út 30.8.2022 | Eva Šafranková

Derby bez hradeckého gólu. Dorost podlehl Dynamu 0:2

Ani napodruhé v přípravě dorost nevyzrál na rivala z Pardubic. Začátek utkání byl opatrný z obou stran, avšak ve druhé třetině otevřelo skóre Dynamo a dokázalo si jednobrankový náskok udržet po zbytek zápasu. Mountfieldu ani dvojnásobná přesilovka, ani hra bez brankáře v závěru nepomohla. Inkasoval ještě jednu branku a prohrál 0:2.

Začátek zápasu bez výrazných šancí a gólů

Do utkání nevstoupil ani jeden tým aktivně, spíše tomu bylo naopak. Oba celky měly problémy dostat se do útočného pásma. K první výrazné střele se dostal Vojtěch Aschenbrenner, který prověřil Matěje Tuláčka z mezikruží, a na druhé straně to byl Šimon Bartoň, jenž vystřelil z pravého kruhu, avšak na Samuela Meišnera nevyzrál.

Celá první třetina byla ve znamení soubojů u mantinelu o puk. Hodně se hrálo ve středním pásmu, pro domácí i hosty bylo těžké probojovat se za modrou čáru. Krátkou početní výhodu měly ve 14. minutě k dispozici Pardubice, ale také se provinily, a tak se hrálo čtyři na čtyři. Hradec byl dokonce ve dvojnásobné převaze, avšak žádnou velkou šanci si nevytvořil. Do kabin se tedy šlo bez branek.

Prostřední perioda přinesla první gól zápasu

Začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v duchu té první. Hra plná nepřesností a soubojů o kotouč. Dynamo poslalo několik nahození, ale Samuel Meišner vše bez jakýchkoliv potíží vyrazil. Hosté si opět zahráli přesilovku, ve které měl největší příležitost Teodor Vápeník, když vystřelil od modré. Domácí dobře bránili, a tak zůstala bez využití.

Postupně se oba týmy dostávaly více do hry, k vidění byly větší šance. Střela hostujícího Samuela Šmerdy proletěla těsně kolem levé tyče a na opačné straně Patrik Hendrych vybojoval puk u modré čáry v obranném pásmu, ale při bekhendové kličce mu kotouč sjel z čepele. Pardubičtí byli o něco aktivnější, a tak ve 36. minutě otevřeli skóre zápasu, když se k puku dostal v mezikruží osamocený Šimon Bartoň a vystřelil do horního růžku – 0:1.

Tlak domácích branku nepřinesl, naopak hosté ještě jednu přidali

Pardubice navázaly na svůj výkon ze závěru druhé třetiny, dokázaly se držet a kombinovat v útočné třetině mnohem více než domácí, avšak žádná střela neskončila za zády Samuela Meišnera. Mountfieldu to dlouho netrvalo a také si vytvářel velké příležitosti. Třeba Páleník měl možnost ve 46. minutě vyrovnat, když projel s kotoučem až před gólmana, kterého však bekhendem nepřekonal.

Hradečtí si vytvářeli tlak, ale Matěj Tuláček svůj celek dokázal podržet a žádnou střelu nepustil. Klasickou přesilovku nesehráli domácí vůbec špatně, avšak Jakub Jón ani Filip Samek se do pardubické svatyně netrefili. Ani dvojnásobná početní výhoda nestačila domácím na vyrovnání. V 58. minutě to zkoušel Hradec bez brankáře, ale ani to nepomohlo, protože Tom Kaštánek poslal kotouč ze středního pásma do prázdné branky a o derby bylo rozhodnuto – 0:2.