Preview k zápasu
čt 28.11.2013 | Jan Vavřina

Před venkovním dvojbojem se Hradec představí doma. Pod Bílou věž míří Liberec

Když Hradec naposledy nastoupil proti Liberci, byla to v jeho podání neskutečná stíhací jízda, která mu vynesla dva body. Tentokrát se Severočeši, posilněni dvěma výhrami v řadě, představí na soutoku Labe a Orlice. Páteční duel startuje v 18 hodin a pro hokejisty Mountfieldu HK bude posledním domácím v první polovině základní části! Kdo zvládne střetnutí lépe a prodlouží svou sérii výher?

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, pátek od 18:00: ON-LINE, VIDEO

Tým Liberce má letos dobře poskládaný mančaft, výsledkově se mu ale zatím příliš nedaří. Jeho hra je velmi nepříjemná, což potvrzuje svými slovy Rudolf Červený. „Liberec je nepříjemný soupeř, na kterého se dobře připravíme.“ Tento tým táhne hráč ostřílený NHL – Petr Nedvěd, mimo jiné lídr kanadského bodování Liberce. „Je to pan hokejista, který hraje pořád výborně a táhne fanoušky na stadiony,“ říká na konto jednačtyřicetiletého matadora hradecký forvard.

V předchozím vzájemném měření sil došlo k málo vídané přestřelce, která vyzněla lépe pro hradecké barvy. Může se něco podobného opakovat i tentokrát? „Bude to úplně jiný hokej, rozhodně nebudeme chtít hrát takto otevřeně. Tento zápas bude od začátku probíhat opatrněji. Liberec sem nepojede útočit, takže žádné gólové hody tentokrát zřejmě nebudou,“ odhaduje šikovný útočník.

Hradec vyhrál tři zápasy v řadě a odhodlání pokračovat v této sérii z hráčů přímo srší. „Nejen doma chceme vyhrát každý zápas! Možná že jsme v novinách, vzhledem k postavení tabulce, favorité, ale nad tím nepřemýšlíme. Chceme vyhrávat, a to se nám zatím daří,“ dodává k pátečnímu soupeři Rudolf Červený.

Po nevídaném obratu získal Hradec dva body

Ve 12. kole jel Mountfield HK na sever Čech, kde nezačal vůbec dobře. V polovině první třetiny prohrával už 0:3 a nevypadalo to s ním vůbec dobře. V ten okamžik opustil brankoviště Pavel Kantor a nahradil ho Ondřej Kacetl. Tomáš Mertl sice snížil, ale Tygři dalšími dvěma brankami navýšili na 5:1. V závěru první třetiny stihl zkorigovat Rudolf Červený. Ještě před polovinou zápasu vrátil čtyřbrankové vedení na stranu Liberce Bulíř a zdálo se, že si Severočeši dojdou v poklidu pro tři body.

To by ale na druhé straně barikády nemohli stát urputní bojovníci z Hradce Králové. Ještě ve druhé třetině stihli zásluhou Jaroslava Kudrny a Vladimíra Škody snížit na rozdíl dvou branek. Cíl do závěrečné části zněl jasně: vstřelil dvě branky a vybojovat alespoň bod. Jakub Suja snížil v 53. minutě na 6:5. Když už se zdálo, že domácí vítězství přece jen uhájí, prosadil se v čase 59:23 kapitán Jiří Šimánek! V prodloužení dokonali Hradečtí neuvěřitelný obrat díky brance Lukáše Květoně a odvezli si zpod Ještědu velmi cenné dva body.

