so 15.10.2005 | Lukáš Souček

Bojovný výkon dovedl juniory k vítězství

V sobotu odpoledne byl na zimním stadionu vidět hokejový zápas se vším všudy. Východočeši hostili na domácí půdě Litvínov, na který před utkáním ztráceli pět bodů. Obě mužstva působila ze začátku spíše zakřiknutým dojmem. Domácí znovu doplatili na nepovedený vstup do utkání a už v šesté minutě prohrávali 0:1. V 16. minutě to byl už dvoubrankový náskok, kteří si hosté dokázali vypracovat. Energetici ale naštěstí dokázali do konce třetiny snížit na 1:2. Litvínov v polovině zápasu odskočil znovu na rozdíl dvou branek, ale pak přišly hokejové chvíle pro domácí. Bojovným výkonem dokázali utkání úplně otočit a po dlouhé době si připsaly dva body za vítězství 4:3.

Úvod zápasu příliš hokejové krásy nepřinesl. Domácí měli znovu pomalejší vstup do utkání a na straně Litvínova to byla zřejmě únava po dlouhé cestě. I přesto se ale stav utkání měnil poměrně brzo. V šesté minutě překonal Svobodu hostující Vladislav Vrtek a v 16. minutě to bylo už 0:2. Vedení Litvínova totiž navýšil po přihrávce Davida Zímy Jan Stehlík. Energetikům se podařilo zareagovat ještě do konce třetiny, když střelu Dulovce dorazil Jiří Janoušek.

Ve druhé třetině tvořili hru právě domácí. Ti doslova zasypali Tomáše Fikrta sprškou střel, ale žádná si cestu za jeho záda nenašla. Východočeši byli tak při chuti, že občas zapomněli na zadní vrátka, což se jim vymstilo. Ve 32. minutě se v šanci ocitl Karel Kubát, který se nemýlil. Asistenci si připsal znovu David Zíma. Hradeckým ale jakoby obdržená branka nevadila. Stále pokračovali ve stejném nasazení a to se jim bleskurychle vyplatilo. Václav Petr šikovně vyhrál buly přímo na Lukáše Daňa, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě.

Ve třetí třetině Energetici pokračovali v dobývání Fikrtovi klece, který dlouho odolával. V 50. minutě se Miloslav Čermák ocitl sám s pukem na modré. Neměl možnost nahrávky, zvolil střelu z místa a trefil přesně. Litvínov ale v závěru také domácí pozlobil, až jim někdy zatrnulo. Brankář Svoboda byl ale vždy na místě. Málokdo asi čekal, že Energetici strhnou vedení na svou stranu. Přesně to se ale šest minut před koncem utkání stalo. Na modré při přesilovce uklouzl litvínovský bek a Lučan společně s Petrem ujížděli směrem k Fikrtovi na druhého obránce. Prvně jmenovaný krásnou žabičkou přehodil hokejku bránícího hráče a Václav Petr přesně trefil mezeru mezi Fikrtovými betony. Obě mužstva si tak v samotném závěru prohodili role, ale Litvínov se neprosadil ani ve více než minutové power-play, a tak se hradečtí junioři mohli po dlouhé době radovat z velmi důležitých bodů.