so 27.1.2024 | Zuzana Miřatská, Šimon Zemánek

Derby pro Dynamo. Dorostenci v Pardubicích padli 0:2

Svěřencům Jiřího Janouška mladšího se v aktuálním ročníku proti svému rivalovi příliš nedaří, s Dynamem mladí Lvi prohráli už potřetí. Domácí šli tentokrát do vedení v deváté minutě, únik v gól přetavil David Krčál. Lehce po polovině duelu jejich náskok navýšil Vít Macek, víc branek už čtvrté východočeské derby ostré sezony nenabídlo, a tak se ze tří bodů radovali Pardubičtí po hubeném výsledku 2:0.

Hned na začátku první třetiny se do šance dostal hradecký Václavíček, který vyslal střelu z mezikruží, ale Veřmiřovský byl připraven a připsal si první zákrok. V osmé minutě šly Pardubice do vedení, kdy se do samostatného úniku dostal David Krčál, který zasunul puk mezi betony brankáře – 1:0. Hostující Pánek se poté dostal před pardubického brankáře a střílel, jenže Veřmiřovský puk ukryl do lapačky.

V obrovské šanci se ve 25. minutě ocitl domácí Tvrdík, který se sám dostal před Zárubu a trefil tyčku. Ve 33. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy se po krásné střele do horního rohu trefil Vít Macek – 2:0. Před koncem druhé části se do šance ještě dostal hradecký Studnický, který si najel na pravý kruh a vystřelil, ale mimo pardubickou svatyni.

Na začátku třetí třetiny mohl Vít Macek přidat třetí branku Pardubic, kdy mohl zakončovat do odkryté branky, ale promáchl. Do konce třetiny se nic vážného nestalo a Dynamo si udrželo dvougólové vedení. Hradec tak prohrál 0:2 a na svého největšího rivala nestačil potřetí v sezoně.

Samozřejmě velká pochvala klukům za tři body, potřebovali jsme to. Pochvala i za tu nulu vzadu. Důsledný hokej až na pár individuálních věcí, o kterých jsme si říkali. Měli jsme dobrý výkon do obrany a jsem rád, že jsme po zápasech, které jsme odehráli dobře a nesbírali body, vyhráli. Velká pochvala pro kluky, kteří to tentokrát zvládli.