út 11.1.2022 | Michal Pospíšil, Klára Petrásková

Derby pro Lvy! Junioři neztratili nervy a rozhodli v poslední části

Paráda! Tříbodová výhra a navíc ve východočeském derby. V polovině duelu Mountfield sice prohrával, klíčový ale byl přelom druhé a třetí třetiny. Přestávku totiž Hradečtí pěkně orámovali dvěma brankami a další drama už nepřipustili. Naopak cenný skalp ještě potvrdili a úterní výlet si tak užili s výhrou 4:2!

Hradec otevřel skóre, domácí ale srovnali

Derby mohl otevřít hostující Lukáš Pajer, který ve střední třetině nabral dobrou rychlost, ale jeho střela šla těsně mimo. Ani domácí v 8. minutě s nerozhodným stavem nehnuli, Daniel Herčík trefil jen lapačku brankáře Sajdla. Mountfield poslal do vedení v přesilové hře Kryštof Lang, který s pukem na hokejce obkroužil útočné pásmo, vystřelil a z dorážky doklepl puk do prázdné brány – 0:1.

Dvě minuty sirénou se Pardubice vyrovnání dočkaly, když se o gól postaral kompletně sám Tomáš Urban. U mantinelu vybojoval puk a následně si vybruslil na střed, odkud i přes dobrou obranu soupeře dokázal nekompromisně zakončit do šibenice – 1:1.

Dynamo otočilo skóre ve svůj prospěch, Lvi vytasili gól do šatny

Do vedení domácí Dynamo dostalo ve 28. minutě, kdy po souboji na brankovišti doklepl puk do brány Michal Rouha – 2:1. Do dvoubrankového náskoku mohl Pardubice dostat Daniel Herčík, který po nenápadném sólu vyzkoušel pozornost Sajdla nebezpečnou střelou na rameno.

Poslední minuty ale patřily soupeři. Nejprve se před brankou objevil Kašpar, který tečoval puk a jen díky skvělému zásahu Borovičky neskončil v bráně. Necelých třicet vteřin před koncem periody už ale Mountfield HK srovnal, když se po zablokovaných pokusech útočníky objevil puk na druhé straně před nehlídaným Matyášem Budinou, jenž měl už lehký úkol a poslal puk do brány – 2:2.

Do sítě už se trefovali jen hráči Mountfieldu

A po sedmnácti vteřinách třetí dvacetiminutovky už Lvi vedli! Pavel Šimek totiž ujel dopředu a ve velké rychlosti protlačil puk pod beton brankáře Borovičky – 2:3. U další velké šance byl o střídání později ten samý hráč, tentokrát ale netrefil bránu. Ve 44. minutě mohl vyrovnat Adam Paleček, jenže proti byla horní tyč.

Pojišťující čtvrtou branku pak vstřelil v čase 50:00 Jaroslav Kašpar, který do brány doklepl skákající puk – 2:4. Dynamo se snažilo s výsledkem ještě něco udělat, obrana soupeře ale byla bezchybná a zvrat utkání nedovolila. Hradečtí tak Pardubicím oplatili porážku z prvního měření sil této sezóny!