Zápasy mládeže
čt 19.8.2021 | Jan Brůna, Daniel Krátký

Čtvrtá výhra v řadě! Junioři přetlačili berlínské Eisbären 4:2

Zápasové menu

Hradečtí junioři pokračují ve stoupající formě! Svěřenci Jiřího Janouška ml. si ve čtvrtek poradili s juniorským výběrem Eisbären Berlín 4:2. Výhru jistil z branky Jan Kasal, o góly se postarali Radek Pilný, Matěj Beneš, Tomáš Perička a na závěr v oslabení Matyáš Budina. Odvetu se stejným týmem hrají junioři v pátek od 10:15.

Svižná třetina přinesla Lvům vedení 2:1

Domácí vstoupili do první periody ve velmi rychlém tempu a zpočátku nedali Berlínským mnoho prostoru. Naopak sami se prosadili již ve druhé minutě, když si Radek Pilný najel po pravém křídle a pod brankářem poslal puk do sítě – 1:0. Hosté se však z inkasování oklepali a brzy srovnali krok; Georg Ginsburg poslal kotouč zpoza branky na Robina Drothena, který si věděl rady a propálil Jana Kasala – 1:1.

Hradečtí navázali na začátek zápasu a dlouho se drželi v útočném pásmu, přičemž Kryštof Červenka to vyzkoušel od modré čáry, leč neúspěšně. Zato přesný už byl Matěj Beneš, jenž obdržel přihrávku od Matyáše Budiny přes střední pásmo, ujel obraně Medvědů a stanovil skóre na 2:1. Východočeši měli i nadále dobré příležitosti a drželi se na dostřel Felixe Noacka, ani z přesilové hry ale další gól nepřidali.

Domácí vytěžili z mnoha šancí jednu branku

Mountfield začal po vzoru úvodní části aktivně, vypracoval si řadu šancí a donutil hosty faulovat. V početní výhodě měl Hradec nespočet brankových příležitostí a na ně navázal i po jejím skončení. Později se ovšem právě domácí provinili proti pravidlům, a ačkoliv téměř celé oslabení ubránili, v jeho posledních sekundách se prosadil Kevin Handschuh, který dostal nabito do levého kruhu a z první prostřelil Kasala – 2:2.

Svého parťáka mohl napodobit Marvin Drothen, jenž ujel všem bekům soupeře, se zakončením však nenaložil dobře. Berlíňané hráli v zadních řadách hodně na riziko, což se mnohokrát nemuselo vyplatit. Všechny šance Lvů ale přežili, vyjma nahození Tomáše Peričky od modré, které zřejmě nikdo netečoval a doplachtilo až do dolního rohu klece – 3:2. V závěru třetiny se sice lépe prezentovali Medvědi, žádný pokus se ovšem neujal.

Výhru potvrdil Matyáš Budina. V oslabení!

Ve třetím dějství hosté chtěli s utkáním ještě něco udělat, a tak domácí obraně celkem zatápěli. Kasal se v kleci musel hodně otáčet, zejména duo bratří Drothenů a také střelec druhého gólu Handschuh přidělávali domácímu brankáři hodně práce. Když ale mladičký gólman vychytal i únik Erica Hördlera, tak to s hradeckými nadějemi směrem k výhře vypadalo velmi velmi nadějně. Hosté si ale mohli pomoci v přesilové hře.

Ale nepomohli. V oslabení totiž ujeli Matyáš Budina a Matěj Beneš, přičemž druhý jmenovaný postrčil na toho prvního a Hradec vedl o dvě branky – 4:2! Svěřenci Jiřího Janouška ml. následně při hře v pěti celkem v pohodě kontrolovali hru, ale v početní výhodě dokázali zahrozit i Berlínští. Po krkolomné kombinaci se kotouč dostal až ke Ginsburgovi, který však v obrovské šanci minul. A když nevyšly ani další akce Němců, tak se hradečtí junioři mohli radovat ze čtvrté výhry v řadě. Hned v pátek je ale čeká odveta se stejným soupeřem.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Fotogalerie