po 17.11.2008 | Petr Vychopeň, Lukáš Souček

Body zůstávají na Lapači, dorostenci ve Vsetíně prohráli 5:1

V pondělí zajížděli hradečtí dorostenci k důležitému utkání do Vsetína. Oba týmy potřebovaly každý bod a podle toho také vypadala první třetina. Vysoké nasazení z obou stran. Domácí se dostali do vedení, které o chvíli později vymazal Aleš Půlpán. V první třetině byli Hradečtí aktivnější, svého soupeře přestříleli, ale druhé branky už se nedočkali. Ve druhém dějství zase vzali otěže zápasu do svých rukou domácí a povedlo se jim odskočit na rozdíl jedné branky. Hokej ve třetí dvacetiminutovce utrpěl na kráse kvůli častému vylučování. Vsetínští byli nakonec v přesilových hrách produktivnější, přidali tři branky a zvítězili tak 5:1.

Utkání, řízené rozhodčím Kubičíkem, začalo velmi zostra. Hostům stačilo patnáct vteřin a už se útočník Filip řítil sám na strážce vsetínské klece - Nechvátala. Zahřívací zákrok však gólman Valachů zvládl na jedničku. Netrvalo to dlouho a svou první zkoušku měl za sebou i brankář Pavelka na druhé straně, to když likvidoval pokus Bolfíka. Ve třetí minutě měl Nechvátal znovu co dočinění s nováčkem ve vsetínském dresu Bolfíkem, i tentokrát ho ale vychytal. To se nedá říct o šanci Kozáka z 6. minuty. Vsetínský forvard na modré přebral puk, obhodil si hostujícího beka a šikovně obelstil brankáře - 1:0. Zvýšit vedení pak mohl Gromus po pěkné přihrávce Klimka, jeho projektil ale bránu těsně minul.

V 10. minutě výrazněji vystrčili rýžky hosté, když Červený pálil od modré. Puk nakonec skončil v Nechvátalově lapačce. Namále měli Valaši i o minutu později, když neshodu svých spoluhráčů zachraňoval před Filipem opět brankář VHK. Královéhradečtí byli při chuti a šli si tvrdě za vyrovnáním. Nechvátal ještě stačil vyrazit střelu Půlpána i Valáška, na následující útok stejné pětky už však neměl. Psala se 17. minutě, když právě Valášek naservíroval Půlpánovi a ten rozvlnil síť - 1:1. Do konce třetiny ještě promarnil dobrou možnost Hradecký s Půlpánem z řad královéhradeckých, na druhé straně svůj únik nezakončil gólem Kitzberger. Hosté sice obstřelovali vsetínskou klec častěji, kvůli nepřesnému zakončení a dobrému výkonu brankáře se však odcházelo do šaten za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. S taháčkem agilního Filipa si však Nechvátal s přehledem poradil. Poté začali vsetínští lépe bruslit a vytvářeli si jednu šancí za druhou. Své by mohl povyprávět jak Pelc s Klimkem, tak i Bolfík. Ve 24. minutě hrozili zase hosté, jmenovitě Kopsa, jehož střelu však pohltila lapačka domácího brankáře. Blízko gólu byl ve 26. minutě vsetínský Gromus, jenže ztroskotal na nepřesném zakončení. Stejně tak na druhé straně Novák v 31. minutě. Poté hlavní arbitr ohodnotil Hradeckého zákrok jako nedovolený a Valaši se mohli těšit z početní výhody. V té si vypracovali množství šancí, ale jak Hurtík, tak Bolfík po nahrávce Synka, se branky nedočkali.

Už po přesilovce mohl domácí potrestat Vlček po chytré přihrávce Nováka, ale ani jeho rána za záda brankáře neprošla. Gólu se diváci přecejenom dočkali. Běžela 37. minuta, když Synkovu ránu vyrazil brankář hostů před sebe, kde stál Horehleď. Vsetínský forvard si se situací poradil a zasunul kotouč za brankovou čáru - 2:1. Druhu branku v rychlém sledu mohl přidat ještě Kitzberger, ale zastavil ho Pavelkův beton. Poté zavařili domácí obraně hosté. Po jedné ze střel svěřenců kouče Říhy zvonila dokonce tyč.

Do závěrečné části vstupoval Hradec Králové s jednobrankovým mankem. Vyrovnat však mohl už z kraje třetiny nebezpečný Filip, to by však Nechvátal nesměl zasáhnout vyrážečkou. V té samé minutě si ještě královéhradecký Vlček vysloužil od rozhodčího trest na 10min+OK za nesportovní chování. To jakoby nabudilo Valachy, jmenovitě Horehledě, Podešvu a Slováčka, kteří postupně zaměstnávali soupeřova brankáře. Aktivita domácích vedla i k vyloučení hostujícího Vlčka, ale v přesilovce se výrazněji ozval jen Trška střelou od modré. S tou si ještě Pavelka poradil, ale na Bolfíkovu ránu k tyči už byl krátký - 3:1. Vsetínští tím využili přesilovku a i nadále byli při chuti.

Pozornost brankářské akvizice hostů zkoušel marně Horehleď. Na ledě se poté přitvrdilo, což odnesl bek domácích Hurtík, kterého fauloval Poláček a rozhodčí všechno posoudil na 5min+OK. Domácí se ale soustředili na hru a v přesilovce si vytvořili slibné šance. Tu největší měl na hokejce Pelc a Synek, jejich rány však branku minuly. V 53. minutě se ovšem osmělili hosté a nebýt výborného zásahu Nechvátala, náskok Valachů by se ztenčil. Hned nato však zelenožlutí potrestali neproduktivitu svého soupeře a ještě před vypršením pětiminutové přesilovky vsítili branku. Nejprve sice Pavelka vychytal Synka, na následnou dorážku Bolfíka už ale neměl - 4:1.

V 56. minutě došlo k další pozoruhodné situaci, když rozhodčí potrestal domácího Žabčíka trestem 2+10min. Neuběhla ani minuta a provinil se další ze Vsetínských - Trška. Hosté sice tlačili, především rána Červeného stála zato, ale domácí si vedení zkušeně ubránili. V 59. minutě ještě domácí Slováček vyfasoval od rozhodčího Kubičíka další desetiminutový trest, radost domácí střídačce to však nepřekazilo. Právě naopak, v čase 59:43 domácí prostřednictvím Kozáka upravili skóre na 5:1. Souboj dvou celků ze spodku tabulky tak vyzněl lépe pro Vsetín, hosté z Hradce Králové odjíždějí z Lapače poraženi.