po 12.1.2015 | Martin Doležal, Jan Vavřina

Cenný skalp staršího dorostu. V přátelském utkání porazil reprezentaci U16!

V pondělí 12. ledna absolvoval národní tým do 16 let soustředění v Hradci Králové, v jehož rámci sehrál přátelské utkání se staršími dorostenci Královských lvů. Východočeši se dostali do vedení, jenže Česká republika dokázala dvěma brankami skóre otočit. Poslední dvě slova ale měl tým Jiřího Slabého. Nejprve v 55. minutě vyrovnal Filip Moník, aby velmi cennou výhru vystřelil v nájezdech Filip Jirásek! Parádní výsledek!

Královští lvi se dostali do vedení

Ve 3. minutě měl na hokejce první gól Martínek. Jeho tažná rána z kruhu ale skončila jen na vyrážečce pozorného brankaře. Hra byla od začátku celkem vyrovnaná, hrálo se převážně ve středu kluziště.

První a jediný gól třetiny vsítil ve 13. minutě Tomáš Zahradník, který zužitkoval přihrávku do brankoviště a ranou k bližší tyči poslal puk za záda Pavláta – 1:0. Následně domácí mohli náskok zvýšit, ale přečíslení tři na dva nevyužili, protože Hašek při zakončení zlomil hůl.

Hradec nakopla inkasovaná branka

Reprezentace vstoupila do druhé třetiny velice dobře, protože již ve 23. minutě propálil Jakub Pour domácího muže v masce, který na jeho dělovku nedokázal včasně zareagovat – 1:1. Jenže od té doby úřadovali už jen Hradečtí.

Ve 30. minutě oba týmy vystřídaly brankaře a především Kardinál na straně České republiky působil výborným dojmem, protože mimo jiné pochytal při přesilové hře Hradce spoustu střel, které na něj sypali Královští lvi ze všech možných úhlu. V závěru třetiny navíc zneškodnil dva samostatné úniky při přesilovce svého týmu.

Reprezentace zápas otočila, Hradec ho urval v nájezdech

Třetí perioda byla o poznání klidnější než ta předchozí. Hrálo se převážně ve středu hřiště a oba celky vyčkávaly na chybu soupeře. Jednu z nich mohl potrestat ve 49. minutě Chytil, ale Vomáčka si s jeho střeleckým pokusem poradil. Hosty to nemuselo mrzet, protože o minutu později se Jakub Wojnar prosadil tvrdou střelou – 1:2.

Královští lvi se ale nevzdali a v přesilové hře z 55. minuty udeřili. Po krásné souhře zavěsil Filip Moník kotouč pod horní konstrukci a bylo srovnáno – 2:2. Během následných minut se již nic, co by pohnulo se skóre, nestalo.

Když na tom bylo podobně i prodloužení, musely rozhodnout nájezdy. V nich ve čtvrté sérii nic nevymýšlel Filip Jirásek, který dělovkou vystřelil Královským lvům velmi cennou a hodnotnou výhru.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Začátek byl z naší strany hodně vlažný, což mě docela mrzelo. I když to bylo po dni odpočinku. Kluci pak ale pochopili, co jsem jim říkal, a snažili se dostat do naší hry. V podvědomí jsme ale určitě měli, že to je přátelák. Hráli jsme na všechny kluky a abychom měli čtyři lajny, doplnili jsme tým o mladší dorostence, kteří si to zkusili proti svým vrstevníkům. A myslím, že zápas odehráli slušně. Šestnáctka třeba nenasadila úplně nejsilnější mužstvo, ale stejně to jsou šikovní kluci. Museli jsme být pořád pozorní a stejně jsme se nevyvarovali nějakých chybiček. Na druhou stranu, kvituju i to, že jsme takového soupeře porazili. Snažíme se zvládnout každé utkání a každá výhra se cení, takže jsme za ni rádi.

Pavel Arnošt (Česká republika U16):
Máme už podobné zkušenosti, hráli jsme s několika týmy extraligy staršího dorostu. Hradec postoupil do té lepší skupiny, takže kvalitu určitě má. Myslím, že to byl z obou stran takový živelný zápas. Je pro nás určitě daleko lepší vidět hráče v zápase než mít jenom trénink, po téhle stránce jsme spokojení. Bylo to pro nás důležité poznání hráčů, jak v utkání reagují. Samozřejmě chceme vždycky vyhrát a chtěli jsme vyhrát i dneska, takže soupeři blahopřejeme.