út 9.8.2011 | Tomáš Schmiedt, Tomáš Božek

Ani v Olomouci se Hradec prvního vítězství nedočkal

K dalšímu přípravnému zápasu dnes nastoupili hradečtí hokejisté v Olomouci. První branku viděli diváci až v samém závěru druhé třetiny, kdy Čecha překonal Michal Pšurný. Hned v úvodu třetí periody Hradec vyrovnal zásluhou Tomáše Bláhy, ale potom už stříleli góly pouze domácí. Během necelých dvou minut přidala Olomouc další tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. V závěru zápasu ještě vítězství domácích pečetil matador Jiří Dopita. K dalšímu přípravnému zápasu nastoupí Hradečtí už tento čtvrtek, kdy doma od 16 hodin přivítají Mladou Boleslav.

Po první nezáživné třetině se ve druhé oba celky dočkaly krátkých přesilovek pěti proti třem. Nejdříve dvojnásobnou početní výhodu nevyužili i přes velký tlak hokejisté z Hradce Králové, o několik minut se podobně vedlo i Olomouckým.

Domácí se ale na konci prostřední části přece jen z gólové trefy mohli radovat. Deset vteřin před závěrečnou sirénou po obtočení kolem branky trefou do šibenice prosadil Michal Pšurný.

Úvod závěrečného dějství přinesl brankovou smršť. Nejprve se podařilo srovnat Východočechům, když ze samostatného úniku nedal Kašíkovi šanci Tomáš Bláha. Zanedlouho ale vrátil Hanákům vedení Petr Haluza, který těsně před Čechem tečoval Ondruškovo nahození od modré.

O patnáct sekund později Olomouc navýšila své vedení. Dopitovu nahrávku z rohu kluziště dopravil za hostujícího gólmana Rostislav Marosz. Rychlou přestřelku ukončil svou druhou trefou v zápase Michal Pšurný. V závěru poté na konečných 5:1 upravil výsledek Jiří Dopita.

V následných samostatných nájezdech Olomouc svou výhrou potvrdila, když jediným úspěšným střelcem byl Petr Kolouch.

Petr Fiala (HC Olomouc):
Hráče jsme pochválili. Je sice pravda, že se dlouho hrálo bez branek, ale naše převaha byla postupem času čím dál znatelnější. Lépe jsme kombinovali, ve druhé části rozhodovalo i lepší bruslení. S rostoucím časem jsme si vytvářeli i šance a poté, co jsme vstřelili tři rychlé góly, se duel dohrával v naší režii. Je to sice jen příprava, ale těch 60 minut jsme odehráli kvalitně a mladí hráči ukázali, že hokej hrát umí.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Vyhořeli jsme ve třetí třetině, kdy jsme sice vyrovnali, ale poté během následujících deseti minut inkasovali čtyři branky. Olomouc vyhrála naprosto zaslouženě, přestřílela nás, byla i efektivnější. My si musíme vzít z tohoto zápasu ty věci, se kterými je potřeba dále pracovat.