Žáci
so 31.10.2015 | Lukáš Sodomka, Jan Vavřina

Sedmá třída je lídrem série turnajů Hockey Tour 03

Stejně jako vloni i letos probíhá soutěž Hockey Tour 03, které se účastní také sedmá třída Hradce Králové. Minulou sezónu skončil Mountfield z dvanácti týmů celkově třetí. Tento rok se soutěž rozrostla na celkový počet šestnácti týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin:

SKUPINA „A“ – HC Energie Karlovy Vary, HC Plzeň, Letci Letňany, HC Litvínov
SKUPINA „B“ – HC Dynamo Pardubice, Dukla Jihlava, Sparta Praha, SC Kolín
SKUPINA „C“ – TJ Bílí Tygři Liberec , HC Slavia Praha, Mountfield HK, BK Mladá Boleslav
SKUPINA „D“ – Ševci Zlín, HC Orlíci Uničov, HC Vítkovice Steel, Torax Poruba

A jakým systémem se soutěž hraje?

Každé přihlášené družstvo se během celého soutěžního období – sezóny (říjen 2015 až duben 2016) zúčastní 5 turnajů (3 turnaje základní části, vánoční turnaj a závěrečný turnaj – pro týmy na 1. až 8. místě a samostatně pro týmy na 9. až 16. místě po základní části). Na každém ze 4 turnajů základních skupin se každý střetne vždy se dvěma soupeři (s každým 2x20 minut čistého času) a jednotlivé třetiny jsou bodově hodnoceny jako samostatný zápas.

V pátek 23. října se Hradec Králové zúčastnil prvního z turnajů v Liberci, kdy změřil síly s týmy TJ Bílí Tygři Liberec a HC Slavia Praha. Vstup do turnaje se Mountfieldu vydařil a utkání splnilo účel, se kterým Hradečtí do tohoto projektu šli – velice kvalitní zápasy a konfrontace se špičkovými týmy se stejným ročníkem. Hráčům patří poděkování za bojovnost a vůli, kterou do zápasů vložili.