so 18.11.2023 | Marie Valentová, Tomáš Kalas

Desítka ve Varech! Junioři v parádním zápase sestřelili Energii

Když dala naposledy juniorka deset branek, tak se psal 25. říjen 2018. Po pěti letech se tuto cifru podařilo mladým Lvům dorovnat! Na ledě Karlových Varů, se kterými hradečtí hokejisté bojují o první čtyřku, předvedli výtečný výkon a na začátku 27. minuty vedli už 4:0! Přestože se poté Západočeši dotáhli na dva góly, žádné drama nenastalo. Marek Mach byl na konci 54. minuty tím, kdo zaznamenal desátou trefu a dal třešničku na extrémně důležité tři body.

Hradečtí vyhráli první třetinu 3:0

Sobotní duel byl hodně důležitý pro oba týmy, což bylo vidět i na ledě. Hráči Mountfieldu se drželi svých soupeřů jako klíšťata a svým napadáním jim znemožňovali nejen se usadit na kotouči, ale hlavně založit útočnou akci. Velkou šanci vytvořili Vojtech Steklý a Jakub Vogel, ale chyběl jim parťák před brankou, kde si na kotouč počíhal pouze jeden z hradeckých mladíků. Na karlovarskou branku se na oplátku vypravil Jakub Aschenbrenner, ale narazil na Adama Ebenstreita. Akci Davida Varvařovského hned u jejího zrodu stopl Jakub Aschenbrenner. V deváté minutě nejprve Vojtěch Steklý nabil do jízdy Vojtěchovi Čihařovi, ale toho bráníci hráči obklíčili a zahnali až k mantinelu. Chvilku na to nahození Petra Vojáčka od modré zadunělo o betony Filipa Tučka.

Po zakázaném uvolnění Energie střelou z kruhu poslal kotouč do rohu karlovarské branky Marek Matašovský. Po dvaceti dvou sekundách kotouč těsné blízkosti kolem tyčky dostal do branky Jaroslav Prášek a neuplynula ani minuta a třetí gól Hradce přidal Petr Hrdlička. Hradečtí se po vstřelených brankách dostali na koně a energetiky pouštěli do šancí ještě méně. V sedmnácté minutě se k hradecké brance přihnal Matěj Novotný, ale jeho střela proletěla kolem ní. Chvíli poté přesilovkovou kombinaci zakončoval Jakub Galnor, ale narazil pouze na betony Filipa Tučka.

Energie se snažila o drama, Lvi vedli o čtyři góly

V úvodu druhé třetiny zahrozil Robert Šlechta, ale postrádal u branky parťáka na dorážku. Další rychlý útok předvedl Matěj Novotný, ale nenašel mezeru u bližší tyčky. Další velkou šanci měl Jakub Vogel. Po jeho střele skončil kotouč před odkrytou brankou, ale i tentokrát tam žádný z energetiků nebyl připraven na dorážku. To však nebyl chvíli poté problém pro hradecké hráče. I přestože u tyčky odražený kotouč zblokoval Jakub Vogel, tak na několikátý pokus ho Michal Beneš do branky dostal - 0:4.

Po tomto gólu přenechal Adam Ebenstreit své místo Matěji Pavlovicovi. Následně šli energetici do útoku, ale opět narazili na připraveného Filipa Tučka. V čase 31:27 vyrazil ze svého pásma Vít Záhejský, který si od jednoho z hradeckých převzal kotouč a svůj nájezd zakončil přesnou trefou - 1:4. Netrvalo však dlouho a pálil Valdis Dommers. Náskok Hradce stáhl v čase 34:18 opět Vít Záhejský, který vyjel s kotoučem zpoza branky a obklíčen soupeři to vzal na sebe a z kruhu poslal kotouč za Tučkova záda - 2:5.

Vzápětí se energetici radovali znovu, když se kousek od modré rozmáchl Jakub Vogel a poslal kotouč přímo do branky. Jenomže vzápětí početní výhodu využil Michal Beneš, který zůstal nehlídán v mezikruží. Ve 39. minutě to vypadalo, že se Ondřeji Dorotovi a Matyáši Váňovi společně s Matějem Pavlovicem podařilo zastavit akci hradeckých mladíků, jenomže kotouč skončil nakonec vedle branky a odtud ho do ní kolem tyčky prostrčil Jaroslav Prášek - 3:7.

Marek Mach zkompletoval desítku

V poslední části zápasu hned v úvodu zahrozil Matyáš Váňa. Z branky se však nakonec opět radovali junioři Mountfieldu, když Jakub Aschenbrenner z pozice nad kruhy poslal kotouč ke vzdálenější tyčce. Pár sekund před jejím vypršením využil početní výhodu Tomáš Hora. Krátce na to zastavil pozorný Matěj Pavlovic svými betony střelu Petra Hrdličky. Nadějně vypadala akce Vojtěcha Steklého a Vojtěcha Čihaře, jenže toho těsně před zakončením obklíčili tři hradečtí hráči a tak jeho střela neměla potřebnou sílu a skončila na Tučkových betonech

Po polovině třetiny měli energetici k dispozici dvojitou početní výhodu. Během ní jim upláchl Michal Beneš a hnal se na Matěje Pavlovice. Ten však předvedl výborný zákrok a nájezd hradeckého snipera zastavil. O chvíli později uspěl s dorážkou Marek Mach - 3:10. V padesáté deváté minutě prokličkoval k hradecké brance Ondřej Postl, ale vzápětí byl obklopen několika soupeři a tak se k zakončení nedostal. Junioři Mountfieldu díky získaným bodům oživili svou naději na postup do první čtyřky, zatímco energetici si postup trochu zdramatizovali. Do konce základní části zbývají už pouze čtyři zápasy, a tak bude záležet na každém získaném bodu, možná i na každém gólu.

Filip Tuček 60 27 3 24 88,89 0 0

Myslím si, že po serii vítězství jsme do utkání vstoupili standardně. Bohužel jsme v rychlém sledu inkasovali. Ačkoliv jsme se pak snažili dostat do zápasu, tak jsme chybovali a zápas jsme už bohužel nedokázali nějak zvrátit.