Zápasy mládeže
út 19.12.2023 | Jan Brůna, Daniel Krátký

Bitva až do nájezdů. Junioři v divokém zápase přetlačili Zlín

Zápasové menu

53 střel a šest gólů hradeckých juniorů ze hry. Akademici Lvů po skalpu Motoru přivítali na domácím ledě Zlín a byla to pořádná divočina. Beranům se totiž podařilo odskočit nejprve na 2:1 a poté na 5:3, aby ještě před třetí sirénou srovnali na 6:6. Utkání dospělo až do nájezdů a Tomáš Hora v páté sérii blafákem rozhodl o bonusovém druhém bodu pro své barvy.

Juniorka potřebuje v nadstavbě každý bod a za dalšími vykročila dobře proti Zlínu – už v páté minutě se radovala, když Valdis Dommers dorazil pokus Tomáše Hory a bylo to 1:0. „Nastoupili jsme hodně dobře, hned v prvním střídání jsme měli tlak. Byla tam i šance na gól, tak jsme si říkali, že takto musíme pokračovat,“ popisuje úvodní okamžiky zápasu Michal Beneš.

Hosté se na východě Čech činili v přesilovkách, což potvrdil v desáté minutě Michal Nekvapil po krásné nahrávce Lukáše Heše a Filip Tuček lovil prvně puk ze sítě – 1:1. Netrvalo to dlouho a Zlínští v Hradci už vedli, když skulinku našel Martin Holba a zakončil do růžku – 1:2. Domácí pak zakončili třetinu nejlepším možným způsobem, a to gólem do šatny z hole Michala Beneše, jenž dorazil kotouč za záda Samuela Kowalczyka – 2:2.

Michal Beneš byl v utkání u všeho podstatného a na první zásah večera nabil Adamu Novotnému, kterému stačilo doklepnout touš do sítě a bylo to 3:2 pro Lvy. Jenže pak přišla série tří branek Beranů po sobě. Z toho dvě padly v početní výhodě; trefil se dvakrát Tomáš Mikel. „Dostali jsme tři branky v oslabení, což je hodně. Zlín má velkou sílu v početní výhodě, třikrát nás prostřelil a brankář to nemohl chytit. Měli jsme hodně vyloučení,“ je si vědom domácí forvard. A když Tomáš Pilát z kruhu propálil golfákem Tučka, střídal ho mezi třemi tyčemi Mrázek – 3:5.

Pak se ale konal comeback i na druhé straně. Sehraná trojka Matěj BenešMichal BenešAdam Novotný zařídila tři hradecké kousky a z kola ven musel i Kowalczyk. Nahradil ho Uherek. „Oba týmy se rvaly hodně do brány, gólmani to vůbec neměli jednoduché. U nás v přesilovce se taky dařilo, to bylo super. Musíme takhle dál pokračovat. Už víme, jak kdo hraje. Víme o sobě a jde nám to. Vidíme se, i když na sebe nekoukáme,“ říká o spolupráci hráč č. 25.

Ubránit těsné vedení se Mountfieldu nepodařilo, jelikož ve 48. minutě sklepl puk do sítě Adam Laciga a nakonec tím i poslal duel do prodloužení. „Jsem hodně spokojený se svými body. Byl to dobrý den a dobrý zápas. Třešnička na dortu by bylo vyhrát za tři body. Bohužel před koncem soupeř srovnal. Byla to divočina. Celou dobu nahoru dolů, vždy o gól, my jsme vedli a oni dorovnali nebo obráceně. Myslím si, že pro diváky to byl uspokojivý zápas,“ hlásí bratr-dvojče Matěje.

A jelikož nastavení rozhodnutí nepřineslo, muselo se až na nájezdy. V nich se trefil jeden borec na každé straně a v páté sérii využil zaváhání Moravanů Tomáš Hora a forhendovým blafákem přiřkl Lvům bonusový bod. „Hodnotím to tak, že dva body jsou určitě dobré, ale dalo se vyhrát za tři. Byla tam spousta chyb, od toho se taky odvíjel výsledek. Ale jsem rád, že aspoň dva body jsou doma,“ cení si Michal Beneš výhry 7:6 po nájezdech.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Aschenbrenner 0 1 1 1 2
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -1 0
Michal Beneš 2 3 5 1 0
Matěj Beneš 1 2 3 2 0
Adam Bezpalec 0 0 0 1 0
Štěpán Černý 0 1 1 2 0
Matěj Havlíček 0 0 0 2 2
Tomáš Hora 0 1 1 1 0
Adam Novotný 2 2 4 1 0
Jan Pavelka 0 0 0 -2 0
David Pavič 0 0 0 -2 0
Matyáš Sláma 0 0 0 0 2
Jan Vencl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 34 12 1 11 91,67 0 0

Ohlasy k utkání