čt 6.8.2015 | Martin Voltr

Ani starší dorost na liberecké šelmy nevyzrál. Rozhodla třetí část

Zatímco junioři ve čtvrtek hostili Liberec na své půdě, starší dorost se vydal na sever pod Ještěd. Ani jemu se ale nepodařilo vyhrát. Na vedoucí gól domácích odpověděl v polovině utkání Filip Jirásek, nicméně o výsledku rozhodla silná pětiminutovka Bílých Tygrů ve třetí třetině, do které vměstnali dva góly. Porážka 1:3 znamená pro svěřence Jiřího Slabého první neúspěch v přípravě na nový ročník.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Utkání bylo trochu jiné než první dvě, která jsme odehráli. Liberec nastoupil s ohromnou chutí, dohrával souboje, hráči byli tvrdí a nepříjemní. Vázla nám rozehrávka, beci měli vždycky hned Liberečáka na zádech. Tím jsme se dostávali pod tlak. Po rozpačité první třetině jsme si na to ale dali pozor a naše hra se zlepšila. Domácí jsme přehrávali a podařilo se nám vyrovnat. Ve třetí třetině jsme ale udělali hrubou chybu a dostali gól na 2:1, který nás trochu dostal do kolen. Snažili jsme se o vyrovnání, ale střelecky se nám zatím vůbec nedaří. Nakonec rozhodl gól v oslabení, kdy jsme nepokryli hráče. Bylo to pro nás nepovedené utkání z toho pohledu, že jsme udělali tři hrubé chyby a dostali tři góly. Je to pro nás námět k zamyšlení a k další práci, abychom to do mistráků dali dohromady.