so 18.12.2004 | Daniel Višňák

Beroun si veze z Hradce pěkný vánoční dárek, důležité tři body

Zápas s berounskými Medvědy Energetikům vůbec nevyšel, když prohráli 1:4. Po dvou třetinách byl stav 0:4, až teprve poté se domácím podařilo po přihrávce Mariána Kacíře na Tomáše Martince snížit na konečných 1:4. Hosté se dostali v první třetině do dvoubrankového vedení Besserem a Víškem. Po 48 vteřinách druhé třetiny už vedli zásluhou kapitána Ladislava Slížka 3:0, aby pak v polovině zápasu vyhnali domácího brankáře Hyláka po čtvrté brance na střídačku. Energetici podali zcela bezzubý výkon a po zásluze prohráli 1:4.

První třetinu vyhráli zcela zaslouženě aktivnější hosté v poměru 2:0, když skóre zápasu otevřel v 5. minutě Jan Besser, který za Hylákova záda dorazil střelu Petra Kukly. Svůj náskok Středočeši zvýšili v polovině třetiny, když udeřili dokonce ve vlastním oslabení, přihrávku Ladislava Slížka úspěšně zakončil Jan Víšek. Hradec byl v prvních dvaceti minutách očividně zaskočen a mohl děkovat brankáři Hylákovi a také štěstí, že neprohrával větším rozdílem, protože bombu Slížka hned z první minuty zápasu zastavila pravá hradecká tyč a ve druhé přesilové hře hostů Hylák se štěstím zabránil třetímu gólu.

Trápení domácích však pokračovalo i v druhé třetině a na třetí gól se na východě Čech nečekalo dlouho. Hned po odehrání 48 vteřin zvýšil na 3:0 pro Beroun Ladislav Slížek, který využil chyby v domácí obraně, zkušeně si položil na led Hyláka a poté v klidu zavěsil. Tvrdou ránu dostali Energetici v polovině zápasu, když z nepříliš nebezpečně akce středočechů inkasovali počtvrté. Ladislav Slížek tentokrát přihrál Aleši Černému a ten střelou švihem rozvlnil síť za hradeckým brankářem Hylákem počtvrté. To už bylo pro strážce domácí svatyně moc a nechal se tak vystřídat Tomášem Duškem. Druhý hradecký brankář už do konce třetiny příliš práce neměl, na druhé straně Roman Handl se zapotil akorát při přesilové hře hradeckých, tu však úspěšně ustál a Beroun tak vedl v Hradci Králové po 40 minutách vysoko 4:0.

Ve třetí třetině se už Beroun nikam nehnal, hlídal si svůj čtyřbrankový náskok a Hradci dovolil pouze snížit Tomášem Martincem v 54. minutě na 1:4. Medvědi tak po zcela zaslouženém vítězství přeskakují hradecké v tabulce, mají v ní o jeden bod víc.