so 8.9.2007 | Lukáš Souček

Ani ve čtvrtém kole dorostenci nebodovali, podlehli Jihlavě 3:6

Ani v sobotu se nepovedlo dorostencům zabodovat. Tentokrát zavítala na hradecký led Jihlava a už v 11. minutě byla ve vedení. O minutu později se dostal do brejku Aleš Půlpán a vyrovnal stav utkání. Daniel Filip dokonce ve druhé třetině poslal v přesilové hře Hradec do vedení. Slibný výsledek ale domácí neudrželi. Jihlavští utkání otočili, vstřelili čtyři góly a vedli 5:2. V 51. minutě vykřesal malou jiskřičku naděje Ondřej Matějček. Hosté ji ale o pět minut později uhasili a bylo rozhodnuto. Jihlava zvítězila 6:3.

Jihlava vlétla do utkání na hradecké půdě doslova po hlavě. Do desáté minuty měla jasně více ze hry, domácí tým vůbec nepustila ke střelbě. Tlak hostujícího celku vyústil v první branku zápasu v čase 10:12. David Musil tvrdě vypálil od modré a zasáhl Martina Kuřítka, od kterého se kotouč odrazil do hradecké sítě. Radost hostů ale netrvala dlouho. Aleš Půlpán zblokoval střelu jihlavského obránce a sólo přes celé hřiště krásně zakončil. Od té doby se herní převaha převalila na druhou stranu kluziště. Hradečtí byli aktivnější a v závěru třetiny vyzkoušeli pozornost brankáře Klimeše hned osmkrát. Skóre už se ale v dalším průběhu prvních dvaceti minut nezměnilo a obě mužstva se tak rozešla do kabin za stavu 1:1.

Domácí si lepší vstup do druhé dvacetiminutovky přát nemohli. V čase 23:24 zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci Daniel Filip a Hradec byl ve vedení. Ani radost domácích ale netrvala dlouho. O necelé dvě minuty později totiž Adam Zeman vyrovnal. Ve 28. minutě měl velkou příležitost jihlavský Ondřej Malec, ale brankář Alexa ho vychytal. Zanedlouho poté se hosté přeci jen dočkali. Ondřej Pěška vyjel přímo z vhazování a chybné rozestavení hradeckých hráčů potrestal. Od té doby Jihlava působila na ledě jistějším dojmem. Velkou příležitost k vyrovnání měl v čase 39:05 Aleš Půlpán. Nařízené trestné střílení však neproměnil. Brankář Klimeš kotouč vytěsnil z jeho pohledu na pravou tyčku a své mužstvo výrazně podržel.

Při nástupu do závěrečné třetiny se družstvo Jihlavy zapomnělo v kabině o něco déle a obdrželo dvouminutový trest. Situaci Hradce to ale nijak nevyřešilo. Vyrovnání bylo na dosah ještě v čase 44:45. O vteřinu později už bylo vše jinak. Filip Matějka umístil kotouč za záda Tomáše Alexy a Dukla vedla o dvě branky. To už bylo na hradecké hráče moc. Vůle po vyrovnání se jim vytknout nedala, síly však scházely. Navíc se o tři minuty později zapsal na listinu střelců jihlavský Michael Polcar a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. V 51. minutě sice Ondřej Matějček prostřelil jihlavského brankáře svižnou střelou, ale na víc už domácí neměli. Výhru Dukly pečetil střelou do horní poloviny Alexovy branky Adam Zeman.