so 26.1.2019 | Martin Voltr

Bleskový obrat i zraněný rozhodčí. Junioři si poradili se Žďárem

Hradečtí junioři v sobotu zakončili sérii šesti domácích zápasů. S posledním Žďárem nad Sázavou sehráli atraktivní bitvu, v níž rychle prohrávali, ale do 11. minuty otočili na 3:1 a za vítězstvím 5:3 definitivně zaveleli ve druhé třetině. Jedinou kaňkou byly další prohrané nájezdy – už šesté za leden. Utkání kuriózně odřídili celkem čtyři rozhodčí.

Rychlý nástup Plamenů, ještě rychlejší odpověď

Oba týmy nasadily do zápasu poměrně mladé sestavy – Hradec nastoupil se třemi hráči dorosteneckého ročníku 2003, Žďár se dvěma. Hosté měli lepší start a ve třetí minutě šli do vedení, když Kadleček vyhrál vhazování na Martina Nagye a ten díky cloně prostřelil všechno před sebou – 0:1.

Jenže Hradci stačilo jen 44 sekund na vyrovnání, Šimon Marha si počkal na pas od Ďuriše a z první mířil přesně k tyčce. Do 11. minuty navíc domácí obrat dokonali. Vojtěch Síla se nejdřív parádně natlačil až do brankoviště a z dorážky se nemýlil, potom Marha vrátil přihrávku Daliboru Ďurišovi, který bekhendem zvýšil už na 3:1.

Jenže do přestávky byli o něco živější zase hosté a dočkali se snížení. Přečíslení sehráli rychle a parádně, Jakub Filip nedal Danielu Dvořákovi šanci – 3:2.

Problémy rozhodčích a dobrá hra Mountfieldu

Od druhé třetiny zápas poznamenalo zranění hlavního rozhodčího Daniela Müllera, který schytal ránu už v osmé minutě a po pauze nenastoupil. Oranžové pásky si tak oblékl čárový František Štěpánek a „do hry“ se dostal i hlasatel Michael Horák.

Co bylo pro vývoj skóre důležitější, prostřední část vyšla domácím. Trefu Vojtěcha Síly jim pro zásah vysokou holí ještě sudí neuznali, ale proti dorážce Martina Jandy do prázdné klece už nic namítat nemohli. Plameny dělaly na obranné polovině víc chyb než aktivnější Hradec, na rozdíl od něj je navíc nedokázaly trestat. Zato Dalibor Ďuriš ve 34. minutě přečíslení využil, svým druhým gólem vyhnal Tomáše Kulicha z brány a zvýšil už na 5:2.

Hosté jen snížili, ale brali aspoň nájezdy

Žďárský náhradník Jan Radosta měl ve třetí periodě víc práce než spolehlivý Dvořák, mladíci Mountfieldu si náskok poměrně bezpečně hlídali. Deset minut před koncem ale pykali za zbytečný faul. Dominick Vašíček našel z levého kruhu mezírku u bližší tyče a poslední tým tabulky rázem ožil – 5:3.

I další prohřešky plynuly z mírné frustrace na obou stranách, váhavým rozhodčím se ale zápas z rukou nevymkl. Ani jeden z týmů už další přesilovku nevyužil. Ve vlastním oslabení měl po Radostově chybě šanci Síla, v posledních sekundách zase ujížděl na druhou stranu Nagy, ale toho zastavil obránce Pěnčík.

Hradečtí chtěli už konečně urvat i bonusový bod, ale prodloužení oboustranně nabídlo spíš nepřesný hokej než atraktivní podívanou. Znovu tak došlo na nájezdy, a ty domácí ani pošesté v lednu nezvládli. Trefil se jen Kryštof Lang, naopak za hosty přesně mířili obránci Daniel Poizl i Jan Klodner a právě posledně jmenovaný exhradecký bek přisoudil Plamenům drobnou útěchu.