so 20.11.2004 | Daniel Višňák

Ani dvě branky Romana Červenky na vítězství v Boleslavi nestačily

Hradečtí hokejisté v zápase s Mladou Boleslaví byli po dvě třetiny jasně lepší, vedli 2:0, po snížení na 2:1 za necelou minutu odpověděl Roman Červenka (na snímku) třetím gólem a východočeši vedli znovu o dvě branky 3:1. Ani to však hradeckým nestačilo, když po brankách Hluchého a Petra Štracha z 54. minuty dospěl zápas do prodloužení, v něm rozhodl o výhře škodováků brankou pět vteřin před navršením 65. minuty při přesilové hře Michal Olivierus. Energetiky podporovala početná skupinka fanoušků a za celozápasové fandění jim patří určitě veliké dík!

V úvodní části hry diváci v Mladé Boleslavi branku neviděli, i když k ní hosté měli hodně blízko hned z několika situací. Nejvíce nebezpečný pro mladoboleslavského brankáře byl čtvrtý hradecký útok ve složení Kubišta-Roubík-Luštinec, který zkušenému gólmanovi zatápěl zejména v první polovině třetiny. Několikrát se Přikryl vytáhl i proti šancím druhé formace, ale vždy vyšel ze souboje vítězně, někdy i s notnou dávkou štěstí. Škodováci si vypracovali největší gólovku při své úvodní přesilové hře, ale obránce Petr Štrach osamocený před Hylákem nezakončil přesně. V závěru třetiny vyloučil hlavní rozhodčí boleslavského útočníka Petra Štracha na pět minut plus do konce utkání za velmi nebezpečný faul na hradeckého Evana.

Tuto přesilovou hru dokázali Energetici využít, když se po střele Tomáše Martince od modré dostal puk k Roubíkovi, který ho přiťukl Patriku Beckovi, pro něhož nebyla už těžká úloha trefit z půlky odkrytou domácí branku. Ve zbývajícím čase pětiminutové přesilovky hostů už branka nepadla. Mladá Boleslav dostala možnost k vyrovnání záhy, když hrála v kuse čtyři minuty v početní převaze, ale Hradec se ubránil i za přispění potřebného štěstíčka. Nejlepší obranou je útok a toho se drželi hradečtí, když ve 29. minutě přihrál obloučkem na Romana Červenku Tomáš Kolafa a ten své sólo chytrou střelou pod vyrážečku zakončil druhým gólem Energetiků. Škodováci zatápěli hostům zejména při přesilových hrách, ale Energetici svůj náskok drželi zuby nehty. Největší šanci sebral domácím brankář Hylák, který ve 37.minutě vyrazil sólový nájezd Tomáše Hradeckého, stejně si vedl i v závěrečné přesilové hře Mladé Boleslavi, kdy pohotově vyrazil betonem nebezpečnou střelu z kruhů.

V závěrečných dvaceti minutách dostali hradečtí hned na jejím začátku rychlý gól v dohrávající přesilové hře, Hyláka překonal po sedmnácti vteřinách hry Tomáš Hradecký. Energetikům se podařila ale bleskurychlá odpověď, podruhé v utkání překonal Přikryla zkušeně pod horní tyčku Roman Červenka, to uběhlo od prvního boleslavského gólu pouze 23 vteřin. Ihned po třetí východočeské brance měl na holi další Petr Jelínek, ale Přikryl mu jeho gólovku neuvěřitelným zákrokem chytil. Domácí se dostali do hry v 50. minutě kdy Hyláka propálil tvrdou střelou Milan Hluchý. Obrat dokonali hráči z města automobilů v 54. minutě, kdy Petr Štrach vyrovnal na 3:3. Vyhraný zápas Energetiků nakonec dospěl do prodloužení, v němž vstřelila Boleslav ještě vítězný gól, to na ukazateli svítil čas 64:55, na trestné lavici seděl Lukáš Fejgl a Michal Olivierus dorážel puk přesně do hradecké branky – 4:3.

Petr Haken (trenér Ml. Boleslavi)
"Myslím si, že zápas se divákům musel líbit. Pouze můžeme litovat toho, že místo dvou bodů nemáme tři. Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Soupeři se hlídali, dobře se bránilo. Z toho pramenil po první dvacetiminutovce bezbrankový stav. V e druhé třetině jsme, myslím si, byli lepším mužstvem a měli příležitosti k tomu, abychom dali branku. Bohužel stal se opak a my inkasovali po přesilovce a individuální chybě obránců. Ve třetí třetině bylo naší snahou hrát aktivně. Ostatně, hráči neměli co ztratit. Z toho pramenily i branky, které se nám podařilo vsítit. Škoda jen, že po snížení na 1:2 přišel hned třetí gól v naší síti. Zápas ukázal, že jsme po fyzické stránce velice dobře připravení a že zvládneme hrát až do úplného konce. Tohoto zjištění si nejvíce cením a chci za to pochválit všechny hráče. Bojovali až do konce. Absolutorium zaslouží také brankář Přikryl. Chytal opravdu výborně."

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové):
"Utkání jsme měli dvakrát dobře rozehrané a zbytečně jsme si Výsledek je pro nás nakonec zklamáním. Domácí nám vlastně oplatili naše vítězství z prvního vzájemného zápasu. Doma jsme prohrávali 0:3 a nakonec se radovali z výhry 5:3. Utkání jsme si zkomplikovali a možná i prohráli sami tím, že jsme až příliš moc byli vylučováni. Tím jsme boleslavské mužstvo pustili do tlaku. I když oni ty góly dali po dvou dobrých střelách už ve hře pět na pět. Bod je sice dobrý, ale když jsme vedli 2:0, a 3:1, tak nás to nakonec mrzí. Už to vypadalo, že bychom mohli střetnutí dotáhnout do vítězného konce. A s jakou taktikou jsme do Mladé Boleslavi přijeli? Volba padla spíše na obrannou taktiku. Domácí nás ale v úvodu nedostali pod tlak a nám vycházely brejlové situace. Proto to vypadalo, že první třetinu hrajeme hodně útočně. My se ale soustředili především na střední pásmo. Naopak domácím trošku dělala problém rozehrávka a právě z toho vznikaly šance. Škoda, že jsme v první části nějaký ten gól nedali."