Zápasy
ne 19.10.2008 | Martin Voltr

Další jízdu juniorů odnesl Jindřichův Hradec

Dva domácí zápasy a dvacet vstřelených gólů - taková je bilance hradeckých juniorů z tohoto víkendu. Pro druhou desítku si v neděli přijeli z Jindřichova Hradce. V brance domácích se poprvé od začátku objevil Tomáš Alexa a pouze chyby jeho obránců ho stály čisté konto. Při absenci Tomáše Seidla se kapitánského céčka zhostil Ondřej Kohout, jehož formace se postarala hned o čtyři branky.

Skóre zápasu se poprvé změnilo už ve třetí minutě, když David Šafránek dorazil střelu Jakuba Šnejdra. I poté měl Hradec více ze hry, ale dalšími góly to dokázal vyjádřit až o deset minut později. Dvě sekundy po vypršení trestu hráče hostí napřáhl na modré Patrik Fink a po jeho dělovce se brankář Daniel Krásný jen ohlédl. Navíc krátce nato dostal Ondřej Kohout přihrávku zpoza brány a bekhendem trefil třetí gól domácích. V šestnácté minutě se poprvé dostali do šance i Jindřichohradečtí, jenže Tomáš Alexa si se dvěma dobrými střelami protivníka poradil. A tak domácí přidali další dvě branky. V čase 16:25 si přihrávku Jana Ježka hledající spoluhráče srazil Krásný do vlastní klece a za pouhých 13 vteřin přidal svůj druhý gól v utkání Ondřej Kohout, i tentokrát po asistenci Šimona Macháně. Na konci třetiny šokovaní hosté nedokázali využít dlouhou přesilovku 5 na 3 a do šaten se tak šlo za rozhodnutého stavu 5:0.

Druhá třetina už gólové hody nenabídla. Ve 23. minutě mohli hosté rozsvítit červené světlo za brankou poprvé, jenže zapomenutý Petr Janeček trefil sám před Alexou jen spojnici tyčí. A tak přišel šestý úder domácích. V přesilové hře dorazil střelu Patrika Stehna Jan Ježek a i pro něj to byl druhý gól v zápase. Následovala pasáž, ve které Hradečtí nabízeli svou nepřesnou rozehrávkou šance soupeřům. Po jedné takové už se nula na jejich kontě měnila. Petr Janeček sám před brankářem tentokrát dorážel přesně. Odpovědět mohli domácí dvakrát, ale Jan Ježek odmítl hattrick a ani Ondřej Březina gól ze samostatného úniku nedal.

Před poslední třetinou trenér Jiří Slabý svým svěřencům domluvil a bylo to vidět hned v šestnácté vteřině. Jan Berger proměnil Březinovu přihrávku a zaznamenal první gól první formace v utkání. Druhý přišel zanedlouho, oba jmenovaní si role vyměnili a tím, kdo v závaru dotlačil puk do brány, byl Ondřej Březina. Ani osmý gól nepřinutil gólmana hostů Krásného k vystřídání, a tak mu museli domácí špílmachři ještě přitížit statistiky dvěma zásahy. V 51. minutě zasouval Ondřej Fiedler po souhře s Petrem Javůrkem do prázdné brány a minutu nato využil bleskově přesilovku Patrik Stehno. Desítka už brankáře přiměla přenechat své místo kolegovi Houdkovi. Ten již žádný puk za svá záda nepustil a jen z dálky sledoval, jak do prázdné brány zakončuje útok jeho nepokrytý spoluhráč Josef Miler.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 1 1 2 0 0
Ondřej Březina 1 1 2 0 0
Ondřej Fiedler 1 0 1 0 0
Patrik Fink 1 0 1 0 0
Ondřej Frýda 0 1 1 0 0
Petr Javůrek 0 1 1 0 0
Jan Ježek 2 0 2 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Ondřej Kohout 2 0 2 0 0
Šimon Macháň 0 2 2 0 0
Albert Popler 0 0 0 0 0
Patrik Stehno 1 2 3 0 0
Adam Svoboda 0 0 0 0 0
David Šafránek 1 0 1 0 0
Jakub Šnejdr 0 2 2 0 0
Pavel Vaněk 0 0 0 0 0
Jan Vlček 0 0 0 0 0
Lukáš Zörkler 0 3 3 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Alexa 60 25 2 23 92,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý Jiří Slabý - trenér HC VCES Hradec Králové:
Po první třetině, která byla velice kvalitní a hlavně střelecky produktivní, došlo k velkému uspokojení a ta naše hra byla hodně špatná. Hráči si neplnili to, co měli. Rozehrávka trvala dlouho, útočníci si nenajeli. Zkrátka hra byla hrozně rozbitá, nebyla pěkná. Po domluvě některým hráčům o druhé přestávce došlo ke zlepšení. Opět jsme se dokázali střelecky prosadit, ale také jsme spoustu šancí neproměnili. Je fakt, že některým hráčům se teď nedaří hrát na sto procent, tak jak by si přáli. Hokej je ale o kolektivní hře a to kluci dnes splnili. Třetí pětka už po několikáté odehrála velice kvalitní utkání. Až na výkon ve druhé třetině jsem s dnešním zápasem spokojen.

Fotogalerie