út 16.8.2022 | Šimon Zemánek, Tomáš Kalas

Atraktivní duel s Libercem urval dorost až v nájezdech

V úterní odpoledne se na hradeckém zimáku servírovala v rámci přípravy dorostenecké kategorie velmi kvalitní podívaná. Mladí Lvi přivítali liberecké Tygry, a když ve 43. minutě Šimon Holoubek zvyšoval pro domácí na 3:1, mířili pomalu Hradečtí za vítězstvím. Severočeši to ale nezabalili, dokázali opakovaně srovnat a za stavu 4:4 musely o vítězi rozhodnout až nájezdy, které Mountfieldu sedly lépe. Rozhodující nájezd Dominika Pavlíka nakonec znamenal pro Lvy třetí výhru v řadě.

Úvodní třetina v režii hostů

Začátek zápasu jednoznačně patřil Liberci, který si hned od začátku zápasu vytvářel příležitosti ke skórování, hned v první minutě Meišner betonem zneškodnil bekhendový pokus Rozsívala, jenž se ocitl sám před brankou Hradce. Hosté byli i nadále aktivnější, z čehož vytěžili další šance, která však dobře pochytal brankář Samuel Meišner, který se v první třetině rozhodně nenudil.

V 7. minutě se tak hosté po zásluze ujali vedení, když po chybě v hradecké obraně se do úniku dostal Matěj Bajer, který vyslal krásnou střelu pod víko – 0:1. Po libereckém gólu se nadechli také Hradečtí, když Štěpán Černý nebezpečně prověřil hostujícího brankáře Bogače, jenž jeho pokus vychytal lapačkou. V závěru třetiny se blýskli oba brankáři, Bogač skvěle zneškodnil střelu Jakuba Jóna z mezikruží, záhy Meišner vychytal velkou šanci Šťástky, jenž se ocitl sám před brankou Hradce.

Hradec otočil v prostřední dvacetiminutovce skóre

Ve druhé třetině byla hra velmi vyrovnaná, Hradečtí dorostenci zlepšili svůj výkon, což vedlo k brzkému vyrovnání, v přesilovce se prosadil Vojtěch Aschenbrenner, když tečoval do proti pohybu brankáře skvělé nahození Tadeáše Burdy. Rázem mohlo být domácím ještě veseleji, Jakub Jón najížděl sám na Bogače, ten ho však vychytal.

Zanedlouho však Hradečtí už šli do vedení, když se v přesilovce trefil Josef Janeček, jenž po přihrávce od Patrika Hendrycha vyslal od modré čáry krásnou střelu do horního rohu branky Bogače. V samotném závěru mohl další gól přidat Filip Ondruš, v poslední sekundě třetiny trefil z dorážky tyčku.

Pětigólová divočina ve třetí třetině

Hráči Mountfieldu vstoupili dobře také do třetí třetiny, když Šimon Holoubek úspešně dorazil střelu od modré čáry, kterou Bogač pouze vyrazil před sebe. Hosté se však dokázali vrátit na dostřel, když Liberečtí ujeli do přečíslení dva na jednoho, které hezkou bekhendovou kličkou proměnil Ondřej Boczan. Zanedlouho navíc bylo srovnáno, Daniel Kytka v přesilovce zametl odražený kotouč za Meišnerova záda a srovnal tak stav zápasu na 3:3.

Za necelou čtvrt minutu si však vedení vzali Hradečtí zpátky, v přečíslení dva na jednoho našel Jakub Bednář Patrika Hendrycha, jenž střelou do teploměru vrátil Mountfieldu vedení. Ani tentokrát však Hradečtí neudrželi vedení, tři a půl minuty před sirénou vyrovnal Daniel Pekař, který dostal přesnou přihrávku a z mezikruží poslal puk do branky.

Prodloužení gól nenabídlo, nájezdy pro Hradec

V prodloužení hraném 3 na 3 bylo k vidění několik velkých šancí, především na straně Hradce, který měl možnost přesilové hry, avšak žádná příležitost neskončila gólem. V nájezdech se tak radovali Hradečtí, kteří proměnili tři ze čtyř nájezdů, gólmana Liberce dokázal překonat překonat Jakub Jón, Dominik Pavlík a Vojtěch Aschenbrenner, zatímco hradecký brankář Samuel Meišner v nájezdech inkasoval pouze jednou, a tak si Hradec z úterního zápasu odnesl třetí výhru v řadě.