Aktuální zprávy z klubu
út 12.12.2017 | Matouš Soukup

Tým UHK ovládl tradiční vysokoškolské derby. Pardubického rivala porazil 4:1

Přestože na extraligových kluzištích díky reprezentační přestávce zavládl klid, v hradecké ČPP Aréně bylo opět rušno. Týmy Univerzity Hradec Králové a Univerzity Pardubice totiž změřily své síly v tradičním vysokoškolském derby. Hráči hájící barvy týmu sídlícího na soutoku Labe a Orlice neměli se soupeřem slitování a třemi góly v úvodu určili ráz zápasu. Pardubičtí sice dokázal snížit, větší drama se ale nekonalo. Tým UHK zvítězil ve vypjaté atmosféře 4:1.

Sestava Univerzity Hradec Králové: Bechný – Souček, Sedláček, Matějček, Hofman, Kynčl, Pecen, Kozák, Prokop, Bezděk, Faltys, Hlavatý, Beránek, Vácha, Junek, Tatar, Bartoň, Berger.

Sestava Univerzity Pardubice: Petrů – Procházka, Vacek, Sorokáč, Pražák, Vršanský, Bažant, Křeček, Huňáček, Pilař, Janoušek, Šimončič, Dušek, Hoskovec, Hlavnička, Vosyka, Jelínek, Háze, Voldán.

Hradecký tým uvítal soupeře třemi góly

Zápas mezi oběma akademickými celky začal v rychlém tempu. v čase 1:23 dostali hosté šanci trestného střílení, ale Dušek si na hradeckého brankáře Bechného nepřišel. Ofenzivní hokej plný přečíslení pokračoval, a vidět tak byli hlavně oba muži v brankovištích. Bezbrankové skóre zápasu však dlouho nevydrželo. Jako první se ze vstřelené branky zaslouženě radovali Hradečtí. Střelu od modré čáry šikovně tečoval hradecký odchovanec Tomáš Hofman, čímž otevřel gólový účet svého týmu – 1:0.

Slušné tempo zápasu neustávalo a o pět minut později se domácí radovali podruhé, když Tomáš Tatar usměrnil na brankovišti kotouč za záda Kličky – 2:0. Krutou třetinu z pohledu Univerzity Pardubice podtrhl gólem v samotném závěru úvodní třetiny Lukáš Junek, který povedenou ranou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Po první třetině tak drželi Hradečtí tříbrankové vedení.

Pardubičtí zlepšili hru, výraznější snížení ale nepřišlo

Do úvodu druhé dvacetiminutovky vstoupily Pardubice s větší vervou. Změna herního projevu přinesla hostům i velmi rychlé gólové potěšení. Aleš Hlavnička zamířil přesně a zkorigoval skóre zápasu – 3:1. Kontaktní brankou nabuzený hostující tým ožil a silně zaměstnával Bechného, brankář loňského týmu hradecké juniorky hájící momentálně barvy Valašského Meziříčí však svůj tým nadále držel ve dvoubrankovém vedení.

Svižné utkání dále nabízelo velké množství šancí, ale ofenzivní linie obou celků nedokázaly zužitkovat své šance. Blízko ke gólové radosti měl hradecký kapitán a zároveň člen hradeckého A-týmu Jan Berger, ale jeho pokus zazvonil pouze o horní tyč. V čase 39:36 se však skóre přece jen opět měnilo. Ránu od modré čáry během přesilové hry UHK dokázal za záda Petrů dorazit Lukáš Vácha – 4:1. Do kabin se tak odcházelo za stejného brankového rozdílu jako po té první.

Hráči UHK zkušeně dokráčeli za vítězstvím

Závěrečná pasáž začala ve stejném duchu jako ta předchozí. Napjatí fanoušci obou táborů hnali své týmy kupředu a napjatě vyhlíželi další gólové situace. Když ale pardubický Vosyka ujíždějící z trestné lavice ani dorážející Kozák na druhé straně neprocpali kotouč za záda brankářů, zůstalo skóre stále nezměněné. Všech 2046 diváků si však muselo zápas užívat, protože k vidění byla velká spousta šancí, nouze nebyla ani o důraznou hru z obou stran.

Hráčům pardubické univerzity se rozhodně nedala upřít snaha, kýžené úsilí o zdramatizování zápasu ale přes jistého hradeckého gólmana nepřišlo. Konec zápasu si hráči Univerzity Hradec Králové zkušeně pohlídali a se závěrečnou sirénou se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Výhrou 4:1 si připsali třetí vítězství v historii vzájemný soubojů mezi východočeskými univerzitami.

O zhodnocení zápasu se postaral trenér UHK Jiří Janoušek, který zároveň působí na stejné pozici i u žáků hradeckých Lvů. „Pocity jsou výborné. Stejné, jako když jsem derby sám hrál. Mám radost, že jsme Pardubicím nedovolili srovnat na 2:2 a zápas zvládli. Skóre vypadá jednoznačně, ale průběh zápasu byl naprosto vyrovnaný. Musím přiznat, že mě Pardubice i trochu překvapily, protože hrály opravdu dobře,“ hodnotí univerzitní derby pamětník všech předchozích střetnutí.