pá 6.10.2006 | Lukáš Souček

Junioři s Kladnem sehráli vyrovnanou partii, ale body nepřivezli

Ve čtvrtek zajížděli junioři na kladenský led, kde nesehráli vůbec špatné utkání. Po celých šedesát minut byli Kladnu vyrovnaným soupeřem, bohužel však zradila koncovka, která je v konečném zúčtování stála body. První úspěch Energetiků totiž zaznamenal až v 57. minutě Jiří Šimoníček. To už ale na obrat výsledku bylo pozdě. Hradečtí mají od čtvrtečního utkání v brankovišti novou tvář, kterou je Marek Šimko.

Kladenští bleskově využili hradecké nekoncentrovanosti hned po úvodním vhazování. Michal Kazatel si pár okamžiků po buly zajel za hradecké beky a svůj individuální průnik již ve 14. vteřině zápasu úspěšně zakončil. Energetikům nevyšel ani závěr třetiny. Martin Klement doplatil na změnu v pravidlech, když vyhodil z obranného pásma kotouč mimo hřiště a musel jít pykat na trestnou lavici. Tam však pobyl pouze 6 vteřin, jelikož Marek Lhotský dokázal přesilovku proměnit ve druhý gól Kladna.

Po přestávce Hradečtí do utkání výrazně promluvili a kladenské hráče dostali několikrát pod tlak. Z šestnácti nebezpečných střel si však ani jedna nenašla cestu za záda Lukáše Cikánka. Ve druhé dvacetiminutovce podržel své mužstvo i nový gólman Energetiků, Marek Šimko, a tak se skóre měnilo až posledním dějství.

Domácí opět dokázali využít ospalého vstupu Hradce do třetiny. Hned ve 42. minutě vytáhl kotouč od levého mantinelu Tomáš Babický a švihem překonal Šimka v hradecké bráně. V čase 53:18 tentýž hráč při přesilovce těsně před Šimkem tečoval a náskok domácích ještě o jednu branku navýšil. Přestože Hradečtí drželi se soupeřem krok a několikrát nebezpečně zahrozili, dočkali se první branky až v 57. minutě. Jiří Šimoníček si přehodil kotouč do bekhendu a efektivně zakončil svůj únik. Hosté už ale na obrat měli strašně málo času, a tak tři body zůstaly na Kladně.