In-line
po 27.4.2009 | Michal Luňák, Jaroslav Zákravský

Prohra v extraligové premiéře inline hokejistů

V sobotu bylo sehráno první extraligové utkání v inline hokeji nováčka soutěže mužstva mužů HC VCES Hradec Králové. Rozlosování poslalo Výchdočechy na inline plochu týmu IHC Čerti Kladno, vícemistra v inline hokeji v sezóně 2008. Hodně mladý tým Hradce Králové začal utkání s velkým respektem z jmen hráčů Kladna. Jehož dres oblekli například Přikryl, Toman, Kameš, Hořava, Frolík, Diviš nebo Kala. I díky přílišnému respektu prohrál Hradec 1.čtvrtinu utkání 0:3. Během této čtvrtiny však hráči poznali, že i s tak kvalitním soupeřem se nechá hrát a od 2.čtvrtiny byla k vidění vyrovnaná partie a Hradec se začal prosazovat i v koncovce. Dva kanadské body v utkání zaznamenal Jiří Janoušek a patřil k nejlepším hráčům utkání. Nejzaměstnanějším mužem zápasu byl hradecký brankář Lochman a svým výkonem mužstvo několikrát podržel. Pochválit je však nutné celé mužstvo, které svou extraligovu premiéru zvládlo a na Kladně zanechalo dobrý dojem.

IHC Čerti Kladno - HC VCES Hradec Králové

10:5 (3:0, 2:1, 4:3, 1:1)
Branky a nahrávky:
18:21 Kohout (Janoušek), 28:23 Luštinec Jakub, 29:32 Svoboda (Fiedler), 30:02 Janoušek (Kohout), 40:01 Lučan (Klement).

Sestava:
Lochman - Luštinec Petr, Klement, Luštinec Jakub, Lučan - Fiedler, Svoboda, Šimoníček, Višňák Janoušek, Machaň, Pišta, Kohout.

V pátek 1. května se hradečtí hráči představí poprvé v domácím prostředí ČEZ Stadionu. V malé hale od 13:00 přivítají Slavii Praha a od 18:00 se utkají s týmem ILHC Písek.
Na obě utkání jsou zváni všichni fanoušci tohoto progresivního sportu. Podporu diváků bude mladý hradecký tým jistě potřebovat.