út 14.8.2012 | Lenka Jonešová, Sanny Muharem

Boleslav udeřila třikrát v úvodu, Hradečtí už vyrovnat nedokázali

Zatím nejatraktivnější soupeř v přípravě. I s tím se šlo do dalšího klání v rámci přátelských zápasů. Mladá Boleslav prokázala svoji kvalitu již v úvodu utkání, kdy dokázala v rozmezí minuty a padesáti vteřin nasázet Královským lvům hned tři góly. Pak jakoby se gólostroj zastavil. Východočeši dokázali korigovat stav v závěru, vyrovnat klání se jim však už nepodařilo.

První třetina v režii soupeře

Od samého začátku utkání byla aktivnější Mladá Boleslav. Z prvního gólu z hole Davida Vrbaty se soupeř mohl radovat hned ve čtvrté minutě utkání. Jeho následná šance po několika vteřinách byla opět úspěšná. Tomáš Jiránek střelou pod horní tyč navýšil vedení hostů už na 2:0. Když poté fauloval Kubeš, dokázali Mladoboleslavští znovu rozhodit hradeckou obranu a podruhé v zápase úspěšně zakončoval David Vrbata, který se postaral již o tříbrankové vedení hostů.

Po pasáži, ve které padlo několik dalších trestů, dobře pracovaly obrany a ani jeden z týmů se tak nedostal do větší šance. Výjimkou byl ovšem Vít Budínský, který se dostal do samostatného úniku, ale brankáře Lakosila nepřekonal. Když se poté netrefil ani střílející Karlíček, vyzněla první třetina lépe pro hosty – 0:3.

Druhá třetina góly nepřinesla

V úvodu druhé části se Hradečtí museli bránit ve třech proti pěti, když byl vyloučen Roupec a chvíli po něm Karlíček. Mladoboleslavští si vytvořili několik šancí. Tu největší jmenovitě Pojkar s Vrbatou, když druhý jmenovaný dorážel Pojkarovu střelu, jeho šanci ale bravurně zlikvidoval Jakub Čech. Další velkou šanci si vypracoval Jiránek, který se domácího gólmana pokusil překonat z pravého kruhu, ale ani on neuspěl. Hradečtí se úspěšně bránili, ale do velkých šancí se nedostávali. A tak i další důležitý moment patřil hostům. David Pojkar střílel od modré a trefil tyč gólmana Čecha.

Následně se po povedené akci předvedli hradečtí hokejisté. Adam Szakal vyslal na Lakosila prudkou dělovku, jeho rána ale orazítkovala jenom horní tyč soupeřovy brány. Chvíli poté přišla zatím největší šance Lvů v utkání, když střela Šimona Macháně skončila v náruči připraveného Lakosila. Mladoboleslavští byli pod tlakem, ale Vlastimil Lakosil změnu stavu nedopustil. Po druhé třetině se tak skóre neměnilo - 0:3.

Gól ve třetí části na výhru nestačil

V pětačtyřicáté minutě se na Čecha hnali Němeček s Výborným. První jmenovaný vyslal prudkou ránu, se kterou si Čech bez problémů poradil. Následně ale z bezprostřední blízkosti dorážel David Výborný, jehož střelu skvělým zákrokem znovu zlikvidoval Jakub Čech.

Na druhé straně střílel od modré Čížek, ale Lakosil neměl s jeho střelou problémy. Sedm minut před závěrečnou sirénou se prvního gólu v utkání dočkali i Hradečtí. Lukáš Chmelíř si vyjel před brankáře a bekhendovou střelou překonal gólmana hostí. Královští lvi tlačili soupeře, ale stále se jim nedařilo přidat další branku. Utkání tak skončilo stavem 1:3.

David Pospíšil (Královští lvi Hradec Králové):
Do utkání jsme vstoupili špatně. Já mám pocit, že kluci jakoby měli respekt z toho, že přijela extraligová Boleslav, respektive dnes už jen prvoligová. V kádru má ale dost hráčů, kteří tu extraligu hráli. Podle toho těch prvních pět minut vypadalo. Nedá se nám upřít snaha, kluci ale dělali věci, které vůbec nepatřily do našeho záměru jak hrát. Začátek byla těžká sprcha, teprve potom se hráči trochu srovnali a začali hrát hokej, který se učíme. Zbytek zápasu už jsme hráli se soupeřem vyrovnaněji.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav):
Po zápasech s extraligovými soupeři jsme nevěděli, co od tohoto utkání čekat a na co se připravit. Vstoupili jsme do něj zodpovědně a dali tři góly, pak jsme ale malinko zvolnili a soupeř hru vyrovnal. Další dvě třetiny už byly v podstatě vyrovnané. Je to pro nás zasloužená výhra. Viděli jsme v naší hře spoustu kladných věcí, ale také těch záporných, které musíme ještě odstranit.