st 20.2.2013 | Martin Voltr

Další vítězství vůle! Mladší dorostenci přetlačili druhý Liberec po nájezdech

Po reprezentační přestávce mají mladší dorostenci parádní fazónu! Sehráli tři utkání se soupeři z vyšších pozic tabulky a pokaždé dokázali zvítězit. Tentokrát v dohrávce hostili druhý Liberec, který roli favorita nejprve plnil, ale ve druhé třetině mu ujel vlak. Hradečtí otočili vývoj zápasu a vedli 3:1! Věděli však, že přijde zvýšená touha soupeře, která také po šedesáti minutách dovedla utkání k zasloužené remíze. Když zápas dospěl až do samostatných nájezdů, prosadil se jediný střelec – Filip Hronek k jedné brance ze hry přidal i vítězný pokus a s brankářem Patrikem Červeným, který si připsal 53 úspěšných zákroků, se podělil o titul hrdiny zápasu.

Bílí Tygři šli šťastně, leč zaslouženě do vedení

Liberec toužil využít dohrávky, aby v tabulce dotáhl první Kometu, Hradečtí měli ten samý cíl vůči čtvrtým Českým Budějovicím. Bílí Tygři začali krátce po startu utkání plnit roli aktivnějšího týmu, v první šanci v početní výhodě zasáhl proti Antonínovi brankář Patrik Červený.

Jedinou gólovou možností Hradeckých v celé první třetině byl výjezd Tomáše Zahradníka, který skončil v lapačce Aleše Stezky. Poté už zase útočili hosté a brzy se postarali o první gól. Tomáš Němeček od modré čáry nahodil puk směrem na bránu a Radek Šír ho tečoval tak, že Červený nestačil zasáhnout – 0:1.

Strážce hradecké svatyně byl ale jinak hlavním důvodem, proč se skóre nenaklonilo na stranu Liberce ještě víc. Domácí se postupem času zlepšovali, i když po chybě v rozehrávce jim musela vypomoci rovněž Červeného tyčka, kterou napálil Bělohorský.

Znovu skvělá druhá třetina

Po příchodu z kabin se ale začal psát úplně jiný příběh. Domácí jako by si vzpomněli na nedělní zápas s Budějovicemi, kdy dali ve druhé části tři góly, a teď jim stačilo padesát sekund na vyrovnání! David Chalupa sebral za bránou puk protihráči a nabídl ho do gólové pozice Tomáši Zahradníkovi, co se nepovedlo jemu, dokonal z dorážky Vítek Martinec – 1:1.

A to byl teprve začátek. Na liberecké hole se najedou začala vkrádat nervozita, hostující mladíci pod tlakem čím dál víc chybovali. To nemohlo vyústit v nic jiného než obrat skóre! Ve 25. minutě přijal puk od Jaroslava Dvořáka Filip Hronek, zamíchal s ním a pak bekhendem zakončil do prázdné – 2:1.

Čtyři minuty nato vybuchla hradecká střídačka znovu. Autor předchozí branky vyřešil přečíslení na výbornou a vybídl ke skórování kapitána Tomáše Zahradníka, který vstřelil svůj osmý gól za poslední čtyři zápasy – 3:1!

Utkání se odehrávalo ve velmi čistém duchu, o to víc ale mohly rozhodovat přesilovky. Ve druhé části dostal každý tým jednu a v obou případech mohlo udeřit. Nestalo se tak, stejně jako v ofenzivním závěru třetiny, kdy Stezka rozesmutnil Zahradníka a Červený pro změnu hned dvojici krvelačných šelem.

Liberečtí dosáhli na vyrovnání

Bílí Tygři potřebovali s dvoubrankovou ztrátou rychle něco začít dělat a první krok se jim podařil ještě rychleji, než sami čekali. Psal se teprve čas 40:20, když Chlapíkovo sebevědomé sólo zakončil Samuel Solenský k bližší tyčce – 3:2.

Ten samý hráč mohl o chvíli později dokonce vyrovnat, jenže tentokrát už Patrik Červený ve svém brankovišti kraloval. Postupem času nebezpečných situací ubylo, ale Liberec se tlačil dopředu víc. Třetí a poslední početní výhodu ovšem v nic závratného neproměnil.

Přesto si hosté zasloužili to, co pět minut před koncem základní hrací doby přišlo. Usadili se v hradecké třetině a když na Červeného neplatila jedna tečovaná střela, ujala se druhá. Nesla stejné podpisy jako předchozí gól, Filip Chlapík poslal střílenou nabídku Samuelovi Solenskému, jenž změnil dráhu letu kotouče přesně pod horní tyčku. Bylo tedy vyrovnáno – 3:3.

Ještě před šedesátou minutou měl velkou šanci nejproduktivnější hokejista Liberce Matouš Bělohorský, který si v přečíslení dojel vlastní střelu, jenže ta skončila stejně jako celá řada předchozích – na chráničích Patrika Červeného.

Nájezdy nabídly jediný úspěch

Prodloužení se odbylo poměrně v klidu, až v jeho závěru se hosté pokoušeli utrhnout druhý bod. To se jim ale nepovedlo a museli o něj zabojovat v samostatných nájezdech. Nebylo divu, že patřily brankářům – vždyť čísla řadí oba dva do extraligové špičky.

Rozhodl jeden jediný úspěšný střelec. Ve třetí sérii se s pukem rozjel Filip Hronek a když už se zdálo, že zastaví, vyslal střelu na Stezkovu lapačku. Ta ale nestihla secvaknout včas, místo toho jen puk vyrazila do vzduchu a nešťastný gólman mu rychlým pohybem ještě pomohl za brankovou čáru. Druhým gólem v zápase tak Hronek rozhodl o tom, že vítězství zůstane pod Bílou věží!

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Chtěli jsme navázat na předchozí úspěšné výsledky a počtvrté v řadě zvítězít. V první třetině jsme ale měli zbytečně velký respekt a soupeře jsme pustili do vedení. Po přestávce jsme začali výborně napadat, byli jsme hodně aktivní, soupeře jsme přehrávali a podařilo se nám dát tři góly. Bohužel nám ve třetí třetině trochu došly síly a Liberec v závěru vyrovnal. Celý zápas nás držel brankář Červený, který nedostal gól v nájezdech, a my jsme se mohli radovat z další výhry.