12. kolo: Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 6:7 pp. (5:2, 1:2, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Bulík (Čakajík, Vampola), 7. Vampola (Čutta), 10. Bartek, 14. Urban (Nedvěd), 16. Vampola (Bartek, Nedvěd), 28. Bulíř (Vampola, Filippi) – 12. Mertl (Harant, Kudrna), 20. Červený (Škoda, Ptáček), 32. Kudrna (Mertl, Vydarený), 40. Škoda (Červený), 53. Suja (Škoda, Červený), 60. Šimánek (Kudrna, Květoň), 62. Květoň (Frühauf). Rozhodčí: Jeřábek, Bauer (Něm.) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:2. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:7p. Nejlepší hráči utkání: Petr Vampola – Vladimír Škoda. Diváci: 4454.

Slavia – Liberec 3:4 sn

Porazit suverénní Spartu a prohrát s nevýrazným Chomutovem? I tím se může „pochlubit“ družina Pavla Hynka. Bílí Tygři se letos nemohou opřít o vyrovnané výsledky, a právě proto jsou v tabulce desátí se ziskem 32 bodů. Ve své aréně nasbíral Liberec 22 bodů, venku jen 10, a to ho řadí na 12. místo v tabulce venkovních utkání.

V posledních sedmi zápasech ale Severočeši pětkrát vyhráli. Během této doby zažil Marcel Melicherčík v brance veleúspěšné období, když ho tři týmy po sobě (Kometa, Kladno a Karlovy Vary) nedokázaly překonat, a on tak udržel tři nuly. Něco podobného se vzápětí stalo libereckým útočníkům, kteří se nedokázali prosadit proti Pardubicím a poslednímu Chomutovu. Poslední dvě utkání ale Liberec vyhrál, a to nad Vítkovicemi 5:2 a v Praze nad Slavií 4:3 po samostatných nájezdech.

Liberec táhne duo Nedvěd–Bartek

Lídr a kapitán Tygrů Petr Nedvěd nepanuje jen liberecké šatně, ale takové klubové produktivitě. Ve 24 zápasech stihl nasbírat 22 bodů za 7 branek a 15 asistencí. S tímto počinem se řadí na osmé místo kanadského bodování Tipsport extraligy. Nejlepším střelcem Liberce je šutér Martin Bartek, který se letos trefil už třináctkrát!

V obraně dostávají nejvíce prostoru Jiří Hunkes s Martinem Čakajíkem. A právě tito dva hráči nejvíce pomáhají útoku. Prvně jmenovaný má na kontě 9 bodů, druhý 7.

Marek Schwarz dostával na začátku sezóny více příležitostí ukázat své kvality, tato důvěra postupně přešla na Marcela Melicherčíka. Oba brankáři toho tak mají v letošním ročníku odchytáno podobně, lépe si vede slovenský brankář. Úspěšnost zákroků 93,20 % a průměr obdržených branek na zápas pod 1,9 jsou velmi slušná čísla. Melicherčík navíc dokázal vychytat tři týmy v řadě a svou neprůstřelnost natáhl přes 220 minut. Tím se zařadil na třetí příčku mezi brankáře s nejvíce odchytanými minutami bez obdržené branky.

Statistické okénko – Liberec...

• ... je třetím nejméně střílejícím týmem. Za zápas vyšle v průměru 27 střel.
  • ... pouští nejvíce střel na své brankáře. Za zápas v průměru 33 střel.
  • ... je třetím nejtrestanějším mužstvem – 368 minut.
  • ... vyhrál venku tři utkání z dvanácti.
  • ... má venku třetí nejhorší procento ubráněných oslabení – 78,18 %.
  • ... porazil první Spartu 6:5, naopak prohrál s posledním Chomutovem 0:2.

Bavte se hokejem a vyhrajte ceny

Chcete vyhrát hru NHL 2014 na Playstation? Zastavte se před utkáním u hostesky, která bude zapisovat Vaše tipy na výsledek střetnutí mezi Hradcem a Libercem. Pokud trefíte správný výsledek a vylosujeme Vás, po zápase si budete moci vyzvednout tuto hodnotnou cenu. V přestávkové soutěži navíc bude možné vyhrát i sluchátka od společnosti Panasonic.