Akademie ČH
čt 31.10.2013 | Martin Voltr

Před reprezentační pauzou se představí už jen mladší dorostenci

Dvě ze tří hlavních mládežnických kategorií už odstartovaly reprezentační přestávku. Ve hře ale zůstává ještě mladší dorost, který bude svou čtvrtou příčku nejen hájit, ale rovnou ji může zkusit i vylepšit. Čekají ho totiž dva silní soupeři, kteří jsou na tom v tabulce ještě o něco lépe – třetí Kometa a druhá Jihlava!

10. Pardubice 6

Minulou neděli sehráli svěřenci trenéra Tomáše Martince domácí souboj s Českými Budějovicemi. V něm si postupně vypracovali až tříbrankové vedení, ovšem zápas ještě rozhodnutý nebyl – Jihočeši ho totiž góly ve 49. a 54. minutě ještě zdramatizovali. Víc už ale nestihli a Hradečtí si připsali druhou výhru v řadě.

Teď je čeká papírově náročnější úděl. Dvojici utkání zahájí na ledě loňského mistra, který letos už ale zdaleka tak bezchybný není – řeč je o brněnské Kometě. Ta zatím nasbírala o bod víc než Východočeši, nad kterými převládla i v prvním vzájemném zápase. V Hradci se hrál vyrovnaný duel se šťastným koncem pro Kometu v poměru 2:1. Odveta se odehraje v Brně od čtvrtečních 18 hodin.

Zato jihlavská Dukla si letos vede o moc lépe než v předchozím ročníku. Ve vyrovnané tabulce jí totiž patří druhé místo, které si zasloužila osmi výhrami a pouhými třemi porážkami. I ona hradecké mladíky poprvé porazila, když si rozhodující vedení vytvořila už v úvodu a doma si nechala všechny body za vítězství 3:1. Královští lvi se jí budou chtít pomstít v neděli, jejich duel se odehraje v malé hale hradeckého stadionu od 11:30.