st 6.3.2013 | David Jahoda, Martin Voltr

Čtyřikrát starší dorost prohrával, přesto v Olomouci zvítězil po nájezdech

Odložené utkání 10. kola extraligové nadstavby v Olomouci dohráli starší dorostenci tuto středu. Start zápasu jim příliš nevyšel, po 32 sekundách už prohrávali, skóre však dokázali srovnat. Podobný scénář se opakoval ještě několikrát – Hradečtí sice v přestřelce nebyli ani jednou napřed, ale především díky skvělým závěrům třetin dotáhli základní hrací dobu do remízy 5:5. Vítězné nájezdy jim pak přisoudily dva cenné a tvrdě vybojované body z Hané.

Týmy se od začátku přetahovaly o skóre

Hned první střela na hradeckou branku skončila gólem. Po přihrávce Matěje Pavlovského vletěl do útočného pásma Tomáš Šoustal, jenž razantním švihem nedal brankáři Veselému šanci. I když po vstřelené brance byli aktivnější domácí, rozvlnit síť se povedlo hostům. Drahoš Jebavý totiž v sedmé minutě našel mezírku mezi Motálkovými betony a bylo srovnáno – 1:1.

Tento stav ale neměl dlouhého trvání, hned po osmadvaceti vteřinách se z pravého kruhu prosadil Tomáš Markl, který vrátil Kohoutům vedení – 2:1. K vidění pak byla bitka mezi domácím Kropáčem a hostujícím Matějčkem, za kterou šli oba hráči na čtyři minuty na trestnou lavici.

Martin Matějček se pak provinil ještě faulem na Matěje Pavlovského, za který dostal trest pět minut plus do konce utkání. Hanáci ovšem v dlouhé přesilovce Veselého téměř neohrozili, naopak v ní sami inkasovali. Čtyři vteřiny před koncem totiž využil hrubé chyby domácí obray Daniel Klemenc – 2:2.

Hradec potřetí odpověděl na gól soupeře

Ve druhé třetině se příliš atraktivní hokej nehrál. Ani jednomu z týmů se nedařily přesilovky a šancí bylo na obou stranách pomálu. Pohnout stavem na světelné tabuli se povedlo až Tomáši Šoustalovi, který proti Veselému uspěl s bekhendovou kličkou a připsal si druhou trefu v zápase – 3:2.

Hradečtí se však ještě v téže třetině dokázali dostat na stejnou gólovou metu jako jejich soupeř. Stejně jako tomu bylo v první části, tak i v té druhé hosté skórovali v posledních vteřinách. Tentokrát se to povedlo Michalu Musilovi, jenž srovnal dokonce vteřinu před druhou sirénou – 3:3.

Ani dvoubranková ztráta Královské lvy nezlomila

Ve třetí části si Mora dokázala vytvořit dvoubrankový náskok, po kterém už se zdálo, že tři body zůstanou na Hané. Nejprve zkompletoval svůj hattrick Tomáš Šoustal a chvíli po něm si před brankou Hradce nejlépe počínal Michal Čamek – 5:3.

Ovšem ani náskok o dva góly Olomouci nestačil, Hradečtí ještě dokázali do bodového rozdělení důrazně promluvit. V padesáté druhé minutě propasíroval puk pod Motálkovým betonem Marek Malinský a minutu a osm vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal na 5:5 Jan Tvrdík!

Dva body na východ Čech

Zápas se tak musel prodlužovat. Když v nastavené pětiminutovce ani jeden z celků branku nedal, vyvrcholilo utkání samostatnými nájezdy, v nichž byli úspěšní pouze hostující mladíci. Rozhodující branku si v nájezdech připsal Drahoš Jebavý.

Luděk Konopčík (HC Olomouc):
Nezasloužili jsme si vyhrát, protože jsme všechny tři třetiny v závěru absolutně nezvládli. Ztratili jsme dvoubrankové vedení, a i když utkání došlo alespoň do nájezdů, ani tam jsme nedokázali uspět a prohráli jsme. Jsme nepoučitelní, když dostaneme branku pár vteřin před koncem každé třetiny.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Podali jsme bojovný výkon, díky kterému jsme uspěli. Po zranění klíčových hráčů Pilaře a Klemence se tým stmelil a svou bojovností jsme dokázali dovést zápas do vítězného konce. V závěrečných vypjatých situacích nás podržel brankář Veselý. V prodloužení jsme měli dvě šance, kde jsme mohli rozhodnout, nakonec se nám podařilo vybojovat bod navíc v nájezdech.