čt 15.10.2015 | Lenka Jonešová

Další výhra na domácím ledě! Starší dorostenci porazili Letňany 5:3

Ve čtvrteční podvečer zavítali na led FORTUNA arény starší dorostenci Letňan a po prohře 1:6 v prvním střetnutí měli Mountfieldu co oplácet. Jenže Hradec byl od 16. minuty až do konce utkání ve vedení. Ve druhé třetině se roztrhl pytel s góly, k vidění jich bylo hned pět. Letci po celý zápas dotahovali, srovnat ale nedokázali a domácí pojistili vítězství do prázdné branky. Dvě trefy a asistenci navrch si připsal Martin Štohanzl.

Mountfield otevřel skóre utkání v šestnácté minutě

První větší akce byla k vidění v páté minutě, kdy Mikuláš Matouš vyslal jedovatou střelu na gólmana hostí, Vlas však jeho střelu vyrazil špičkou betonu. O chvíli později Letci hráli dvouminutovou přesilovou hru. Ta se jim ale přetavit v branku nepovedla, a tak se dál pokračovalo za nerozhodného stavu.

Příležitost k překonání brankáře Bartozela dostal Kučera, jeho střela minula hradeckou svatyni jen o centimetry. Na druhé stranu se černé pryže zmocnil Maršík, jehož střela Vlasovi vypadla z náruče, o následnou dorážku už se však postarali obránci Letců. Poté však přišla na řadu dvojnásobná přesilovka Mountfieldu, ve které úřadoval Kryštof Pažourek, jenž tváří v tvář nedal Vlasovi šanci – 1:0.

Letňanští působili i po inkasované brance aktivním dojmem. Nebezpečně před Bartozelem operoval Řepík, jehož střelu si ale hradecký strážce svatyně pohlídal. V obranném pásmu Letců vymysleli pěknou akci Jirásek s Gasparem, kteří si ukázkově vyměnili kotouč, jejich akce ale skončila v náruči hostujícího gólmana.

Gólové hody ve druhé třetině, k vidění bylo celkem pět branek

Vstup do druhé dvacetiminutovky se povedl domácímu celku nejlépe, jak mohl. Ze hry uběhly pouhé tři minuty, když Hašek našel přesnou přihrávkou Patrika Mašína, jenž svým čtvrtým gólem sezóny zajistil svému týmu dvoubrankové vedení. Domácí byli po vstřelené brance při chuti, na konci jejich snahy ale byl dobře chytající Vlas.

V sedmadvacáté minutě přispěli bodovým zápasem do utkání i Letňanští. Tomáš Fabiánek dostal přesný pas od Kučery a dopravil kotouč až za hradeckého muže v masce – 2:1. Vzápětí mohlo být skóre znovu o dvě branky, když se nebezpečnou střelou prezentoval Mašín. Gólman Letců ale změnu skóre nepřipustil.

Jenže po chvíli už byl Tomáš Vlas překonán, když ho po černé práci Mikuláše Matouše prostřelil Martin Štohanzl. To ale zdaleka nebylo ve druhé třetině vše. V devětatřicáté minutě totiž znovu snížil na rozdíl jediné branky Dominik Řepík. Jenže uběhlo půl minuty a skóre se měnilo znovu. Ve vlastním oslabení ujel do samostatného úniku Martin Štohanzl, jenž s kotoučem naložil nejlépe, jak mohl – 4:2.

Střelecká převaha Letcům na vyrovnání nestačila

I vstup do třetí pasáže se lépe povedl domácím. Po druhé v utkání se na Vlase hnalo duo Jirásek – Gaspar, jenže i tentokrát byl úspěšnější gólman hostujícího celku. V následné akci zastavili rozjetého Nedorosta hradečtí obránci. Letci hýřili aktivitou a hnali se za snížením skóre.

A to se jim také povedlo. Uplynulo necelých devět minut třetí třetiny, když skóre na rozdíl jednoho gólu, již poněkolikáté v utkání, snížil Michal Pařík. Z následné založené akce se na Bartozela hnal Lukáš Kučera, ale hradecký brankář si své tři tyče pečlivě hlídal. Vzápětí se do slibné šance dostal Řepík, ale ani on nad Matějem Bartozelem nevyzrál.

Hosté šli do posledních minut s vědomím, že nemají co ztratit. Však taky celek Hradce ve třetí třetině přestříleli. Z různých úhlů to zkoušel Řepík s Fabiánkem, jenže hradecký gólman držel svůj tým v závěrečných minutách nad vodou. Letci na závěr ještě zkusili hru bez brankáře, jenže puk vybojoval Tomáš Kynčl a definitivně tak zpečetil hradecké vítězství.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Z naší strany jsme neodehráli moc povedený zápas. Některé situace jsme trochu podcenili a dostali z nich góly. Soupeř bojoval, byl nepříjemný, znepříjemňoval nám rozehrávku a celkově pohyb na ledě. Navíc jsme se nechali vylučovat, čímž jsme si sami působili problémy. Museli jsme se bránit v oslabeních, a ačkoli se nám je podařilo ubránit, stálo nás to hodně sil. Soupeř šel po hlavě za vyrovnáním, byl hodně nebezpečný v koncovce, hlavně v závěru hodně tlačil. Jenže jsme si to způsobili sami, takže zaplať pánbůh za tři body, protože to bylo hodně vybojované utkání z naší strany. Máme ale tři body do tabulky, takže si vítězství ceníme.

Milan Antoš (HC Letci Letňany):
Sehráli jsme hodně těžké utkání. Dobře víme, že Hradec je velice silný soupeř, věděli jsme, co od něj máme čekat, ale stejně jsme zápas nakonec nezvládli. Myslím ale, že kluci odevzdali dobrý výkon, utkání bylo vyrovnané. Kluky jsem pochválil, ale hloupé chyby nás ve finále stáli vítězství nebo alespoň další gól. Snažili jsme se, bojovali do poslední minuty, ale srazily nás brutální chyby ve druhé třetině, čímž jsme si prohráli zápas.