čt 18.1.2024 | Šimon Zemánek, Dominik Jarka

Čtyřzápasová vítězná série ukončena. Junioři padli s Plzní 2:4

Mládežníci Mountfieldu prohrávali už od druhé minuty, navíc hosté ještě v úvodním dějství zvýšili na 2:0. Lvi se nevzdali a zásluhou Jakuba Aschenbrennera snížili, Plzeň ale zkraje třetí části znovu gólově odskočila. Hradečtí se záhy ocitli na dostřel po trefě Matěje Pinkase, avšak závěr se jim nepodařil, a tak Indiáni definitivně potvrdili své tříbodově vítězství zářezem na konečných 4:2.

Svěřenci Martina Vágnera nevstoupili do utkání ideálně, po necelých dvou minutách totiž otevřel skóre Ondřej Sabiniok tvrdou ranou z mezikruží pod horní tyč – 0:1. „Samozřejmě není dobré dostat brzký gól. Dokázali jsme se ale zvednout, akorát škoda, že po našich dvou vstřelených gólech jsme polevili a mysleli si, že to půjde samo. To nás v poslední době hodně trápí,“ mrzí obránce Adama Bezpalce. Škoda mohla zásluhou stejného hráče skórovat vzápětí znovu, Filip Tuček se ale tentokrát proti úniku soka zaskvěl betonem a podržel svůj tým.

Indiáni tak svůj náskok navýšili až v 16. minutě, kdy početní převahu zužitkoval Marek Hořejší, jenž z pravého kruhu nekompromisně přeměnil v gól křižnou pobídkou od Adama Benáka. Mountfield se ale nenechal rozhodit, soupeře zatlačil v pásmu a záhy se také on mohl radovat. Po svižné akci vyzkoušel štěstí z úhlu obránce Jakub Aschenbrenner, jeho pokus Štěpánu Houdkovi nečekaně propadl až do sítě – 1:2. Lvi si ještě v závěru dějství zahráli přesilovku, v ní už ale branka nepadla.

Prostřední perioda duelu příliš možností nenabídla, a i přes dvě početní výhody na straně Západočechů se stav střetnutí neměnil, oba maskovaní muži dokázali zneškodnit všechno hrozící se nebezpečí. „Druhá třetina byla vyrovnaná, Plzeň je dobrý tým, má rychlý forček. Zlepšili jsme hru a mohli jsme skórovat, ale bohužel nás trápí koncovka,“ uznává nevysoký zadák královéhradeckých.

Záhy po vstupu do třetí části získali Hradečtí početní převahu, ta se jim však absolutně nepovedla. Nejprve po chybě na modré čáře najížděl sám na Tučka reprezentační forvard Adam Benák, jeho zakončení mezi betony ještě brankář Lvů vystihl. Brzy se však opakovalo něco podobného, po sekeře Jana Pavelky bylo nařízeno trestné střílení. Toho se zhostil Ondřej Sabiniok a plzeňský forvard přesnou střelou do šibenice zapsal druhý zářez v duelu – 1:3.

Domácím se v ofenzivě příliš nedařilo, ve 47. minutě ale kontaktní trefu zařídil Matěj Pinkas, když z mezikruží zakončil individuální akci přesným projektilem zpoza beka v modrém. Hradec se ale i nadále vepředu nedokázal prosadit, a tak přišla pojistka Indiánů z hole Denise Řehoře, který po závaru před kasou usměrnil touš za Tučkova záda. Více se už, ani při hře Mountfieldu bez brankáře, nestalo, a tak hosté zvítězili 4:2.

Východočeši tedy po čtyřech úspěších opět padli. „Mrzí nás, že naše vítězná série skončila. V této skupině je dobrý každý bod,“ ví zadák s číslem 20. Co je třeba do dalšího mače vypilovat? „Musíme zlepšit střelbu a koncovku. Také chceme zrychlit hru, dostávat se z našeho pásma pryč po jedné přihrávce, a ne si zbytečně věci komplikovat. Klíčový je také důraz před brankou, ten v dnešní době často rozhoduje,“ uzavírá Adam Bezpalec.