In-line
po 25.5.2009 | Jaroslav Zákravský, Lukáš Souček

In-line hokejisté odehráli o víkendu poslední tři zápasy základní části

Hradečtí inline hokejisté mají odehranou základní část extraligy. O víkendu odehráli tři utkání. V sobotu si na své konto připsali dvě vysoké prohry. Nejprve nestačili na Beroun, se kterým prohráli 3:9 a v ten samý den podlehli Kladnu 7:16. V neděli si ovšem spravili chuť na půdě Písku, kde zvítězili v poměru 14:6. Tímto zápasem také Hradečtí zakončili základní skupinu a nyní je čeká boj v utkáních play-out. V nejbližší době změří síly s mužstvem Šternberka, který skončil ve skupině Východ na posledním šestém místě se třemi body. Hradečtí obsadili pátou příčku skupiny Západ a nasbírali celkem osm bodů.

HC VCES Hradec Králové - IHC Berounští Medvědi 3:9 (0:2, 2:2, 1:3, 0:2)

První sobotní utkání v in-line hokeji sehráli Hradečtí ve 13:00 s mužstvem berounských Medvědů. Časomíra ukazuje 00:32 a Hradec tradičně v první minutě inkasuje! V této čtvrtině inkasuje ještě jednou a stav je 0:2. Ve druhé části Hradečtí sehráli vyrovnanou partii s poměrem branek 2:2 a vypadalo to, že chtějí ještě v další částí hry pro lepší výsledek něco udělat. Hned v úvodu třetí čtvrtiny ale inkasovali a bylo jasné, že Beroun je proti. Ještě stačili snížit na 6:3, ale to bylo z hradecké strany vše. V poslední části utkání Hradečtí ještě dvakrát inkasovali a soupeř utkání v klidu dohrál.

Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Lerch, Klein.

Branky a asistence domácích: 17:03 Svoboda (Lučan), 21:29 Luštinec J. (Lučan), 34:26 Svoboda.

Sestava domácích: Lochman - Luštinec P., Svoboda, Fiedler, Matějíček, Janoušek, Pánek, Luštinec J., Lučan, Šimoníček, Macháň, Pišta, Kohout, Klement.

Branky hosté: Šinágl 4x, Tvrzník, Würtherle 2x, Snopek.

Sestava hostů: Altrichtr, Vlček, Šinágl, Pour, Vondrák, Kala, Zacha, Sopek, Tvrzník, Malý, Wurtherle.

HC VCES Hradec Králové - IHC Čerti Kladno 7:16 (0:3, 2:4, 2:3, 3:6)

Ve druhém sobotním utkání domácí začali věrni tradici brankou v první minutě! Čas 00:26 a Hradec prohrává 0:1! Hosté z Kladna složeného ze zvučných jmen (Kameš, Toman, Hořava, Tenkrát, Diviš a další) domácí nešetřili a uštědřili jim nejkrutější porážku, kterou v letošním ročníku obdrželi. Hradeckým hráčům se musí uznat snaha a bojovnost, ale to je na kladenské hráče málo. Spousta hradeckých chyb byla vždy potrestána. Pohybem, přihrávkou, střelbou z každé pozice. To je loňský finalista a letošní vítěz základní části extraligy, který nám uštědřil lekci, ze které se musíme hlavně poučit!

Branky a nahrávky HC VCES: 13:39 Fiedler (Šimoníček), 17:41 Macháň (Šimoníček), 24:13 Luštinec J. (Lučan, Luštinec P.), 27:18 Luštinec J. (Luštinec P.), 43:49 Kohout(Janoušek), 44:14 Luštinec J. (Lučan, Svoboda), 46:52 Luštinec P.(Luštinec J.).

Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Rozhodčí: Lerch, Klein.

Sestava domácích: Lochman - Luštinec P., Svoboda, Fiedler, Matějíček, Janoušek, Pánek, Luštinec J., Lučan, Šimoníček, Macháň, Pišta, Kohout.

Branky soupeře: Steiler 4x, Tenkrát 4x, Hořava 4x, Plachta 2x, Diviš a Toman.

Sestava: Jirátko, Exner - Toman, Kameš, Jiřík, Petrák, Hořava, Tenkrát, Steiler, Diviš, Jůn, Plachta.

ILHC Písek - HC VCES Hradec Králové 6:14 (2:5, 1:1, 1:4, 2:4)

K poslednímu utkání základní části extraligy zajížděli Hradečtí v neděli 24.5.2009 na stadion ILHC Písek. Hradec se pustil do soupeře s velkou vervou a hned v první minutě se ujal vedení brankou Pánka po nahrávce hrajícího trenéra Petra Luštince. To byl signál pro ostatní spoluhráče, kteří rozjeli brankostroj a zatížili konto soupeře čtrnáctkrát. Střelecky se dařilo Fiedlerovi, Kohoutovi a Šafránkovi. Všichni zaznamenali hattrick a přidali po dvou nahrávkách.

Vyloučení: 5:2 Rozhodčí: Rozlílek, Vilt.

Branky domácích: Vácha 2x, Bernad, Bouška, Procházka, Mikeska.

Sestava: Mislivec, Jach - Procházka, Bouška, Bernad, Vácha, Bican, Tajbl, Procházka, Mikeska, Hromada, Semrád, Krucek.

Branky a asistence: 00:30 Pánek (Luštinec P.), 1:18 Fiedler, 3:30 Lučan, 4:04 Šafránek (Janoušek), 7:11 Fiedler (Macháň), 19:32 Kohout, 24:41 Macháň (Fiedler, Janoušek), 26:06 Kohout (Šafránek), 29:16 Vaněk (Luštinec P.), 32:03 Šafránek (Kohout), 38:04 Fiedler (Macháň), 38:49 Kohout (Šafránek), 41:08 Půlpán (Macháň, Janoušek), 47:29 Šafránek (Fiedler, Kohout).

Sestava HC VCES: Lochman- Luštinec P, Vaněk, Fiedler, Pánek, Janoušek, Komárek, Lučan, Šafránek, Macháň, Půlpán, Kohout.

Další program

V sobotu 30.5.09 v 11:00 bude sehráno první utkání play-out s mužstvem Šternberka z divize východ. Druhé utkání play-out se hraje tentýž den v 15:00 v malé hale hradeckého zimního stadionu. Hraje se na tři vítězná utkání. K odvetným utkáním zajíždějí Hradečtí do Šternberka 20.6.09 po reprezentační přestávce (mistrovství světa juniorů, žen a mužů).