Akademie ČH
so 22.6.2013 | Martin Voltr, Jaroslav Zákravský

Starší dorostenci absolvovali bojový trénink i fotbalový mač

Trenéři mládežnických týmů se snaží svým svěřencům udělat letní přípravu co nejpestřejší a výjimkou není ani nejstarší extraligová kategorie. Hokejisté staršího dorostu za sebou mají speciální trénink bojových technik v klubu GOOD LUCK GYM a kromě toho prokázali své umění také na fotbalovém hřišti. V zápase s vrstevníky z hradecké Olympie sice svěřenci trenérů Miroslava Vybírala a Aleše Půlpána brzy prohrávali 0:2, ale prokázali velký hlad po vítězství a vývoj se jim podařilo otočit až do konečného stavu 5:3.

Speciální nácvik bojových technik

Starší dorostenci zařadili do své letní přípravy speciální trénink MMA pod vedením kvalifikovaného instruktora Jana Voborníka. Hráči byli rozděleni do tří skupin a prováděli nácvik speciálních bojových technik vestoje a vleže. Na veškerou činnost dohlížel instruktor.

Hráči a realizační tým děkují klubu GOOD LUCK GYM za tréninkové hodiny, které starším dorostencům věnovali a pomohli jim zpestřit přípravu na nadcházející těžkou hokejovou sezónu.

Fotbalové utkání s Olympií

SD Královští lvi Hradec Králové – dorost FC Olympia Hradec Králové 5:3 (2:3)

Hokejisté rovnež sehráli fotbalové utkání, ke kterému si na malšovickou umělou trávu přizvali dorostence hradecké Olympie. Ti se ujali v osmé minutě vedení a netrvalo dlouho, než po nedorozumění Lvů platil už stav 0:2.

Hokejisté však následně zpřesnili hru a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Šeda vybojoval míč a přenechal ho Miškářovi, který se v koncovce nemýlil. Ve 39. minutě přišla chyba v obraně a soupeř vstřelil třetí branku. Hokejisté ale nesložili zbraně a ještě před přestávkou předvedli parádní spolupráci po ose Malinský – Havránek – Tvrdík, posledně jmenovaný vyšperkoval akci brankou na 2:3.

Druhý poločas začal pro mladé Lvy šťastně, když Šeda nezadržitelnou dělovkou vyrovnal. Hráči Olympie brzy odpověděli, ale střelec Lekeš sportovně přiznal postavení mimo hru. V 70. minutě už dokázali hradečtí hokejisté otočit stav, po přihrávce Zahradníka je do vedení 4:3 poslal Malinský.

Na straně starších dorostenců přicházely další šance. Brankář hostů nastřelil Zahradníka a míč vykopl až z brankové čáry jeho obránce, poté v další možnosti nahrál Šeda Zahradníkovi jen na paty. Deset minut před koncem se musel vyznamenat brankář Veselý, který situaci reflexivně zachránil na brankové čáře. Tečku za utkáním tak udělali jeho spoluhráči, když Malinský zužitkoval nezištnou přihrávku Šedy. Na zeleném pažitu tak byli úspěšnější mladí Královští lvi, kteří si připsali vítězství v poměru 5:3.