Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Po titulu další triumf! Mladší dorost Hradce Králové ovládl Memoriál Jana Marka

Po titulu další triumf! Mladší dorost Hradce Králové ovládl Memoriál Jana Marka

12.4.2018 | Šimon Sedlařík

Pohárem pro mistra republiky mladšího dorostu to neskončilo. Svěřenci Petra Luštince našli motivaci i na letošním Memoriálu Jana Marka, který se odehrál na ledě v Jindřichově Hradci 7. a 8. dubna, a loňskou výhru z pátého ročníku obhájili s bilancí tří výher a jedné porážky. Východočeši se stali jediným celkem, který za šest let existence turnaje dokázal obsadit první příčku hned dvakrát.

Mezi řeku Nežárku a rybník Vajgar se kromě Mountfieldu HK a domácích borců vydali i hokejisté Českých Budějovic, Zlína a Žďáru nad Sázavou. Za zmínku stojí, že právě místní klub, jenž startoval pod názvem KLH Vajgar, se letos v žádné z dorosteneckých soutěží neobjevil a všichni jeho hráči působili pod hlavičkami jiných oddílů. Na v pořadí šestý ročník nicméně přijeli hájit barvy Jindřichova Hradce, přičemž pokyny jim udílelo duo trenérů David Mihulka a Jaroslav Kocar.

Mimo hokejovou přehlídku talentů se do programu vměstnalo i sobotní uctění památky Jana Marka na městském hřbitově. Někdejší mistr světa tragicky zahynul v roce 2011, když klubové letadlo havarovalo u ruského města Jaroslavl. Tým Lokomotivu byl tehdy na cestě do Běloruska, kde měl v Minsku odehrát první duel nového ročníku KHL, do cíle se však bohužel nikdy nedostal. Kromě zmíněného českého reprezentanta byli na palubě mimo jiné i Josef Vašíček, Karel Rachůnek či Slovák Pavol Demitra.

Lvi získali tři vítězství. Klání sledovala i řada osobností

Memoriál Jana Marka 2018
1. Mountfield HK 9
2. Zlín 8
3. KLH Vajgar 7
4. Žďár nad Sázavou 5
5. České Budějovice 2

Celek zpod Bílé věže do turnaje vstoupil výhrou se Žďárem nad Sázavou, který zdolal 4:2. Poté sice podlehl v divoké přestřelce 5:6 domácímu Vajgaru, o den později se nicméně vrátil na vítěznou vlnu skalpem Zlína, jemuž nedal šanci v poměru 4:1. V posledním utkání Mountfield porazil i budějovický Motor, se kterým střetnutí získal po dramatu 3:2, a mohl slavit celkový primát, byť jen o pouhý bod.

Druhou pozici nakonec urval Zlín, třetí jindřichohradecký Vajgar, čtvrtý skončil Žďár a poslední České Budějovice. Atraktivní mládežnický hokej, který na místě sledovali i Markův tatínek Jan, manželka Lucie či syn Honzík, divákům třikrát nabídl i samostatné nájezdy a jednu totální sportovní demolici. V té si Berani zastříleli proti již zmíněnému Motoru a zápas ovládli drtivě 11:0.

Mezi fanoušky se objevilo i několik osobností – kromě starosty města Stanislava Mrvky a vedoucí odboru školství a sportu při městském úřadu Jitky Čechové přišli i bývalí hokejisté Jaroslav Jágr starší, Milan Němec či Aleš Dvořák. Bývalí vynikající hráči po celou dobu konání rovněž předávali ocenění pro muže zápasu, čímž přispěli k celkové atraktivitě dubnového hokejového svátku.

Petr Luštinec: Byla to zlatá tečka za zlatem

Klání na jihu Čech krátce zhodnotil i hlavní trenér Petr Luštinec. „Do Jindřichova Hradce jsme obdrželi pozvánku jako obhájci z loňského roku. Rádi jsme ji přijali, protože jsme mohli vyzkoušet hráče ročníku 2004, kteří vlastně už dneska přecházejí do dorostu. Někteří z nich obstáli, jiní už méně,“ vypráví, co bylo pro Hradecké hlavním cílem.

První místo tak nebylo prioritou, i když potěší. „Chtěli jsme tam však udělat dobrý dojem, což se nám povedlo, když jsme dokázali obhájit. Jedno utkání jsme prohráli, tedy s domácími, zbylé tři jsme nicméně vyhráli a dostali představu do budoucí sezóny. Byla to taková další zlatá tečka za zlatem z mistrovství,“ usmívá se hlavní lodivod mladšího dorostu.

Výsledky turnaje

KLH Vajgar – České Budějovice 3:4sn
Ždár nad Sázavou – Mountfield HK 2:4
České Budějovice – Zlín 0:11
Mountfield HK – KLH Vajgar 5:6
Zlín – Žďár nad Sázavou 4:2

Zlín – Mountfield HK 1.4
Žďár nad Sázavou – České Budějovice 2:0
KLH Vajgar – Zlín 2:3sn
České Budějovice – Mountfield HK 2:3
KLH Vajgar – Žďár nad Sázavou 1:2sn

Individuální ocenění

Nejlepší brankář – Vít Lukáš (Žďár nad Sázavou)
Nejlepší obránce – Vojtěch Riedl (Zlín)
Nejlepší útočník – Petr Moravec (Mountfield HK)
Nejužitečnější hráč – Adam Bachánek (Zlín)

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice