Žáci
po 15.3.2010 | Kateřina Hepová, Lukáš Souček

Na turnaji třetích tříd obsadili hradečtí mladíci stříbrnou pozici

V neděli 7.3.2010 se na zimním stadionu v Hradci Králové uskutečnil turnaj žáků 3. tříd „O pohár náměstka Hradce Králové“. Utkaly se týmy HC VCES Hradec Králové, HC Bílí Tygři Liberec, HC Tábor a pod názvem Východočeský výběr se skrývali hráči Třebechovic, Opočna i Hradce Králové. Ceny pro nejlepší hráče turnaje a putovní pohár pro vítěze předal osobně náměstek primátora města Hradce Králové Ing. Martin Soukup.

Pohár získali suverénně hráči HC Tábor. Hradečtí s nimi sehráli pohledný hokej, plný akcí na obou stranách. Táboru se více dařilo střelecky, domácím chybělo střelecké štěstí ve vyložených šancích. Domácí hráči se nakonec radovali z druhého místa, o které bojovali s Libercem. Do posledního utkání turnaje nastoupili hradečtí hokejisté nevýrazně a prohrávali 0:1 a teprve ve třetí třetině vyvinuli větší tlak, vyrovnali a dvě minuty před koncem vstřelili vítězný gól. Čtvrtí skončili hráči východočeského výběru. Patří jim velká pochvala, pro mnohé z nich to byl premiérový zápas na velkém hřišti. Nepodařilo se jim sice vstřelit žádný gól, ale byla na nich vidět odvaha i bojovnost. Nasazení nechybělo nikomu z hráčů a bylo vidět, že se snaží ukázat, co se v uplynulé sezóně naučili.