ne 23.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Červený hattrick, Kacetl s nulou. Hradec na závěr turnaje přejel Martin

Do třetice všeho dobrého! Mountfield HK měl na slovenském turnaji dvakrát solidně nakročeno k vítěství, dvakrát se však radoval z výhry soupeř. Až v nedělním klání se svěřencům Petera Draisaitla povedlo na protivníka, kterým byl slovenský kolega z Martinu, vyzrát. Hattrickem se o vítězství zapříčinil Rudolf Červený, první nulu v sezóně si zase připsal Ondřej Kacetl. Peter Frühauf byl oceněn jako nejlepší obránce turnaje.

V brankovišti se stejně jako v sobotu představil Ondřej Kacetl. Návrat na led hlásila dvojice Šimánek a Kudrna, čímž došlo k opětovnému zkompletování první útočné formace spolu s Tomášem Knotkem. Do zápasu s Martinem nenastoupili beci Jank a Plášil, z útočníků absentovali Kukumberg a Troliga.

I proti slovenskému kolegovi začal Hradec dobře

Souboj dvou Mountfieldů, slovenského Martina a hradeckého Mountfieldu HK, jenž byl současně i zápasem o turnajový bronz, začali lépe Východočeši. V první velké akci se ocitl Šimánek, o chvíli později pálil mimo Kopta, než to opět zkusil Šimánek a posléze i Kudrna, na Dzubinu však recept nikdo z nich nenašel. Do zakončení se na druhé straně dostal Trávniček, ale Kacetl po vzoru brankáře Martina puk nepropustil za svá záda.

V šestnácté minutě bylo k vidění vůbec první vyloučení v utkání, a to na straně slovenského celku. Rufati obdržel dvě minuty za vyhození puku mimo ledovou plochu a Hradec půl minuty nato početní výhodu proměnil, když Tomáš Knotek překonal Dzubinu dobře umístěnou střelou po přihrávce Filipa Hronka – 0:1. Zbytek třetiny se nesl v duchu vyrovnané hry bez vážných gólových šancí.

Mountfield HK se dalším zásahem přiblížil bronzu

I druhou třetinu načali aktivněji svěřenci trenéra Draisaitla. Nebezpečný pokus si připsal Dietz, který tečoval Čápovu střelu, Dzubina ale zareagoval včas, stejně jako na nahození Kudrny z pravého kruhu. Konec první desetiminutovky prostřední části poznamenalo několik vyloučení, ani jeden z týmů ale přesilovku nevyužil. Hradec se stále snažil o aktivní přístup, který se mu dařil, Kacetl musel zasahovat jen výjimečně.

V čase 35:18 přišel další trest pro slovenský Mountfield, Dlouhý se odporoučel na trestnou lavici za nedovolené bránění. To byla voda na mlýn královéhradeckých hokejistů, konkrétně Rudolfa Červeného, který v přesilové hře využil obětavého souboje Bedřicha Köhlera u mantinelu a poslal Lvy do dvoubrankového vedení. Mountfieldu HK tak zbývalo posledních dvacet minut k tomu, aby si aspoň částečně napravil reputaci a získal na turnaji bronz.

Červený dovršil hattrick a definitivně zajistil Hradci bronz

Do poslední třetiny Hradec vlétl tak, jak druhou periodu skončil; tedy vstřeleným gólem. Rudolf Červený tečoval střelu Petra Frühaufa a brankář Martinu nedokázal na změnu směru zareagovat – 0:3. Domácí celek se snažil zvrátit nepříznivý stav, který by pro něj navíc znamenal poslední místo na turnaji, jehož byl pořadatelem, ale gólu se opět nejvíce přiblížili Hradečtí – Jiří Šimánek trefil tyč Dzubinovy brány.

To, co se nepovedlo Šimánkovi, zvládl v 54. minutě Rudolf Červený, který po přihrávce od Ondřeje Kopty potřetí propálil brankáře soupeře a Východočeši mohli pomalu slavit – 0:4. Problémy mohlo Hradci přinést následné oslabení, ale i v něm dokonce René Vydarený zvládl zaútočit. Ve zbývajících třech minutách Královéhradečtí nepřipustili zaváhání a celku MHC Mountfield nedovolili ani čestný zásah. Ze třech zápasů na Mountfield Cupu 2015 tak Hradečtí získali čtyři body a celkově bronzovou příčku.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Zápas byl z naší strany kostrbatý. V průběhu utkání jsme se malinko zlepšovali a čím dál tím více jsme získávali kontrolu nad průběhem. Ale úplně stabilní to u nás ještě není, takže nás doma ještě čeká dost práce. Turnaj nám o týmu poskytl obrovské informace. Něco jsme začali, i systémově jsme něco změnili, a turnaj jsme potřebovali k tomu, aby nám ukázal, co funguje a co ještě nefunguje, nebo co musíme změnit. Minulý rok jsme tu byli poprvé a turnaj se nám líbil, letos jsme přijeli zase, a jestli dostaneme pozvánku i příští rok, tak přijedeme, protože si tu nemáme na co stěžovat.