v letošním ročníku na hřištích soupeřů vede. Vzápětí totiž srovnal Novák a ve druhé části otočil skóre Hrabica. Když ve 23. minutě Mašík v přesilovce zvýšil už na 1:3, vypadalo to s kladenskými akciemi hodně zle. „Začali jsme straně zakřiknutě, jako by nám finále svázalo ruce i nohy. Až postupem času jsme se začali dostávat do své hry,“ krčil rameny kouč Kebu Drahomír Kadlec.

Do třetí části vtrhli domácí jako uragán, vytvořili si obrovský tlak a dočkali se i gólů. O oba se postaral Hnízdil a první finále šlo do prodloužení. „Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Jenže hosty nastartovalo naše vyloučení v závěru druhé části. Třetí třetina jim zcela patřila,“ tvrdil hradecký trenér Jiří Mašík. V nastavném čase nakonec strhli vítězství na svoji stranu domácí. Příhoda zatáhl míček do útočné třetiny, uvolnil se z rohu a před brankou našel volného Pittnera, který se nemýlil. „Je to obrovská škoda, tenhle zápas jsme měli vyhrát,“ litoval Mašík.

Třetiny: 1:1,0:2,2:0 - 1:0. Branky: 08:49 Pittner, 32:38 Hnízdil D. (Topolánek) (PP), 41:52 Hnízdil D. (Rejthar), 51:03 Pittner (Příhoda) - 09:17 Novák (Chmel, Bacovský), 17:39 Hrabica (Tesař), 22:18 Mašík (Kamaryt) (PP). Střely: 32:27, vyloučení: 7:9, využití přesilovek: 1:1, diváci: 468. Rozhodčí: Šoupa, Štípek.

2. zápas: TJ HBC KEB Kladno - HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové 6:2

Kladenské hráče povzbudilo těsné vítězství v prvním duelu a zápas měli od prvních minut pevně ve svých rukou. Už ve 3. minutě otevřel skóre Rejthar, v 9. minutě to už bylo o dva góly, když se trefil Kopecký. „Kladno bylo jasně lepší, my jsme vůbec nestíhali. Kdybychom první třetinu prohráli čtyři góly, nikdo by se nemohl divit,“ zlobil se hradecký trenér Jiří Mašík.

Jenže po gólech Příhody a znovu Rethara Kladno stejně o čtyři góly nakonec vedlo. "Až pak jsme se otřepali a také na domácí zatlačili. Dali jsme dva góly, ale na víc to nestačilo,“ podotkl Mašík. Naopak v závěru Kladno dalšími přesnými zásahy své vítězství potvrdilo. „Dnes jsme hráli výborně, soupeře k ničemu nepustili. Od úvodu jsme byli jasně lepším týmem,“ řekl k tomu kladenský trenér Drahomír Kadlec.

Třetiny: 2:0,2:1,2:1. Branky: 02:40 Rejthar D. (Tvarůžek), 08:51 Kopecký (Hnízdil D., Roman), 18:00 Příhoda (Ogurčák, Dědič), 18:16 Rejthar D. (Pittner,Tvarůžek), 41:26 Příhoda (Topolánek), 44:43 Topolánek (Ogurčák, Dědič) - 26:41 Bacovský (Novák, Hrabica), 40:53 Novák (Urban). Střely: 30:35, vyloučení: 9:7, bez využití, diváci: 438. Rozhodčí: Gareis, Jahoda.