Žáci
po 27.3.2006 | Lukáš Souček

Na Easton Cupu Filipa Čepa vybojovali šesťáci zlaté medaile!

Již tradičně se v Hradci Králové pořádal turnaj 6.tříd na počest Filipa Čepa. Putovní pohár letos obhajovalo mužstvo Havířova, které se před rokem radovalo na hradeckém stadionu ze zlatého vítězství. Dále se turnaje zúčastily týmy Trenčína, Topolčan a Břeclavi. Hradeckým se podařilo vstoupit do turnaje vydřeným vítězstvím, následovala dvě vysoká vítězství a vrcholem turnaje bylo finále právě mezi Hradcem a Havířovem. Boj o první příčku trval až do samotného závěru, Hradečtí však těsné vedení 3:2 udrželi a zaslouženě se tak radovali ze zlatého umístění. V podrobnostech článku naleznete fotografie společně s dalšími informacemi o průběhu turnaje.

Průběh turnaje

Vstup do turnaje neměli Hradečtí příliš vydařený. Břeclav byla domácím více než vyrovnaným soupeřem a hned v první třetině se dostala do dvougólového vedení. Východočeši si ale zřejmě velmi brzo uvědomili, že úvodní utkání může být v dalším průbehu turnaje velmi důležité, a tak vzali otěže do svých rukou. Během zbývajících dvou třetin celé utkání zvrátili a nakonec se radovali z vítězství 4:2.

Do druhého utkání už Hradečtí vstoupili poučeni z úvodního nezdaru a neponechali nic náhodě. Tentokrát domácí změřili síly se slovenským soupeřem z Trenčína a nutno dodat, že měli celé utkání více ze hry. Nakonec svému soupeři v průbehu třech třetin nastříleli šest branek a obdrželi jedinou. Hradečtí si turnaj výborně rozehráli a těšili se tak pochopitelně na jeho pokračování, které následovalo druhý den.

Od třetího utkání všichni očekávali vysoce vyrovnanou bitvu, jelikož Topolčany první dva zápasy rovněž vyhráli. Později se ale ukázalo, že je jen otázkou kolik branek domácí svému protivníkovi vsítí. Fanoušci po dobu celého utkání hnali své mužstvo k magické desetigólové hranici. K té však domácím jedna branka scházela, ale to nezměnilo nic na tom, že je čeká velký boj o zlato.

Východočechům stačilo ve finálovém utkání s Havířovem remizovat, jelikož jejich soupeř v turnaji jednou zaváhal. Už na první pohled ale bylo vidět, že s remízou Hradec nepočítá. Havířov musel o to více bojovat a ke konci úvodní třetiny se dostal do vedení. Hradečtí ale zbraně nesložili a za výrazné podpory publika dotáhli utkání k těsnému vítězství 3:2, což odstartovalo mohutné oslavy.