Zápasy mládeže
pá 19.2.2016 | Klára Petrásková, Lukáš Štěrovský

Debakl! Starší dorost deklasoval ve vyhecovaném duelu Vítkovice

Zápasové menu

Tohle starší dorostenci potřebovali jako sůl! V nadstavbě se hráči pod vedením Jiřího Slabého zatím spíše trápí, jenže páteční duel proti Vítkovicím byl z jejich strany velkou jízdou, která skončila výsledkem 6:1! Ve vyhecovaném utkání, v němž rozhodčí rozdali celkem 105 trestných minut, hosté dokázali držet krok jen do 37. minuty. Zbytek zápasu se jasně odehrával v režii domácích, za které dvěma góly zaskvěl kapitán Dominik Matouš.

Červenobílá převaha v první třetině v gól nevyústila

V úvodu zápasu se aktivnějším týmem ukázali být Hradečtí, kteří se jali dobývat Daňovu svatyni. Pažourek, jenž se zcela osamocen ocitl před hostující bránou, však z otočky poslal kotouč mimo, neuspěl ani Matějček, který svým pokusem pouze prověřil beton hostujícího gólmana. Velkou šanci měl na holi i Štohanzl, projektil jím vyslaný ale odklonil do bezpečí svou maskou Daňa.

Východočeští hokejisté ve své převaze pokračovali i nadále, napomohla jim k tomu také častá vyloučení hostujících hráčů. Domácí měli k dispozici kromě klasických přesilovek i jednu dvojnásobnou, ani v té však dobře chytajícího Daňu překonat nedokázali a do gólového zápisu první periody se tak žádný z hráčů nezapsal.

Hradec si vypracoval těsný náskok 2:1

Zkraje druhého dějství se mohl prosadit celek Vítkovic, když Jozef Baláš zkoušel své střelecké štěstí z velkého úhlu. Kouba si po jeho pokusu mohl zhluboka oddechnout, jelikož kotouč podél brankové čáry pouze prosvištěl za jeho zády. Po vyloučení na obou stranách se hrálo ve čtyřech, a tato hra nejlépe svědčila Michaelu Gasparovi, který si vybruslil až před hostujícího brankáře a střelou do horního růžku otevřel skóre zápasu – 1:0.

Hosté vystrčili růžky ve své přesilové hře, nicméně Kouba všechny střelecké pokusy hráčů v modrém pokryl. Co se Vítkovickým nepovedlo v přesilovce, vynahradili si v následujících chvílích. Do samostatného úniku se dostal Jozef Baláž a forhendovou kličkou oklamal domácího brankáře. To si ale nenechali líbit Hradečtí, kteří vzápětí odpověděli pohlednou akcí, jíž střelou z mezikruží zakončoval Dominik Matouš – 2:1.

V emotivním závěru zápasu završil Mountfield půltucet

Závěrečná dvacetiminutovka začala pro Východočechy nejlépe, jak mohla. Necelé dvě minuty po jejím startu totiž nahazoval puk od zadního mantinelu do předbrankového prostoru Václav Maršík a jeho nabídku si vítkovický gólman sám srazil do vlastní sítě – 3:1. Na Moravanech sice byla vidět snaha útočit, hlavní slovo u kotouče však i nadále měli převážně Hradečtí.

Ojedinělou šancí hostů se stalo přečíslení tří na jednoho, to ovšem Vítkovičtí překombinovali a na druhou stranu zamířil Dominik Matouš. Podobně jako jeho soupeřům se však ani jemu nepovedlo muže v masce překonat. Možnosti vstřelit gól z trestného střílení se postupně dostalo Matějčkovi a Balážovi, ani jeden z hokejistů však svou příležitost nevyužil.

Při úniku Dominika Matouše už to vypadalo, že diváci uvidí další trestný nájezd, hradecký útočník se však nevzdal ani v pádu a umístil černou pryž přesně mezi Daňovy betony – 4:1. Z gólového účtu pátečního utkání to však stále nebylo vše. Jaroslav Dvořák se v početní výhodě dostal k dorážce a zvýšil tak na rozdíl čtyř branek. Na trestných lavicích se v závěrečné dvouminutovce sešlo celkem devět hráčů, což vyústilo v akci Martina Hejny, jenž uzavřel skóre na konečných 6:1 pro Hradecké.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Brádler 0 0 0 0 0
Jaroslav Dvořák 1 0 1 1 0
Vítek Fanderlik 0 0 0 0 2
Michael Gaspar 1 1 2 3 4
Martin Hejna 1 1 2 2 0
Václav Maršík 1 0 1 1 0
Denis Martinec 0 1 1 1 0
Patrik Mašín 0 0 0 -1 4
Štěpán Matějček 0 2 2 0 2
Mikuláš Matouš 0 0 0 0 2
Dominik Matouš 2 0 2 2 0
Filip Moník 0 1 1 2 0
Jakub Muška 0 1 1 0 0
Kryštof Pažourek 0 0 0 1 12
Mikuláš Pohl 0 2 2 2 2
Štěpán Pokorný 0 0 0 -1 0
Josef Šimůnek 0 0 0 0 0
Martin Štohanzl 0 2 2 1 6

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Kouba 60 10 1 9 90,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Podle mě jsme od samého začátku byli lepší, což se projevilo ke konci tím, že jsme dávali branky. Dozadu jsme si pohlídali to, co jsme měli a vepředu se konečně prosadili. Myslím, že už od začátku bylo jasné, kdo utkání zvládne. Soupeř to pak už bohužel nevydržel psychicky a zbytečná vyloučení zkazila celkový dojem. Jsme ale spokojeni a rádi za to, že jsme vyhráli.