ne 28.8.2011 | Martin Voltr

Deset branek v trutnovské kleci a Hradec vyhrál BAK Cup

Poslední utkání trutnovského turnaje přineslo východočeské derby mezi Hradcem a Trutnovem. Prvoligový favorit svou roli začal plnit od druhé třetiny, kdy nasázel soupeři šest kousků a o vítězi již bylo rozhodnuto. Hradečtí nakonec stihli završit i symbolickou desítku a BAK Cup zakončili stylovou výhrou 10:3. Ve víkendovém podniku pod Krkonošemi tak za sebou nechali zbylá tři mužstva a radují se z turnajového vítězství!

Hradec pálil za jakékoli situace

Úvodní minuty byly z obou stran hodně opatrné, ovšem po pěti minutách rozzářil trutnovský stadion nádhernou akcí hradecký Michal Tvrdík. Svou stahovačku kolem obránce však zakončil střelou mimo branku. Hosté předváděli rychlé útočné akce i nadále a bylo jim úplně jedno, jestli hrají přesilovku či oslabení. Nicméně první šanci proměnili v početní výhodě.

Signál Martina Koudelky na Ondřeje Látala se ujal sice až napodruhé, ale přece. Látal po přiťuknutí svého spoluhráče už jen zasouval k odkryté tyčce – 0:1. Další branky favorita nepřišly jen díky Otovi Jeschkemu. Mladý gólman, který byl v létě na zkoušku právě v Hradci, nedal šanci jak pokusu Ladislava Jindřicha, tak v samotném závěru pohledné akci Martina Koudelky.

Kanonáda ve druhé třetině

Doposud byl Hradec nejlépe bránícím, ale i nejhůře střílejícím týmem turnaje. To se však jako mávnutím proutku změnilo a diváci viděli neskutečnou třetinu. Zahájila ji druhá využitá přesilovka z hole Václava Čížka, který jen dokončil práci Brože s Jindřichem – 0:2. První formace se postarala i o třetí gól, a že to byl gól parádní. Jiří Kadlec nabíjel Luďku Brožovi, jenž mu k překvapení všech kotouč vrátil a Kadlec z první rozvlnil síť – 0:3.

Předchozí aktéři si své role vyměnili hned v dalším střídání. To když Kadlec asistoval a Luděk Brož perfektně vymetl růžek klece Oto Jeschkeho - 0:4. Jeho působení v zápase pro tuto chvíli skončilo a do branky putoval Jiří Aberle. Ten však nebyl o moc úspěšnější a při bekhendu Martina Koudelky už jen bezmocně ležel na ledě - 0:5.

Ledu však stále vládla první formace Hradeckých. Ta si opět na střídačce poseděla pouze jednou a už zase šla střílet góly, svůj druhý zaznamenal přesným zakončením k tyčce Jiří Kadlec - 0:6. Až za tohoto stavu se ke slovu dostali také domácí. Jiří Šimoníček po nepříliš povedených kličkách poslal puk na střed Patriku Fořtovi a ten ho zametl do odkryté branky - 1:6. Jenže poslední větu v této třetině vyřkli opět Hradečtí, jmenovitě Vladislav Kubeš, který vytěžil z nedůrazu svých protivníků - 1:7.

Trutnov se zmátořil, ale jen na chvíli

Do posledního dějství nastoupil v domácí kleci opět Oto Jeschke a i když zase musel naplno úřadovat, spoluhráči v poli mu přinesli šťastnější okamžiky. V přesilovce totiž napřáhl na modré Patrik Fořt a ač trochu netypicky, přece se radoval z druhé branky proti klubu, kde působil takřka osm sezón – 2:7. Další salvu na skromně zaplněném stadionu zařídil o čtyři minuty později Vojtěch Perutek po nezištném přiťukutí Martina Kuny - 3:7.

Minutky ubíhaly a hráči jakoby se už spíše loučili s turnajem. Pak si ale Hradečtí řekli, že to takhle nenechají. Nejprve si Vladislav Kubeš zopakoval spolupráci s Vítem Budínským - 3:8, poté využil potřetí v zápase přesilovku Ondřej Březina - 3:9, a přesně 21 sekund před koncem proměnil podobnou akci v gól i Zdeněk Kubica - 3:10.

Vysoká výhra favorita od soutoku Labe a Orlice nemohla znamenat nic jiného, než vítězství v prvním ročníku BAK Cupu. Druzí skončili hokejisté Tychy, kteří v Česku zanechali velmi dobrý dojem, třetí hráči ze Šumperka a na čtvrtém místě domácí Trutnov.

Jaromír Jindřich (HC BAK Trutnov):
První třetinu jsme ještě odehráli docela slušně. Bohužel jsme v ní dostali vlastní hloupostí branku, když jsme se nechali úplně zbytečně vyloučit. Od druhé třetiny už se projevovala vyzrálost Hradce a na ledě jednoznačně dominoval. Ještě musím říct, že po dvou kvalitně odehraných utkáních s polským Tychy a se Šumperkem jsme odpadli i po fyzické stránce.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Po druhém gólu jsme se uklidnili a nakonec jsme vyhráli vysokým rozdílem, i když jsme dostali zbytečné tři góly. Celkově to pro nás byl strašně důležitý turnaj už z toho hlediska, že jsme byli jako tým tři dny pohromadě. Teď si musíme odpočinout a už se budeme připravovat na mistrovské zápasy.