Preview k zápasu
út 7.2.2006 | Daniel Višňák

Pokud chce být Chomutov mezi čtyřmi nejlepšími, musí v Hradci vyhrát

Po těsné porážce v Jihlavě se představí hradečtí hokejisté opět doma, soupeřem jim bude loňský protivník z play-off Chomutov. Ten hledá v posledních zápasech optimální pohodu, nezískal plný bodový zisk už pět utkání a tak se nyní nachází „až na“ šestém místě a vedoucí čtyřka, která je jeho cílem, se mu začíná pomalu vzdalovat. Hodně důležité pro Severočechy bylo sobotní utkání s Havířovem, které hráči KLH nezvládli a prohráli 2:5. Sice to byla teprve třetí domácí porážka bílomodrých v letošní sezóně, ale přišla v možná co nejméně vhodnou chvíli, na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí chomutovští momentálně už sedm bodů!

Sareze už zbývá pět kol
Pokud se budou chtít alespoň teoreticky ještě poprat o vedoucí čtyřku a tím pádem začátek play-off na domácí půdě, musí Severočeši bezpodmínečně sérii pěti neúspěšných zápasů ukončit a v Hradci Králové zvítězit. Energetiky určitě potěšila včerejší předehrávka Jihlavy s Ostravou, ve které Dukla zvítězila 5:2 a tak má nyní Sareza i s jedním předehraným zápasem stále na hradecké ztrátu 10 bodů, zbývá ji odehrát už jen 5 kol, hradeckým o jedno více. Východočechům tak po včerejšku stoupla zase o něco procentuální šance na účast v play-off, i přesto že se v sobotu vrátili z Vysočiny s prázdnou.

Energetici po těsné porážce v Jihlavě drží stále desetibodový náskok
V Jihlavě sahali hradečtí minimálně po bodu, zaspali ale zase první třetinu. V ní inkasovali hned dva góly a takové manko se v Jihlavě dohání hodně stěží. Přesto se to Energetikům podařilo, ale ihned po vyrovnání na 2:2, dostali třetí gól. I na ten se jim podařilo odpovědět v podobě srovnání stavu, ale další rychlá gólová reakce Dukly je už poslala do kolen. Přestože hradečtí v závěru přitlačili soupeře pod obrovský tlak, domácí brankář Suchan odolal a rozhodl tak zejména on o tom, že Dukla zvítězí těsně 4:3. Východočechy mrzí nejen porážka, ale také zranění Petra Suchého. Ten se přesně po měsíční pauze vrátil znovu na led, tam pobyl ale necelých 45. minut, na začátku druhé třetiny ho nekompromisně k ledu poslal jihlavský Fiedler a pro hradeckého obránce utkání skončilo, stejně tak jako pro jihlavského útočníka, který dostal za tvrdý zákrok 5 minut a do konce utkání. Petr Suchý si opět obnovil zranění kolena a nyní čeká na přesnou lékařskou diagnózu, jasné je, že v tom nejlepším případě bude minimálně ve středu hradeckým hokejistům chybět.

Chomutov přijede už s brankářem Horčičkou
To Chomutovu chybí už posledních deset zápasů jejich brankářská jednička Luboš Horčička. Ten si začátkem ledna poranil v Prostějově třísla a od té doby se v severočeském brankovišti neobjevil, jeho místo zastupuje neméně kvalitní brankář Michal Podolka. Pro středeční utkání bude ale už Horčička s největší pravděpodobností v pořádku a tak by Severočeši měli dorazit do Hradce Králové k tomuto jak pro ně, tak pro hradecké velmi důležitému utkání v nejsilnější zbroji.

Utkání začíná na hradeckém zimním stadionu v 18:00