so 4.4.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Deváťáci v semifinále bojovali, o postupu Zlína rozhodl jediný gól

Druhé semifinále MČR žáků devátých tříd bylo skutečným bojem, ze kterého vyšel vítězně Zlín, ale Hradec rozhodně nebyl poražený. Závěrečný mohutný potlesk rodičů a příznivců byl tou nejlepší náplastí na smutek, který byl viditelný a pochopitelný na tvářích deváťáků. O osudu semifinále rozhodla jediná branka, kterou šťastnou tečí vstřelil Trnavský. Hradec tolik štěstí neměl, když střela Pavla Glose skončila na tyčce zlínské branky. V utkání byl velkou oporou brankář Jaroslav Pavelka, který držel naději pro své spoluhráče až do poslední sekundy. V neděli čeká na svěřence Petra Luštince boj o třetí místo proti domácím Vítkovicím.

První třetina byla spíše v režii domácího Zlína. Hradečtí nastoupili do semifinálového utkání s velkým odhodláním a to nakonec na zlínské střelce v první třetině stačilo. A když nezabrala poctivá obrana, byl v bráně Jaroslav Pavelka. Nejvíce příležitostí si hráči Zlína vypracovali při dvojnásobné přesilové hře. Hradečtí v první třetině často faulovali a museli tak čelit zlínské přesile. Patrik Urbanec se dvakrát ocitl ve výborné střelecké pozici. Jeho tvrdé dělovky ovšem v síti Hradce neskončily, a tak po první přestávce odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhém dějství se Hradci podařilo srovnat soupeřem krok a hrál se vyrovnaný hokej. Oba týmy měly několik slibných šancí. Převažoval však spíše boj a každý kousek ledu. Všichni věděli, že jediný gól může rozhodnout celé utkání. A také že se tak stalo. Těsně před druhou sirénou, přesně v čase 28:26, si Daniel Trnavský najel do přihrávky Dominika Matuly a nasměroval kotouč do hradecké brány.

Ve třetím dějství se pokračovalo v podobném tempu. Zlín ovšem byl o krok napřed a proto se mohl soustředit zejména na obrannou hru. To hradečtí hráči se museli nutit do zakončení. Východočeši si ve třetí třetiny vytvořili dvě větší šance. Nejprve domácím zatrnulo při teči Filipa Navrátila. O několik okamžiků později nastřelil Pavel Glos tyč. Zlínští hráči si ovšem nejtěsnější možné vedení uhlídali a mohli se tak radovat z postupu do finále. V něm narazí na Litvínov. Královéhradečtí se v neděli od 11:00 utkají s Vítkovicemi o třetí místo.