ne 30.8.2015 | Tomáš Kouba

Napadení zezadu? To jsem u Kanaďana ještě neviděl, diví se Stanislav Dietz

Ve druhém letošním zápase s německým Straubingem již Hradečtí dokázali získané vedení dotáhnout do vítězného konce, cesta k němu ale byla hodně trnitá. Německý tým, složený téměř z poloviny kanadskými hráči, hrál velmi důrazně, Hradec se však nenechal zahanbit. Výsledkem bylo 59 udělených trestných minut a o tom, jak tvrdý zápas to byl, ví své i Stanislav Dietz, který musel „čelit“ napadení zezadu.

V pátek jste proti Straubingu neudrželi nadějné vedení 2:0, tentokrát ano, a je z toho výhra 4:1. Jaký byl rozdíl ve dvou zápasech s tímto německým celkem?
Polevili jsme tam ve třetině. Nehráli jsme, co jsme měli a nechali je zbytečně dostat zase zpátky do hry. Teď jsme si to pohlídali, až na ten jeden gól. To byla chyba, ale to se stane... Myslím si, že ten konec jsme odehráli velmi dobře a nepustili je k tomu, aby se dostali zpátky do zápasu.

V závěru druhé třetiny došlo ke konfliktu mezi vámi a kapitánem soupeře. O co šlo a jak se to celé seběhlo?
On byl nabroušený už střídání předtím. Odehrával jsem puk na Rasťu Deje, a on mě tam jel dohrát. Viděl jsem to periferně, tak jsem se jenom zapřel a on prolétl do mantinelu. To potom už jsem nečekal. Jel jsem už za hrou a dostal zezadu sekeru, pak na mě navíc zezadu skočil (usmívá se). Prát jsem se nechtěl, jsem tu od toho, abych hrál hokej.

Na to, že to bylo přátelské utkání, byla k vidění spousta vyloučení a tvrdé hry. Bylo to tím, že už se blíží ostré zápasy?
Oni jsou asi na takovouto hru zvyklí, takhle tam hrají přáteláky i mistráky. Je to jejich tvrdý styl, hrají takhle pořád. Očekávali jsme to a byli na to připraveni.

Velká část soupeřovy sestavy pocházela ze zámoří. Bylo to znát na jejich herním projevu?
Ano, ale zase jsem si myslel, že když jsou ze zámoří, a je to třeba Kanaďan, že do bitky půjde férověji, a ne, že mě chytne zezadu. To jsem v Kanadě ještě neviděl.

Choreografie fanoušků naznačovala, že hradecký tým působí na papíře silným dojmem. Vnímáte to jako hráči podobně?
Na papíře vypadáme dobře, ale my to takhle nebereme a navíc to nic neznamená. Hlavně chceme hrát dobře na ledě (směje se).

Příprava pomalu končí. Cítíte, že jste připraveni porvat se už o extraligové body?
Určitě na to připraveni jsme.

O výbornou kulisu přátelského zápasu se starali i příznivci soupeřova celku. Stačil jste to vůbec vnímat?
Ano, vnímali jsme to. Věděli jsme, že přijeli i fanoušci z Německa. Na to, že to bylo přátelské utkání, byla atmosféra velmi dobrá.