Akademie ČH
čt 27.10.2011 | Martin Voltr

Junioři zahajují odvety dvěma domácími zápasy

O nadcházejícím víkendu budou v Hradci Králové k vidění hned čtyři zápasy mládeže. Dva z nich budou mít na svědomí junioři, kteří se po úvodní čtvrtině vyhřívají na čelní pozici ve své ligové skupině. Oba extraligové dorosty se tentokrát představí v jednom domácím a jednom venkovním zápase. Pojďte podpořit hradecké mladíky!

Program v první hale hradeckého stadionu bohužel mimořádně odsunul všechna čtyři utkání do malé haly. Ze všech Vám i přesto přineseme tradiční on-line přenosy, nicméně mnohem víc si zápasy užijete přímo na stadionu!

Potvrdí junioři první příčku ligy?

Junioři minutý týden zakončili první čtvrtinu ligy vítězstvím s Kobrou Praha 7:2 a zaváhání dalších týmů jim společně s tímto výsledkem pomohlo do čela tabulky. Ligovou skupinu Střed vedou ale jen o skóre před Havlíčkovým Brodem, o bod zpátky číhají Písek s Velkými Popovicemi. Tentokrát se Hradečtí představí dvakrát na svém ledě.

V pátek od 16 hodin přivítají pátý Mělník. Se středočeským týmem zahajovali ostrou sezónu a na jeho ledě vyhráli 5:1. O dva dny později vyšli vítězně také z přestřelky v Jindřichově Hradci (7:5), který je v tabulce předposlední a bude jejich nedělním soupeřem. Také tento mač startuje v 16 hodin.

Starší dorost se posunul do lepší čtveřice

Starší dorostenci mají za sebou dva zápasy, ve kterých si především díky povedeným prvním dvěma třetinám zajistili vítězství. Nejprve se jim vydařila odveta s Pardubicemi (4:2) a následně rozstříleli Letňany (8:2). V tabulce jim tak patří čtvrtá příčka s náskokem pěti bodů právě na Pardubice. Tato pozice by jim po první části zajistila účast v lepší skupině extraligy a také play-off.

Už ve čtvrtek zajíždějí k druhému týmu soutěže, který ještě neporazili. Na ledě Českých Budějovic nejprve prohráli 2:4, následně v divokém domácím zápase dotáhli tříbrankové manko a sami sahali po třech bodech, ale deset sekund před koncem soupeř v power-play vyrovnal a v prodloužení vyhrál. Třetí vzájemné utkání startuje na jihu Čech v 16:30.

Sobotní střetnutí proti Písku se začátkem ve 12 hodin bude tabulkově velmi důležitým soubojem. Oba týmy totiž v současnosti disponují 25 body. V obou dosavadních zápasech se víc dařilo domácímu týmu, který vždy zvítězil poměrem 5:2. Tentokrát budou mít výhodu svého prostředí Hradečtí.

Mladší dorostenci budou hájit své postavení

Mladší dorost má za sebou podobně jako jeho starší kolegové derby s Padrubicemi. Svěřencům Petra Luštince se ale bohužel nepovedlo úplně podle představ - i když ve třetím dějství vyrovnali ze stavu 4:2, v 57. minutě jim domácí zasadili další dva údery a Hradečtí prohráli 4:6. V extraligové skupině Střed tak okupují šesté místo.

Sváteční odpoledne, které odbije druhou čtvrtinu extraligy, pro ně bude ve znamení výjezdu do Letňan. Pražané jsou zatím jedním z nejsilnějších týmů soutěže, což potvrdili i v minulém kole, kdy doma porazili lídra z Liberce 6:4. V prvním vzájemném duelu obrali Hradec o všechny body a na východě Čech zvítězili 4:2, druhý souboj se odehraje v našem hlavním městě v pátek od 17:15.

V neděli si už mladší dorostenci zahrají před vlastním publikem. Půjde o hodně, neboť od 12 hodin jim bude soupeřem Jihlava. Ta je momentálně o jedinou příčku za Hradečáky s tříbodovým mankem, k čemuž Východočechům pomohla i výhra 3:2 v prvním zápase. Odveta startuje pod Bílou věží ve 12 hodin.