út 21.11.2023 | Tomáš Prodělal

Další úspěšné prodloužení! Dorost přetlačil Dynamo 3:2

Svěřenci Jiřího Janouška jsou v poslední době k nezastavení! Tentokrát v dohrávce vyzvali rivala z Pardubic. Dynamo se sice v první třetině dostalo do vedení, ve druhé části však skóre otočil Jaroslav Vondruška, který si během posledních dvou zápasů připsal pět branek. Hostům se sice ještě podařilo vynutit prodloužení, v tom ale úřadoval Štěpán Černý a svýma šikovnýma rukama přisoudil Lvům bonusový bod za výhru 3:2.

Utkání dvou nesmiřitelných rivalů začalo poněkud poklidně, když oba gólmani likvidovali spíše propagační pokusy. „Byli jsme trochu zaskočení, hrajeme nyní spoustu zápasů, což asi taky hrálo roli,“ přemítá Jaroslav Vondruška. Tempo změnilo až vyloučení na pardubické straně, paradoxně však byli nebezpečnější hosté a David Krčál zle zatápěl Marku Zárubovi, jenže neuspěl. Domácí maskovaný muž si také zabruslil, když po podklouznutí jednoho z obránců musel vysprintovat za pukem.

Svěřenci Jiřího Janouška začali více faulovat, čímž Dynamo získalo více ze hry. V oslabení Záruba nejprve zlikvidoval dva pokusy z první od Lukáše Korece a Štěpána Lempacha. Záhy už ale kapituloval. Václav Tvrdík prohozením soupeře na modré čáře vytvořil přečíslení, které zužitkoval další kličkou a pumelicí k bližší tyči – 0:1. „V kabině jsme si o přestávce řekli, ať hlídáme jeden signál, který mají na buly a zároveň, že beci nesmí tolik propadat,“ poodkrývá útočník, jehož chvíle měly teprve přijít.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi aktivně nabuzení početní převahou, tu sice nevyužili, začali však svého soupeře ždímat. Již při plném počtu hráčů se před gólmana proháčkoval kapitán Tobiáš Vítek, ale když se pokoušel zasunout do odkryté klece, puk mu sjel. Neujala se ani Janečkova střela z kruhu. O minutu později už ale mohli domácí slavit. Studnického nahození na brankovišti dorážel Štěpán Černý a jeho práci dokonal Jaroslav Vondruška – 1:1. „Bek vystřelil na bránu a já to do ní dorazil bekhedem,“ říká o své trefě.

Hradecký reprezentant Jaroslav Vondruška si poté z utkání udělal vlastní show. Po nahrávce Josefa Janečka si přes dva hráče udělal prostor k nájezdu z boku na gólmana, před kterého se kolem obránce natlačil a zasunul forhendem mezi betony – 2:1. „Můj druhý gól byl hezčí. Trefil jsem se mezi nohy, ale bylo to jen tak tak,“ dokazuje, že v hokeji jde o centimetry. O chvíli později navíc Patrik Hendrych odvolal faul na svojí osobu a ukázal, že i v derby by se mělo hrát fair-play.

Na začátku třetí třetiny hra pokračovala v nastoleném trendu. Nejprve Štěpán Černý projel celé hřiště a pokoušel se zakončit stylem Marka Malíka, ale už si vzal příliš velké sousto. Ještě větší šanci měl Tobiáš Vítek, na kterého po přihrávce zívala prázdná branka, ale David Vermířovský tygřím skokem sebral Hradci dvoubrankový náskok!

Svěřenci Jiřího Janouška poté začali dělat jeden faul za druhým a po prohřešku Jaroslava Vondrušky šli dokonce do tří. „Bál jsem se, že mě trenér seřve, ale nakonec se nestalo,“ je rád reprezentant v kategorii U16. Domácí defenziva v čele s fantastickým Markem Zárubou totiž odolala. To už se ale nedá říct o průniku Davida Krčála, který proskočil mezi obránci a věšákem vyrovnal skóre – 2:2. Pardubice ještě do konce základní hrací doby tlačily, avšak prodloužení se jim vyhnout nepodařilo.

První minuta a půl prodloužení velký vzruch nepřinesla, následně si však vzal puk Štěpán Černý, projel s ním přes půl hřiště a bekhendem přisoudil druhý bod Mountfieldu. „Nádherně ujel. Já jsem to sice neviděl, ale určitě to bylo parádní. Bylo to derby, o kterém trenér říkal, že se nesmí prohrávat,“ uzavírá s úsměvem na rtech Jaroslav Vondruška.