ne 12.10.2014 | Jan Vavřina

Další pohodlná výhra juniorů. Jindřichův Hradec sestřelili 6:1

K vytouženému postupu do extraligy musí hradecká juniorka udělat ještě hodně krůčků. A ty poslední budou jednoznačně nejtěžší, to už je nyní jasné. Aby se k nim Hradec propracoval, musí porážet jednoho soupeře za druhým, a to se zatím daří. Pouze jedno utkání vyhrál těsně, zbylých sedm vždy minimálně čtyřgólovým náskokem. To se potvrdilo i v 8. kole, ve kterém porazili svěřenci Aleše Krátošky Jindřichův Hradec 6:1.

Drtivá převaha Hradce přinesla jen jednu branku

Mountfield, co by velký favorit utkání, potvrzoval svou nadvládu od začátku zápasu územní převahou, nikoliv však výsledkově. Prakticky celá první dvacetiminutovka se odehrála ve středním nebo útočném pásmu Východočechů, puk se k Ašenbrennerovi dostal jen zřídkakdy – nejčastěji při zakázaných uvolněních.

Přestože se domácí drželi kolem hostující branky a často ji ohrožovali, dlouho se nemohli prosadit. O velký rozruch se postaral v páté minutě Marek Malinský, který zblízka nastřelil horní tyč. Další slibnou příležitost si připsal v přesilové hře Drahoš Jebavý, ten však ztroskotal na dobře chytajícím Kudrfalcovi.

Po polovině první části už se skóre přeci jen změnilo. Hradec využil 63 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru v čase 13:55, když se puk dostal od modré na brankovou k Miškářovi, který našel mezi kruhy osamoceného Jana Michálka, jenž se z první nemýlil – 1:0. Východočeši i nadále ovládali zápas, hosté si připsali první náznak šance až v přesilovce v závěrečné minutě.

Hosté se prosadili z ojedinělé šance

Také ve druhé části měli domácí převahu, která už ale nebyla tak znatelná – Jindřichohradečtí občas zahrozili, ale paradoxně obdrželi více gólů. Prostřední třetinu načal Jan Skála, který byl sám před gólmanem, jenž ho vychytal. Na dorážku Jana Michálka z 24. minuty byl už ale krátký. Hradecký útočník využil díky své pohotovosti přesilovou hru a navýšil na 2:0.

Jihočeši se mohli pokusit skórovat ve vlastním oslabení. Váhali ale tak dlouho, až jim byl sebrán puk pozornou hradeckou obranou. Jednatřicet vteřin po polovině zápasu už to bylo 3:0, když dostal Martin Bartoň puk od Tomáše Drašnara k levé tyči, přehodil si ho na forhend a poslal mezi nohy gólmana.

V zápase se dost vylučovalo za hákování či podražení, a právě jeden z těchto prohřešků dokázali hosté využít. V 37. minutě poslal Dominik Kundrát puk před branku na Milana Šestáka, jenž ho po zemi dostal do hradecké brány – 3:1. Nutno podotknout, že to byla jedna z mála šancí Vajgaru v dosavadním průběhu zápasu.

Tři branky a výhra 6:1

Nastolený trend z předchozích čtyřiceti minut pokračoval i nadále. Dlouhé minuty se zdálo, že hrají domácí v početní výhodě – nebylo tomu tak. Necelé tři minuty po začátku třetí třetiny se Východočeši prosadili počtvrté, když zužitkoval Patrik Kratochvíla nahrávku od Davida Gančarčíka.

Patrik Kratochvíla byl také u páté branky. To když v 52. minutě ujel hostující obraně, mířil sám na bránu, rozhýbal gólmana a poslal mu puk bekhendem mezi nohy – 5:1. Mountfield pokračoval v tlaku a zcela po zásluze z toho byl šestý gól v síti Kudrfalece. V přesilové hře neměl Tomáš Drašnar těžkou práci – stačilo trefit prázdnou klec, a to se mu povedlo.

Hradec nejenže dobře útočil, ale když bylo potřeba, tak také precizně bránil. A tak se chvílemi musel Patrik Ašenbrenner v brance opravdu nudit. Jeho spoluhráči si i v závěru připravili několik gólových šancí, žádnou další ale už neproměnili. Mountfield se tak pořád veze na vítězné vlně a poráží jednoho soupeře za druhým. Tentokrát to odnesl Jindřichův Hradec – 6:1.